تنظیمات – مدیریت سرمایه

در این مطلب می خوانید(فهرست)

تنظیمات – مدیریت سرمایه

بحث مدیریت سرمایه مربوط به مشخص کردن اندازۀ حجم پول سرمایه گذاری شده روی هر سهم یا یا تعیین اندازۀ لات قابل معامله در هر پوزیشن است .

اَلگویاب دارای گزینه های مدیریت سرمایۀ انعطاف پذیر و قابل تنظیم است که می توانند در مرحلۀ “ساخت” و “تست” استراتژی ها و بعداً در معاملات واقعی نیز در سیستم معاملاتی شما مورد استفاده قرار گیرند .

Settings – Money management

شرح مختصر انواع مدیریت سرمایه

اندازۀ ثابت

استراتژی هایی که از این روش برای مدیریت سرمایه استفاده می کنند ، با حجم لات ثابت معامله خواهند کرد. هنگام تنظیم ، جهت ساخت استراتژی های جدید ، استفاده از این روش مدیریت سرمایه توصیه می شود زیرا به شما نمایی کلی از عملکرد واقعی استراتژی ها می دهد و به آسانی می توانید آن ها را با هم مقایسه کنید.

گام ثابت

در این حالت استراتژی حجم خود را بر اساس افزایش یا کاهش ضریب سرمایه اولیه تغییر می دهد.

مقدار پول ثابت

در این روش ، استراتژی برای هر معامله ، مقدار پولی ثابت را که شما مشخص کرده اید به خطر می اندازد . این یک روش مدیریت سرمایۀ ابتدایی و بدون امکان بهره گیری از سود مرکب است . از این روش می توان برای آزمایش عملکرد واقعی استراتژی هایی که حد ضررشان مبتنی بر تغییرات ATR است استفاده کرد . به علاوه اگر می خواهید تفاوت عملکرد حد ضرر استراتژی ها را با مقایسه کنید ، این روش بسیار کارایی دارد .

درصد ثابتی از موجودی

این روش پیشرفتۀ مدیریت سرمایه ، جهت به کارگیری در معاملات واقعی توصیه می شود . در این روش استراتژی برای هر معامله ، درصدی ثابت از موجودی حساب را ریسک می کند . این روش یک روش مدیریت سرمایۀ ساده ، اما بسیار کارآمد است که به استراتژی  امکان می دهد با رشد موجودی حساب شما ، حجم لات را افزایش دهد . معمولاً توصیه می شود حداکثر 2 تا 5 درصد از موجودی حساب را در هر معامله ریسک کنید .

درصد ثابتی از بالانس

این روش مانند روش ریسک بر حسب درصد ثابتی از موجودی است اما برای محاسبه به جای موجودی حساب ، میزان بالانس حساب را در نظر می گیرد .

وظیفۀ اعلان

مانده حساب یا موجودی ، سود یا ضرر معاملات شما را پس از بسته شدن نشان می دهد ، در حالی که دارایی ، حاصل سود یا ضرر در لحظه با در نظر گرفتن کل پوزیشن های باز و بسته است.

اندازۀ حجم بر اساس قیمت سهام

از این روش برای اندازه گیری حجم هر پوزیشن در بازار سهام استفاده می شود . استفاده از مانده حساب برای محاسبۀ حجم معاملات ، اَلگویاب را وادار می کند تا از ماندۀ حساب جاری به جای سرمایه اولیه استفاده کند .

اندازۀ حجم بر اساس قیمت رمز ارز

اندازۀ حجم بر اساس مانده یا اندازۀ دارایی محاسبه می شود . از این روش برای اندازه گیری حجم هر پوزیشن به طور خاص برای معاملات رمز ارزها استفاده می گردد . برای این منظور لازم است که تعداد دقیق ارقام بعد از ممیز را برای گرد کردن مشخص کنید .

مارتینگل ساده

در روش مارتینگل پس از هر ضرر ، تعداد پوزیشن ها افزایش پیدا می کند . این روش مدیریت سرمایه برای تعیین اندازۀ حجم هر پوزیشن اضافه شده استفاده می شود .

Settings – Money management

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *