راه حل های حفاظت از ارزهای رمزنگاری شده چیست؟

راه حل های محافظت از ارزهای دیجیتال چیست؟

فهرست مطالب

راه حل های نگهداری رمزارزها سیستم های ذخیره سازی و امنیتی مستقل هستند که برای نگهداری مقادیر زیادی از رمزها استفاده می شوند. راه حل های حفاظت یکی از آخرین نوآوری هایی است که از اکوسیستم ارز رمزنگاری شده به دست آمده و انتظار می رود ورود سرمایه نهادی به این صنعت را نوید دهد. در اینجا یک مقدمه کوتاه در مورد اینکه چرا رمزنگاری به راه حل های امنیتی بالا نیاز دارد و انواع راه حل های امنیتی در بازار ارائه شده است.

چرا ارزهای دیجیتال به راه حل های حفاظتی نیاز دارد؟

اصلی ترین ابزار راه حل های مربوط به محافظت از ارزهای دیجیتال در حفاظت از دارایی های رمزنگاری شده کلید یا همان رمز خصوصی است که برای انجام معاملات یا دسترسی به دارایی های رمزنگاری استفاده می شوند ، این کلید ترکیبی پیچیده از ساختار عددی است. به خاطر سپردن آنها بسیار دشوار است و می توان آنها را به سرقت برد یا هک کرد. کیف پول های آنلاین یک راه حل بالقوه است اما همچنین حساس به هک شدن هستند.  در مورد مبادلات ارزهای رمزنگاری شده نیز همین امر وجود دارد.

راه حل های دیگر شامل ذخیره کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین ، روی کاغذ یا سیستم سخت افزای (یا سایر تجهیزات الکترونیکی) است که به اینترنت متصل نیستند. اما از دست دادن حفاظت فیزیکی (یا کیف پول کاغذی یا الکترونیکی) یک اتفاق رایج است و در آن موارد بازیابی دارایی های رمز ارز غیرممکن است. برای دارندگان بیت کوین ، احتمال از دست دادن کلیدهای خصوصی یک خطر بسیار بسیار بزرگ است.

برای سرمایه گذارانی که بصورت نهاد یا شرکتی ( شرکت ها , هولدینگ های بزرگ یا … ) ، این حتی یک خطر قابل توجه تر است. اقدامات اخیر برای محافظت در برابر این خطرها بسیار تلاش می کنندکه سیستمی جهت بازیابی نیز فراهم کند.

چرا ارزهای دیجیتال به راه حل های حفاظتی نیاز دارد؟

راه حل های امنیتی چیست؟

به زبان ساده ، راه حل های نگهداری ارزهای رمزپایه ارائه یک شخص ثالث به عنوان خدمات دهنده ذخیره سازی و امنیتی برای ارزهای رمزپایه هستند. خدمات آنها عمدتا به سرمایه گذاران نهادی مانند صندوق های مالی اختصاص دارد که مقادیر زیادی بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر در اختیار دارند.  این راه حل ها به طور کلی ترکیبی از فضای ذخیره سازی گرم ، یا نگهداری رمزنگاری با اتصال به اینترنت و سیستم های سخت افزاری سرد یا حافظه رمزگذاری را که از اینترنت جدا شده اند ، در بر می گیرند.

هر دو نوع ذخیره سازی مزایا و معایبی دارند ؛ به عنوان مثال ، فضای ذخیره سازی گرم به اینترنت متصل است و در نتیجه ، نقدینگی راحت تری را ارائه می دهد. اما گزینه های ذخیره سازی گرم ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض ساختار آنلاین مستعد هک شوند. راه حل های ذخیره سازی سرد امنیت بیشتری را ارائه می دهند. با این حال ، ممکن است تولید نقدینگی از منابع رمزنگاری در مدت کوتاهی به دلیل ماهیت آفلاین آنها دشوار باشد. ذخیره سازی پیش رو ترکیبی از هر دو نوع راه حل های مربوط به نگهداری ارزهای رمزپایه است که در آن اکثر منابع مالی بصورت آفلاین ذخیره می شوند و فقط با استفاده از کلید خصوصی می توان به آنها دسترسی داشت.

راه حل های محافظت از ارزهای دیجیتال چیست؟

بازیگران بزرگ در ارزهای دیجیتال برای حوزه حفاظت

صرافی Coinbase یک صرافی محبوب دیجیتال و صد البته یکی از مهمترین بازیگران برجسته در فضای نگهداری ارزهای رمزپایه است. Coinbase به تازگی وارد حوزه راه حل های امنیتی با درجه امنیت بالا برای شرکت ها و هولدینگ ها شده است و خریدهایی مانند Keystone Capital کالیفرنیا ، یک کارگزار ثبت شده را خریداری کرده است. بانک سوئیسی Vontobel نیز همچنین یک خزانه دارایی دیجیتال با هدف سرمایه گذاران شرکتی در فضای رمزنگاری نیز راه اندازی کرد.

آینده حفاظت از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده

راه حل های نگهداری ارزهای رمزپایه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است زیرا تحلیلگران و سرمایه گذاران نهادی به طور فزاینده ای آنها را به عنوان پلی بین بازار سنتی سرمایه گذاری نهادی و تغییر مکان ارزهای رمزنگاری شده تلقی می کنند. انتظار می رود حداقل دو تحول در آینده حفاظت ارز رمزنگاری تأثیر بگذارد. اولین و مهمترین نکته ورود بازیگران بزرگ است ؛ شرکت هایی که در تامین امنیت این ساختار منسجم با یکدیگر همکاری کنند و با کمک یکدیگر نسل جدیدی از سیستم های حفاظتی را ارائه دهند.

مورد دوم افزایش کیفیت نظارت بر بازار است. مقررات امنیتی مربوط به ذخیره ارز رمزنگاری شده در مقررات فعلی کشورهای جهان وجود ندارد. نه تنها این موضوع ، بلکه هنوز مشاغل درباره مقررات مربوط به خود برای تبادلات ارزهای رمزپایه سخنی به میان نیاورده اند. این صنعت تنها پس از ورود نهادهای نظارتی و تعیین قوانینی برای این حوزه بزرگ تکامل خواهد یافت.

مطالب مرتبط

برای مطالعه آخرین مقالات مهد سرمایه به صفحه مقالات مراجعه فرمایید.


اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *