معرفی ۳ کتاب بورس مهد سرمایه در یک نگاه با تالیف کاپیتان مهدی صفایی

فهرست مطالب

استفاده از کتاب های بورس برای کسب اطلاعات لازم در خصوص بازار بورس، از اهمیت بسیاری برخوردار است. ممکن است برخی از معامله گران قادر به شرکت در دوره های آموزش بورس نباشند. این دسته از افراد بهتر است با خرید ۳ کتاب معتبر کاپیتان مهدی صفایی با جزئیات بازار بورس آشنا شوند.

به نظر شما مطالعه کتاب هایی در زمینه بورس تا چه میزان می تواند در موفقیت شما برای سرمایه گذاری تاثیر گذار باشد؟ مطالعه کتاب بورس از نویسندگانی که در این بازار به موفقیت های زیادی دست یافته اند، شاید یکی از راهکارهای ساده برای کسب موفقیت در بورس باشد. بازار بورس در ایران و جهان همیشه در حال نوسان بوده است و به همین دلیل سرمایه گذاری در آن هیجان انگیز است.

اما نکته ای که باید در مورد این بازار بدانیم، این مسئله است که اگر بدون دانش و اطلاعات وارد بازار بورس شوید، همچون شخصی خواهید بود که بدون جلیقه نجات درون دریا پریده است. بدون تردید غرق شدن شما در نوسانات این بازار حتمی خواهد بود و ممکن است در تلاطم های بازار به شدت آسیب ببینید. اما در این دریای بیکران کتاب های بورس می تواند همچون یک قایق شما را از امواج در امان بدارد.

از میان تمام کتاب های آموزشی بورس می توانیم به ۳ کتاب بورس مهد سرمایه اشاره کنیم، که تالیف کاپیتان مهدی صفایی می باشد. این کتاب ها توسط بهترین نویسندگان جهان گرداوری شده اند و توسط افراد متخصص و فعال بازار بورس در ایران ترجمه شده اند. از این رو می توانید با اطمینان کامل از محتوای این کتاب ها استفاده کنید.

معرفی ۳ کتاب بورس مهد سرمایه

همانطور که شاهد هستیم مدتی است که سرمایه گذاری در بازار بورس در ایران رونق یافته است. به همین دلیل افراد زیادی وارد این بازار شده اند که ممکن است در مورد بازار بورس اطلاعاتی در دست نداشته باشند. برای این دسته از افراد بهترین روش مطالعه و گذراندن دوره های آموزش بورس است. تا زمانی که شخصی قادر به تحلیل بازارهای مالی نباشد، موفق نمی شود در بورس و دیگر بازارها سود خوبی از سرمایه گذاری خود کسب کند.

از میان ۳ کتاب بورس معروف و معتبری که مهد سرمایه به سرمایه گذاران در بورس معرفی نموده است باید به کتاب های زیر اشاره کنم:

مرز موفقیت در بورس

کتاب مرز موفقیت در بورس

این کتاب دارای ۴ جلد است و در هر جلد اطلاعات خاصی در اختیار معامله گران قرار گرفته است. در جلد اول کتاب مرز موفقیت در بورس می توانید با روانشناسی معامله گران و افزایش کارایی معاملات با توجه به روانشناسی معاملات آشنا شوید. می دانیم که روانشناسی در بورس مسئله مهمی است که می تواند سرمایه گذاران را بسیار تحت تاثیر قرار دهد.

اخباری که در بازار بورس منتشر می شوند، حقیقت یا دروغ می توانند در میزان موفقیت و کسب سود معامله گران تاثیرگذار باشند. زیرا سرمایه گذاران به این اخبار در بورس توجه بسیاری می نمایند و اگر با روانشناسی بورس آشنایی نداشته باشند، بدون تردید در مرداب شایعات گرفتار خواهند شد. مطالعه جلد اول کتاب بورس سرمایه گذارانی که به تازگی وارد بازار بورس می شوند بسیار اهمیت دارد.

در جلد دوم کتاب رمز موفقیت در بورس معامله گران با نکات دیگری آشنا خواهند شد. در این کتاب می توانید آغاز مسیر ورود به تجارت را بازنگری کنید و در مورد معامله گرانی که توانایی انجام برخی از کارها را در بازار بورس ندارند اطلاعات به دست آورید. بسیاری از معامله گران هستند که نمی توانند برنامه ریزی کنند، یا قادر نیستند به خوبی در بورس سود به دست آورند و مواردی از این قبیل.

از سوی دیگر در جلد دوم کتاب بورس شما با احساسات معامله گران آشنا می شوید. این که برخی ترس از معامله دارند، برخی حرص و طمع دارند و برخی دیگر قدرت کنترل بازار را فراگرفته اند. در نهایت می توانید در این کتاب یاد بگیرید که چگونه بر روی معاملات خود تمرکز کنید، در زمان مواجهه با چالش های بازار بورس چه عکس العملی نشان دهید و در نهایت با عدم انجام برخی از کارها موفقیت خود را در بازار بورس تضمین کنید.

در جلد سوم کتاب بورس رمز موفقیت نیز، شما اطلاعات دیگری را به دست می آورید که می تواند یک سرمایه گذاری موفق را برای شما به همراه داشته باشد. و در نهایت جلد چهارم کتاب رمز موفقیت در بورس، نهایی ترین رموز بازار بورس را در اختیار شما قرار خواهد داد. مطالعه این کتاب ها بدون تردید اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند بسیار پرسود باشد.

مرجع کامل کتاب تحلیل تکنیکال

کتاب مرجع کامل و بین المللی تحلیل تکنیکال

دومین کتاب بورس که توسط مهد سرمایه برای علاقه مندان به بازار بورس معرفی شده است، کتاب مرجع کامل و بین المللی تحلیل تکنیکال است. این کتاب تالیف و ترجمه کاپیتان مهدی صفایی است و در سال ۱۳۹۹ برای اولین بار به چاپ رسیده است. یک کتاب دو جلدی اطلاعات زیادی در مورد نحوه تحلیل تکنیکال بازارهای مالی در اختیار خواننده قرار می دهد.

این کتاب بورس از ده فصل برخوردار است که در هر فصل به یکی از مهمترین نکات در تحلیل تکنیکال اشاره کرده است. در فصل اول کتاب می توانید اطلاعاتی در مورد دانش تحلیل تکنیکال به دست آورید. در حالی که در فصل دوم نظریه داو توسط کاپیتان صفایی به چالش کشیده شده است. در فصل سوم شیوه حرکت نمودارها و ساختار آنها را می توانید بررسی کنید و در فصل چهارم به تحلیل فازی بازار بپردازید.

فصل پنجم کتاب بورس تحلیل تکنیکال به معرفی روند می پردازد، و در فصل ششم این کتاب با حجم و تقاضا در بازار آشنا خواهید شد. می توانید تحلیل نمودارهای میله ای را در فصل هفتم این کتاب بیاموزید و در فصل هشتم با اسیلاتورها و اندیکاتورها آشنا خواهید شد. تحلیل با استفاده از واگرایی و تحلیلی نسبت با عدد فیبوناچی را نیز در دو فصل انتهایی فرا خواهید گرفت.

برنامه نویسی اکسپرت به زبان mql4

کتاب برنامه نویسی اکسپرت به زبان MQL4

در انتها باید به سومین کتاب بورس اشاره کنیم که توسط کاپیتان مهدی صفایی ترجمه شده است. با استفاده از این کتاب به راحتی می توانید در مورد اکسپرت و انواع معاملات در بازار بورس اطلاعات مفیدی به دست آورید، و با بررسی قیمت ها در حد سود و حد ضرر بهترین زمان برای انجام معامله را انتخاب کنید. بیشتر معامله گرانی که قادر به کارکردن با توابع نیستند، یا آنکه نمی توانند معامله را مدیریت نمایند نیز می توانند پس از مطالعه این کتاب اطلاعات لازم را به دست آورند.

به طور کلی بررسی کتاب برنامه نویسی اکسپرت می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد، تا بتوانند معامله موفق تری در بازار بورس داشته باشند.

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *