ارزهای متاورس کدامند؟4مورد از بهترین ارزهای متاورس

4 مورد از ارزهای متاورس کدامند؟

فهرست مطالب

این روزها سرمایه گذارانی که در ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، به تازگی با مفهوم جدیدتری به نام متاورس آشنا شدند. ممکن است شما هم در این روزها نام متاورس را به وفور شنیده باشید. آیا تا به حال در مورد رمز ارزهای متاورس کنجکاوی به خرج داده اید؟ شنیده ها در این موضوع دلالت دارد که متاورس ممکن است جایگزین اینترنت شود. حتی برخی افراد هم معتقد هستند که  ما می توانیم در آن زندگی کنیم.  فیسبوک و بسیاری از شرکت های کوچک در تلاش هستند که مطالب را در تفاوت خود در بیاورند. به نظر شما این موضوع می‌تواند به ربطی به NFTها داشته باشد؟

شرکت فیسبوک با تغییر نام خود به نام متا حمایت بسیار بزرگی از متاورس کرده است. همین موضوع باعث شده است تا نظر بسیاری از کاربران به متاورس جلب شود. به طور کلی باید بدانید که این تغییر نام به همراه سرمایه گذاری فیس بوک در متاورس باعث شده است تا موج جدیدی از علاقمندان به متاورس افزایش پیدا کنند. در ادامه می خواهیم بدانیم که تنها راه سرمایه‌گذاری در آن فقط خرید ارز متاورس است یا خیر؟در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی به دست آورید.

فضاهای آنلاین در آینده متاورس

آینده متاورس به اینگونه است که فضاهای آنلاین بسیار متعددی به وجود می‌آید که افراد می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. ویروس کرونا باعث شد تا بسیاری از افراد در مشاغل مختلف کارهای خود را از راه دور اداره نمایند. دانشجویان و محصلین هم از راه دور به درس خواندن ادامه دهند. این موضوع باعث شد تا بیشتر متوجه شویم که افراد علاقه مندی زیادی به این شیوه از زندگی دارند. به نوعی می‌توانیم بگوییم که افراد بعد از مدت زمانی به این نوع زندگی عادت کردند. در ادامه برای آگاهی از بهترین ارزهای دیجیتال در متاورس با ما همراه باشید.

نگاهی کلی به متاورس

متاورس رامی توان یک شبکه گسترده از جهان های سه بعدی و شبیه سازی دانست. تعداد نامحدودی از کاربران می توانند از این شبکه استفاده کنند.  متاورس را میتوان یک ترکیبی چند عنصر فناوری از این واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و ویدئو و … دانست. در آن کاربران به راحتی می توانند در یک دنیای دیجیتال به زندگی خود ادامه دهند.حامیان متاورس معتقد هستند که در این فضا می‌توان از مواردی مانند کنفرانس‌ها، کنسرتها، سفرهای مجازی به کل دنیا، ارتباط با دوستان و … بهره مند شد. حال می خواهیم بدانیم که آیا متاورس را میتوان مرحله بعدی اینترنت دانست؟

متاورس یک بلاک چین نسل دوم است که برای دارایی های دیجیتال و قراردادهای هوشمند بستری را فراهم کرده است. متاورس راحتی می توان یک محیط دیجیتالی فراگیر در نظر گرفت. شما به عنوان یک کاربر می توانید آواتار مربوط به خودتان را بسازید. بدین وسیله می توانید مهارت های مختلفی بیاموزید و با افراد جدید ارتباط برقرار کنید. حتی می توانید شروع به انجام بازی در سراسر جهان کنید.

یکی از بهترین راه حل ها برای کسب درآمد است. در دنیای امروز هم قاعده و قوانین های متعددی وجود دارد که کاربران موظف به رعایت آن هستند. در ادامه اطلاعاتی در مورد واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در دنیای متاورس به شما می دهیم.

 منظور از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در متاورس چیست؟ 

تا به اینجای مقاله متوجه شده ایم که منظور از متاورس چیست؟ حال می خواهیم بدانیم که چه تفاوتی بین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی وجود دارد؟توجه داشته باشید که هر دوی این موارد مربوط به فناوری هستند که در سال ۲۰۲۱ در سطح جهانی اجرا شدند. در ادامه با ما همراه باشید تا به مفهوم هر یک از این دو مورد بپردازیم.

  واقعیت افزوده ( AR )

واقعیت افزوده یک فناوری می باشد که اجزای مجازی را با زندگی واقعی ترکیب می‌کند. جالب است بدانید که این فناوری تصاویر دیجیتالی را بر روی دید شما به منظور دنیای واقعی قرار می‌دهد. نکته قابل توجه این است که کاربرانی که می خواهند یک تجربه واقعیت افزوده را داشته باشند، باید دستگاهی داشته باشند که بتوانند تصاویر دیجیتالی را به طور مشخص و مستقیم در چشمان پخش کند.

 واقعیت مجازی ( VR ) 

تجربه واقعیت مجازی به اینگونه است که شما کاملاً در دنیای که به واسطه کامپیوتر تولید می شود، غوطه ور هستید. در این نوع واقعیت مجازی دیگر محدودیت فیزیکی وجود ندارد. این حواس شما است که به شما تلقین می کند که شما در جای دیگری هستید.  خود شما هم تصور خواهد کرد که در دنیای دیگر به سر می‌برید.

اولین تفاوتی که بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده وجود دارد این است که در واقعیت مجازی شما از دنیای فیزیکی بدون هستید. در مقابل واقعیت افزوده شما را در سطح متصل نگه میدارد.

از دیگر تفاوت های بین این دو می توان به این موضوع اشاره کرد که شما برای استفاده از واقعیت افزوده نیاز به خرید تجهیزات ندارید. به همین علت هر روز می توانید از آن استفاده کنید اما باید بدانند که در مقابل هدست های واقعیت مجازی بسیار گرانقیمت هستند و حتی شما نیاز به رایانه های پرقدرت دارید.در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین ارزهای متاورس بپردازیم.

بهترین ارزهای متاورس                

معرفی بهترین ارزهای متاورس

پس از اینکه توضیح کاملی در مورد متاورس به شما دادیم، نوبت به این موضوع می‌رسد که بهترین ارزهای متاورس کدام هستند؟ در ادامه سعی داریم به بررسی 9 پروژه برتر متاورس بپردازیم که حتما باید با آنها آشنایی داشته باشید. جالب است بدانید که رمز ارز های متاورس هم مانند NFTها و میم کوین‌ها کاربران بسیار زیادی را به بازار کریپتوکارنسی جذب کرده است. در ادامه این مطلب به 4 مورد از مهمتریم ارزهای متاورس می پردازیم:

  • اکسین اینفینیتی

در اکسی اینفینیتی  (AxieInfinity) رمز ارز هایی که وجود دارند، رمز ارز اکسی اینفینیتی در سال ۲۰۲۲ بهترین عملکرد قیمتی را از خود نشان داده استقابل توجه این است که این رمز ارز تا به امروز بیشتر از ۲۴ هزار درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. این موضوع باعث شده است تا سرمایه‌گذاران حسابی حیرت زده شوند.

نوع بازی به این صورت است که بازیکنان کاراکترهای مانند اکسی را پرورش می دهند و در ادامه سعی دارند که با آنها به رقابت بپردازند. کاربران در این میان برای کسب درآمد می توانند این اکسی ها را هم به فروش برسانند. پاداش بازیکنان هم به صورت رمز ارز به آنها پرداخت می‌شود. نکته قابل توجه این است که این رمز ارزها در محیط خارج از بازی هم ارزش بسیار زیادی دارند.

در واقع متاورس باعث ایجاد این بازی شده است که امروزه اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای کاربران دارد. در تمام دنیا افراد سعی می‌کنند تا به واسطه بازی های اکسیژن فینیتی موفق به دریافت پاداش های شوند. آنها به این امید هستند که بتوانند ضررهای اقتصادی ناشی از کوبید ۱۹ را با این درآمدها از بازیهای متاورس جبران نمایند.

نحوه بازی به این حالت است که هیولا های بانمک و رنگارنگی در بازی وجود دارد که با یکدیگر رقابت می کنند. بازی اکسی اینفینیتی بر روی بلاک چین اتریوم قابل انجام است.  رقابت در بازی اکسین فینیتی به حالت نوبتی است شروع مبارزه در این بازی به این صورت است که بازیکنان باید با بازیکنان دیگر مبارزه کنند و با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند. به این توکن ها که در بازی وجود دارند، توکن های غیر قابل معاوضه گفته می شود. این توکن ها همان داروهایی بازیکنان هستند.

شما این NFTها  را می‌توانید به پول نقد هم تبدیل کنید در بازی اکسی اینفینیتی می توانید تیم های بسیار قدرتمند و بزرگ تشکیل دهید تا بتوانید با این روش NFTهای بیشتری را هم به دست آورید.

  • سندباکس

سندباکس (sandbox) یکی دیگر از ارزهای دیجیتال متاورس است که سر و صدای زیادی به پا کرده است. نوع بازی سندباکس هم بسیار هیجان انگیز و جذاب است. قطعاً شما هم اگر برای اولین بار این بازی را انجام دهید برای همیشه عاشق آن می شوید. نوع بازی به این شیوه است که شما می توانید مانند دیسنترالند قطعه زمین های مختلفی را خریداری کنید، در این حالت بازی جذابیت بسیار خوب پیدا می‌کند.

نکته قابل توجه این است که این نوع بازی هنوز کل دنیای مجازی را به خود اختصاص نداده، طوری که هنوز در اختیار همه عموم قرار نگرفته است. در این بازی شخصی سازی های بسیار زیادی انجام می شود که بازیکنان بتوانند تمرکز بهتری بر روی تولید NFT داشته باشند. نسخه جدید از بازی سندباد در سال ۲۰۱۸ منتشر شد که یک بازی سه بعدی چند نفره و چند پلتفرمه را شامل می‌شد.

در این نوع ورژن ارز دیجیتال سندباکس و بستر بلاک چین به وجود آمد و قابل خرید و فروش شد.همان طور که در قسمت بالاتر هم برای شما توضیح داده ایم، ارز دیجیتال SAND یک توکن کاربردی می باشد که بر روی بلاک چین اتریوم است. این بازی امروزه جذابیت بسیار زیادی برای کاربران دارد. آنها می توانند همزمان شور و هیجان یک بازی را تجربه کنند و به درآمد خوبی هم برسند. در ادامه این مطلب با ما همراهی کنید تا اطلاعاتی در مورد گالا گیمز به دست آورید.

 

  • گالا گیمز

گالا گیمز (Gala games) هم نوعی بازی است که هدف آن برگرداندن کنترل بازی به دست بازیکنان است تا آنها بتوانند تجربه‌های ناب تر و متفاوت تر از بازی های مجازی داشته باشند. منظور این است که بازیکنان بتوانند تمام دارایی‌های واقعی خود را در دست بگیرند و به نوعی مالکیت آنها را داشته باشند. نکته قابل توجه این است که گالا گیمز تنها یک دنیای مجازی و یک بازی نیست و در واقع یک نوع بستر جدیدی برای ساخت مهمترین و بهترین پروژه های ارز دیجیتال متاورس است.

امروز هم متاورس های بسیار جذاب و زیادی بر روی این بستر ساخته شده است.  حالا گیمز را می توان یک ارز دیجیتال در نظر گرفت که رشد بسیار خوبی هم داشته است. همانطور که برای شما توضیح داده ایم، پروژه های بازی متاورس که برروی گالا گیمز ساخته شوند به حالتی هستند که با بهره گیری از توکن های غیر مثلی بازیکنان به راحتی و آسانی می توانند اختیار و مالکیت واقعی آیتم های خود را در بازی داشته باشند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد بازی رندر توکن در متاورس به شما بدهیم.

  رندر توکن چیست؟

  • رندر توکن

رندر توکن  هم یکی دیگر از ارزهای دیجیتال متاورس به حساب می آید که این روزها محبوبیت بسیار خوبی در بین کاربران دارد. از ویژگی‌های جنبه‌های متاورس می توان به این موضوع اشاره کرد که به تولید محتوای سه بعدی و واقعیت افزوده می پردازد. ساختار پلتفرم این بازی هم به حالت غیر متمرکز است. این گونه می تواند بخشی از قدرت پردازشی رایانه هایی را که تحت شرایط دیگر کاربردی ندارند را برای من در محتوای دیجیتالی مورد استفاده قرار داد.

اهمیت این موضوع را بسیاری از تولیدکنندگان محتوای دیجیتالی می‌دانند، زیرا آنها دیگر مجبور نیستند که هزینه‌های بسیار زیادی را برای جمع‌آوری قطعات رایانه گرانقیمت پرداخت نمایند. تمامی کاربران و اعضای شبکه رندر به ازای هر نوع فعالیتی که انجام می دهند پاداش دریافت می کنند. خبر خوب این است که این پلتفرم سازگاری بسیار خوبی هم با محیط زیست دارد و این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند فضای سه بعدی مقرون به صرفه ای را ایجاد کنند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعات جامع و کاملی در مورد ارزهای متاورس به شما بدهیم تا بیشتر با آنها آشنا شوید. این روزها که به علت شروع ویروس کرونا بسیاری از افراد مجبور هستند بیشتر زمان خود را در خانه بگذرانند، بازیهای متاورس می تواند یک راه حل بسیار خوب برای کسب درآمد باشد. در واقع یک فرصت پیش آمده است تا افراد آگاهی بیشتری نسبت به متاورس پیدا کنند.

انتظار می‌رود که در آینده متاورس بتواند جایگاه اینترنت را هم بگیرد.  آن دسته از افرادی که خیلی سریعتر نسبت به این دنیای مجازی آگاهی پیدا می کنند، قطعا موفق تر هستند. در این دنیای مجازی می توان با بازی کردن به ارزهای متاورسی با ارزش دست پیدا کرد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد ارزهای متاورس به دست آورده باشید.

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *