بررسی آینده دنیای متاورس

هر آن چیزی که در مورد آینده متاورس باید دانست؟

فهرست مطالب

حتما شما هم این روزها نام متاورس را بسیار زیاد شنیده اید، زیرا هر روز خبرهای جدیدی در مورد به گوشمان می رسد. به گونه‌ای که حتی فیلم های متاورسی خیلی سریع در شبکه های اجتماعی وارد ایران میشود. به طور کلی باید بدانید که متاورس یک دنیایی است که به کاربران این امکان را می دهد که به حالت آواتار در یک محیط سه بعدی با یکدیگر تعامل داشته باشند.

دنیای متاورس

دنیای متاورس را می‌توان یک دنیای دیجیتال در نظر گرفت که جنبه های واقعی و خاص بسیار زیادی هم دارد. از ویژگی های دنیای متاورس می‌توان به هویت های فردی، رمز ارزهای متاورسی، توکن های دیجیتال و … اشاره کرد. دنیای متاورس در همه جا نفوذ پیدا کرده است. به طوری که هر شبکه ای حداقل یک بار در مورد این فضا صحبت کرده است.

نکته قابل توجه این است که برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی هم وجود دارند که بخش کاملاً جداگانه‌ای را به متاورس اختصاص داده اند تا بتوانند جداگانه به آن بپردازند. همه ما در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌کنیم که بسیاری از این اینفلوئنسرها و افراد مهم دیگر به چگونگی ساز و کار متاورس پرداخته اند. در ادامه این مطلب می خواهیم بدانیم که آینده متاورس چگونه است؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد آینده متاورس به دست آورید.

 میزان جستجو کلمه متاورس در گوگل

جالب است بدانید که میزان جستجو در مورد متاورس در گوگل بسیار بالا است. به طوری که تا به امروز میلیونها بار در گوگل جستجو شده است. در اکتبر سال ۲۰۲۱ میزان جستجوی این کلمه در گوگل بسیار زیاد بوده است . به طوری که بیش از ۴۶ هزار جستجو در سپتامبر به بیش از ۴۵۰ هزار جستجو در اکتبر رسیده بود.به طور کل باید بدانید که کلمه متاورس چه به صورت فارسی و چه به صورت انگلیسی سرچ بسیار بالایی داشته است. هشتگ آنها هم به بیش از ۸۹۳ هزار بار در پست ها انتشار پیدا کرده است.

این موضوعات به ما نشان می دهد که امروزه متاورس دارای اهمیت و محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم است. افراد سعی می کنند تا اطلاعات خود را در مورد افزایش دهند. نکته قابل توجه این است که آینده متاورس هیچگونه پایانی ندارد. در واقع هرچه حضور کاربران در این دنیا بیشتر شود، به همان اندازه هم گسترش پیدا می‌کند.

آیا متاورس قابل دانلود است؟

متاورس یک برنامه ساده نیست که بتوان آن را دانلود کرد و یا می توانید آن را از اپ استور دانلود کنید. متاورس یک جهان مجازی است که واقعیت و دنیای مجازی را با یکدیگر ادغام کرده است.موضوع دیگر این است که متاورس می‌تواند به حالت یکپارچه و یا غیر یکپارچه باشد. منظور این است که هر برند و یا بیزینسی باید متاورس مختص به خودش را داشته باشد.

آینده متاورس به گونه‌ای است که این امکان را برای کاربران ایجاد کرده که آنها بتوانند انواعی از کالا های پوشیدنی و دیگر اشیا از زمین را ایجاد کنند. آنها را بخر و بفروش برسانند. انجام این کار در یک دنیای مجازی می تواند هیجان انگیز و جذاب باشد. مهمترین نکته این است که شما به عنوان یک کاربر در فضای متاورس می توانید سرمایه گذاری کنید. کاربران به علت زحمتهایی که در این فضا می کشند شناخته شده و در نهایت به آنها پاداش داده می شود. در ادامه به بررسی تاریخچه متاورس می‌پردازیم.

نگاهی به تاریخچه متاورس

حتما برای شما هم جالب است که اولین بار چه کسی این اصطلاح را به کار برده است؟ اصلاً متاورس از چه زمانی آغاز شده است؟  شخصی به نام نیل استفنسون در سال ۱۹۹۱ در کتاب علمی تخیلی خود کلمه متاورس را به کار برده است. با گذشت زمان و حضور افراد در بازیهای مبتنی بر آواتار و حضور برندهای محبوب و معتبری مانند نایکی، پوما، فیسبوک و … در این دنیا باعث شده است تا دنیای متاورس محبوبیت بیشتری پیدا کند. این اهمیت و محبوبیت به قدری بوده است که حتی فیس بوک نام کمپانی خود را به متا تغییر داده است.

در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد دنیای متاورس به شما می دهیم.

تعریفی ساده از دنیای متاورس

به طور ساده تر دنیای متاورس یک دنیای مجازی واقعی و فیزیکی است. هیچ نیازی نیست که شما فکر خود را بیش از حد مشغول کنید و به موارد پیچیده فکر کنید. شما تنها باید تصور کنید که در بازی‌های سه بعدی حضور دارید، تفاوت این دنیا در این است که به جای استفاده از دکمه برای ضربه زدن و یا دست دادن به چیزی باید دست خودتان را به آنها بزنید.

این کار می تواند بسیار جالب و در عین حال هیجان انگیز باشد. در این فضای سه بعدی که ایجاد شده است حس های شنوایی و بینایی درگیر هستند. اما ممکن است در آینده نه چندان دور دیگر حس ها هم مانند حس بویایی و حس لامسه هم درگیر شوند که هیجان بیشتری خواهد داشت.

شما در دنیای شگفت انگیز متاورس می توانید یک مهمانی مجازی را ایجاد نمایید. بسیاری از از اشیا را خرید و فروش کنید. ارتباطات خود را گسترش دهید و با افراد دیگر تعامل داشته باشید. این تعاملات می‌تواند به حالت اجتماعی و یا حتی کاری باشد. زیرا همانطور که در قسمت بالاتر هم برای شما توضیح داده ایم، دنیای متاورس به گونه ای است که شما می توانید از آن کسب درآمد داشته باشید.

این ارتباطات در دنیای متاورس کاملاً بستگی به‌ خلاقیت واهداف شما بستگی دارد. بسیاری از برندها بازاریابی در متاورس را یک پتانسیل بسیار مهم و عظیم می دانند. برای این که بتوانید درک بهتری از فضای متاورس داشته باشید، حداقل باید یک بار تکنولوژی های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را تجربه کنید.

 

عملکرد کاربران در دنیای متاورس

در دنیای متاورس کاربران می‌توانند زمین های مجازی و دیگر دارایی های دیجیتالی را مانند به حالت دارایی های رمزنگاری به نام توکن غیر قابل تعویض خریداری نمایند. بسیاری از برندها در فضای متاورس حضور دارند. آنها سعی دارند که در این فضا تعامل بیشتری با مشتریان و مخاطبین خود برقرار کنند. در این حالت شناخته شده تر عمل می کند و به نوعی تبلیغات گسترده خواهند داشت.

حتما برای شما سوال است که برند ها چگونه در فضای متاورس تبلیغ می کنند؟ در واقع باید بدانید که تبلیغات آنها معمولاً به حالت بیلبورد های مجازی و حتی ارائه محصولات مجازی در مراکز خرید است. فروش مجازی در دنیای متاورس به این صورت است که یک محصول به طور کاملا انحصاری طراحی می‌شود. سپس به صورت توکن NFT به یک شخص س به فروش میرسد. برخی از این محصولات به حالت انحصاری و برخی دیگر هم غیر انحصاری هستند.

   محدودیت های دنیای متاورس

محدودیتی در دنیای متاورس وجود ندارد!

معمولاً متاورس با واقعیت مجازی مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرد. توجه داشته باشید که مطالب تنها در مورد بازی ها و سرگرمی ها نیست. در واقع پتانسیل متاورس خیلی گسترده تر از این موارد است. مواردی مانند تجارت، آموزش، مراقبت های بهداشتی و … همگی در فضای متاورس مورد استفاده قرار می گیرد.

فضاهایی وجود دارد که شما می توانید محصولات و کالاهایی را خریداری و به فروش برسانید. به همین علت است که گفته می‌شود که هیچ محدودیتی نسبت به زمان و مکان در متاورس وجود ندارد. شما می توانید در هر زمان که اراده می‌کنید با هر شخصی در هر جای دنیا در متاورس ملاقات داشته باشید. همین موضوع باعث شده است تا این فضا یک شبکه بسیار خوب و گسترده برای ارتباطات و کسب و کارها باشد.

جالب است بدانید که حتی معلمان هم می‌توانند استفاده بهینه ای از فضای متاورس داشته باشند.آن ها می توانند به جای ارسال پیام، ویدئو و یا ویس،ملاقات خود را به صورت سه بعدی و واقعی با دانش آموزان خود برقرار کنند. تصور کنید که اگر چنین چیزی گسترش پیدا کند. شاید برخی از افراد در شهرستانهای ایران هم بتوانند در مدرسه در آکسفورد انگلیس ثبت نام کنند.

این مدرسه مجازی متاورس بسیار جالب و جذاب است. در واقع هیچ نوع محدودیتی در متاورس برقرار نیست. افرادی که دارای وضعیت مالی خوبی نیستند و نمی توانند در کنسرت ها شرکت کنند، شاید روزی به راحتی بتوانند در دنیای متاورس به کنسرت های مورد علاقه خود بروند. این تنها یک مثال است ممکن است خیلی از اتفاقات دیگر که امروزه دارای محدودیت است، با وجود متابورس از بین برود.

         پلتفرم های موجود برای ورود به دنیای متاورس

بررسی پلتفرم های موجود برای ورود به دنیای متاورس

تا به امروز فضاهای متاورس ای زیادی برای بازاریابی دیجیتال به وجود آمده است که از بزرگ ترین و محبوب ترین آنها می توان به  Fortnite و Roblox اشاره کرد. این فضا ها فرصت هایی را برای برندها ایجاد کرده است که بتوانند به نوعی تبلیغات برای محصولات خود را انجام دهند. برای مثال برند اسکیت برد VANS یکپارچه مجازی مخصوص اسکیت سواری را در metaverse roblox به وجود آورده است.

در این پارک بازیکنان این امکان را دارند که در آن بازی کنند و امتیازات خود را جمع کنند.شاید برای شما هم عجیب باشد که تا سال ۲۰۲۱ این پارک بیشتر از ۴۸ میلیون بازدیدکننده داشته است. برند گوچی هم از این ماجرا عقب نمانده است و باغ گوچی را در همین فضای مجازی ایجاد کرده است.

به طور کلی خبر هایی را در دنیای متاورس. میشنویم که حسابی تعجب میکنیم.  هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که اطلاعی از از این فضا ندارند. قطعا افرادی که زودتر نسبت به این فضاها اطلاعات به دست می آورند، سرمایه گذاری موفق تری هم خواهند داشت. ممکن است در چند سال آینده استفاده از متاورس هم مانند دیگر شبکه ها و فضاهای مجازی کاملاً عادی شود و همه آشنایی نسبی نسبت به آن پیدا کنند.

 متاورس و دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ هم یکی از روش های کسب و کاری است که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند.  در چند سال آینده انتظار می رود که مبحث دیجیتال هم به افق‌های جدیدی حرکت نماید. منظور این است که ممکن است به زودی دیگر تنها شبکه های اجتماعی، رسانه ها، اپلیکیشن ها و فروشگاه های آنلاین تنها روش های تبلیغاتی به حساب می آیند.

زمانی را تصور کنید که بتوانیم به واسطه یک عینک ar وارد دنیای متاورس شویم. دنیایی که در آن تبلیغات تعامل بازاریابی شکل کاملا متفاوت تر است. هنوز به طور کامل مشخص نیست که متاورس قرار است در آینده به چه شیوه باشد. زیرا هنوز هم در روزهای اولیه خود به سر می‌برد. اما با این حال فرصت هایی را برای برندها ایجاد کرده است. برند ها می توانند با خیال راحت روشهای جدیدی را برای تبلیغات خود در متاورس انجام دهند و دیگر نگران محدودیت‌های موجود در دنیای واقعی نباشند.

  بررسی بازاریابی در متاورس

 بازاریابی در متاورس

حضور افراد در بازی‌های ویدئویی بر پایه آواتار باعث شد تا متاورس خیلی راحت خود را به مردم بشناساند. متیوبال سرمایه گذاری است که خیلی راحت ریسک می کند. او در مجموعه ای از مقالات متاورس بازیهای فوق العاده واقع گرایانه را مورد بررسی قرار داده است.او معتقد است که از واقعی ترین و گسترده ترین شبیه سازی ها در تاریخ می توان به شبیه ساز پرواز اشاره کرد. به طوری که شامل ۱.۵ میلیارد ساختمان و ۲ تریلیون درخت است. کوه ها، جنگل ها، شهر و فرودگاه در جهان به تعداد واقعی قرار دارند.

در همین بازی های ویدئویی هم می توان تبلیغات و بازاریابی ها داشت. البته نوع تبلیغات به این صورت نیست که تنها یک بنر در سطح بازی چسبانده شود. در واقع تبلیغات به حالت ترکیبی هستند.به طور کلی فرصت‌ها در دنیای متاورس برای تبلیغات و بازاریابی و کسب درآمد بسیار زیاد است. شما خیلی راحت تر و حرفه ای تر می توانید تبلیغات و بازاریابی خود را در فضایی مناسب تر انجام دهید.

سخن پایانی

در آخر باید بدانید که متاورس یک دنیایی کاملا گسترده و مناسب برای هر گونه فعالیتی است. قطعاً آینده متاورس بسیار بهتر و جذاب تر از این چیزی است که ما مشاهده می‌کنیم. شما در این فضا می توانید علاوه بر سرگرمی و بازی های که انجام می دهید، درآمدهای بسیار خوبی هم داشته باشید.

قطعاً فرصت بسیار جالب و هیجان انگیزی است که همزمان با بازی کردن درآمد هم داشته باشیم. در این مطلب سعی کرده ایم اطلاعات جامع و کاملی در مورد آینده متاورس به شما بدهیم.

قطعاً با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد آینده متاورس بدست خواهید آورد.

 

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *