امکانات اَلگویاب

ویژگی های اصلی کارخانه ساخت استراتژی
عملکرد اساسی اَلگویاب این است که طیف گسترده ای از استراتژی ها را ایجاد ، باز آزمایی و بهینه سازی می کند.

اَلگویاب می تواند استراتژی هایی تولید کند که به چندین چارت و قاب زمانی نگاه می کند – به عنوان مثال می تواند در قاب زمانی H1 معاملات را انجام دهد و جهت تایید سیگنال آنها به بازه های زمانی H4 و D1 نیز بپردازد.

یا به طریقی دیگر می تواند بر روی نماد خودرو معامله انجام دهد و همزمان اندیکاتورها یا داده های قیمت را در شاخص اصلی یا شاخص هم وزن بررسی نماید. شما می توانید برای هر چارت تعداد سیگنال و ویژگی های آن را تنظیم کنید. به این روش دنیای جدیدی در استراتژی های معاملاتی که معاملات بسیار قوی تری را انجام می دهند در اختیار خواهید داشت.

اَلگویاب دارای موتور تست بسیار سریع و حرفه ای می باشد که می تواند هزاران بار در ثانیه بر اساس سرعت سخت افزاری شما آزمایشات را انجام دهد البته این امر بسته به بزرگی داده ها و دقت تست شما دارد. این قابلیت به اَلگویاب اجازه می دهد که ده ها هزار استراتژی را در هر ساعت تست و بررسی نماید.
موتور تست الگویاب بسیار دقیق و منظم عمل کرده ولی در عین حال سرعت آن چند صد برابر تستر متاتریدر و نرم افزار های مشابه می باشد.

 

اگر برنامه نویسی نمی دانید باز هم می توانید معاملات خود را بر اساس استراتژی های الگوریتمی پایه ریزی کنید چرا که با اَلگویاب شما هیچ نیازی به مهارت برنامه نویسی نخواهید داشت. با استفاده از اَلگویاب شما می توانید با چند کلیک ساده ، استراتژی های قدرتمند خود را بر پایه معاملات الگوریتمیک و هوش مصنوعی ایجاد کنید.

شما می توانید تمامی قسمت های برنامه را به صورت اتوماتیک و با یک کلیک بر حسب فیلترینگ خواسته شده اجرا کنید. تعداد فیلتر ها و ساختار این عملیات منحصر به فرد کاملا در اختیار شماست. همچنین می توانید چندین ساختار از قبیل تست مجدد ، بهینه سازی و سایر ساختارهای دیگر را یکی پس از دیگری به صورت زنجیره وار با یک کلیک انجام دهید تا دقیقاً به استراتزی ها و پورتفولیوی مورد نظر خود برسید.

جالب اینجاست که برنامه تمامی این موارد را می تواند کاملا خودکار انجام دهد.

اَلگویاب از تمام اندیکاتورها و اسیلاتورها (مانند CCI ، RSI ، MACD و غیره) پشتیبانی می کند.

همچنین از الگوهای مختلف کندل استیک ها ، 4 نوع سیستم ورودی به معامله و 6 نوع سیستم خروجی در معامله پشتیبانی می کند و این لیست به طور مداوم در حال ارتقاست.

گروه تخصصی ما می تواند با برآورد هزینه و با قیمت مناسب در صورت نیاز برنامه نویسی اندیکاتور دلخواه شما را در بلوک های سازنده انجام دهد.

خروجی استراتژی های خود را به پلتفرم های معاملاتی خود منتقل کرده و در صورت امکان به صورت کاملا اتوماتیک معامله نمایید.
اَلگویاب خروجی کاملی از کد منبع استراتژی شما در اختیارتان قرار خواهد داد. پلت فرم هایی که هم اکنون در اَلگویاب پشتیبانی می شوند عبارت اند از :
MetaTrader4 ، MetaTrader 5 ، Tradestation / MultiCharts
و به زودی در :
NinjaTrader ، Quantopian ، QuantConnect ، cTrader

تست استحکام / محافظت در برابر برازش بیش از حد
برازش بیش از حد یا همان curve-fitting یک مشکل جدی در تمام زمینه های مربوط به یادگیری ماشین و data mining است.

با تستهای استحکام و مقاومت یکپارچه از overfitting جلوگیری نمایید
یکی از عمده ترین بخش ها و مهم ترین ویژگی های اَلگویاب ابزارهای تست استحکام می باشد تا این اطمینان حاصل شود که استراتژی های تولید شده بیش از حد به داده های موجود نزدیک نشده باشند به عبارت دیگر آنها دارای برتری واقعی در معاملات باشند و در آینده ی بازار نیز بتوانند به کار خود ادامه دهند. تست های استحکام در روند تولید استراتژی ادغام شده اند ، شما می توانید این تست ها را با یک کلیک در حالت اجرا یا عدم اجرا قرار دهید. اَلگویاب این تست ها را در حداقل زمان برای شما انجام می دهد.

دو آزمون جداگانه مونت کارلو با 8 نوع شبیه سازی مختلف به شما این امکان را می دهد که رفتار استراتژی خود را با تغییرات تصادفی مختلف شبیه سازی نمایید. همچنین می توانید آزمایشات مونت کارلو را مستقیماً در اتوماسیون و زنجیره ساخت استراتژی های خود بگنجانید تا استراتژی هایی که در آزمون های مونت کارلو قبول نمی شوند را حذف کنید.

در قسمت ساخت، اصلی ترین ماژول اَلگویاب قرار گرفته است تا به شما امکان دهد هزاران استراتژی منحصر به فرد را بر اساس ویژگی های مورد نظر خود ایجاد نمایید. این روش مبتنی بر تکنیک های یادگیری ماشین است ، مانند تولید تصادفی و تکامل ژنتیکی ، تمام بلوک های سازنده موجود و انواع شرایط ورود و خروج در معامله را برای تولید استراتژی های متناسب با این خصوصیات ترکیب و تولید می کند. فقط باید داده های ورودی خود را به درستی تنظیم نمایید.

بهینه سازی با استفاده از ماتریس تصادفی پیشرونده

در بهینه ساز به شما این امکان داده می شود که استراتژی های خود را به روش ساده یا پیشرفته بهینه کنید. این تست یکی از پیشرفته ترین تست های بهینه ساز استراتژی است که در اَلگویاب به نحو کاملی پیاده سازی شده و به شما در یافتن استراتژی هایی با قدرت بالاتر کمک می کند.

یکی ویژگی های منحصر به فرد و قدرتمندی که در پلتفرم اَلگویاب موجود می باشد تست تصادفی پیشرونده و نمودار پیشرفته سه بعدی آن است که آن می تواند در دو مورد به شما کمک قابل توجهی نماید.

اول استحکام استراتژی را تأیید می نماید: که اگر استراتژی از تست تصادفی پیشرونده عبور کند ، به این معنی است که با کمک بهینه سازی مجدد پارامترهای آن ، می تواند با طیف وسیعی از شرایط بازار سازگار باشد.

دوم دوره بهینه برای بهینه سازی مجدد استراتژی را پیدا می کند: این موضوع به شما کمک می کند بهترین زمان برای بهینه سازی را شناسایی کنید.

و اما نمودارهای پیشرفته سه بعدی در پلتفرم اَلگویاب ، ویژگی جدیدی به شما ارائه می دهد که نمودارهای سه بعدی تمام ترکیبات تست تصادفی پیشرونده در آن انجام و به شما نمایش داده می شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، نمودار سه بعدی برای هر ترکیبی از پارامترها مقدار را نشان می دهد و ابزاری عالی برای شناسایی و جلوگیری از بهینه سازی بیش از حد نیز می باشد. به نظر می رسد استراتژی های قوی تغییرات جزئی در سطح نمودار خود دارند. شما می توانید نمودار سه بعدی سود خالص ، افت سرمایه ، رکود ، فاکتور سود ، ثبات یا هر مقدار دیگر را در سه حالت مختلف – به عنوان نمودار ، میله نمودار یا پترن رنگی را مشاهده نمایید.

با فیلتر های پیشرفته این برنامه و فیلتر گذاری های هدفمند، شما می توانید بر اساس دانش و آنچه که از عملکرد استراتژی های خود انتظار دارید برای دستیابی خیلی سریع از میان هزاران استراتژی تولید شده و حذف استراتژی های بی فایده ای که از این فیلتر نیز عبور نکرده اند براحتی به آن دست پیدا نمایید.

دقیقاً منظور از Overfitting چیست؟ نمودارهای سهام را برای دو استراتژی مختلف در زیر مشاهده نمایید.

استراتژی سمت چپ معاملات خود را با داده های ناشناخته (خارج از نمونه) نیز به خوبی انجام داده است ، در حالی که معاملات استراتژی سمت راست با شکست شدیدی روبرو شده است و به احتمال زیاد دلیل آن این است که برای متناسب کردن داده هایی که استراتژی بر اساس آن تولید شده است هیچ برتری معاملاتی ندارد.

اَلگویاب شامل تعداد زیادی ماژول است که می تواند به شما در پیدا کردن استراتژی های نامناسب در بازار کمک کند. قبل از اینکه معاملات واقعی برای شما هزینه ای داشته باشد.

ویژگی های منحصر به فرد و پیشرفته

بارگیری یکپارچه داده ها

ساخت استراتژی بر اساس الگوی از پیش تعریف شده

اجرای استراتژی بر روی چندین دوره خارج از نمونه

قابل توسعه با اندیکاتور ها و اسیلاتورهای دلخواه

منطق فازی در طراحی استراتژی ها

MAE و MFE بر اساس قیمت سهام محاسبه می شود

اتوماسیون کل پروسه کاری

محاسبات همبستگی در پرتفولیو

تکامل ژنتیکی با جزیره های مختلف

قابلیت اصلاح کردن بخش های مختلف استراتژی

تست با مدیلینگ 99%

شناسایی خودکار مشکلات استراتژی

بهینه ساز سیستماتیک

نمایش نتایج معاملات در چارت قیمت

ساخت استراتژی مورد نظر شما با ماژول اَلگوساز بدون برنامه نویسی

محیطی یکپارچه از ابزارهای معاملات الگوریتمیک

همین الان خرید کنید

درخواست مشاوره رایگان دهید
از طریق لینک زیر درخواست مشاوره نمایید یا می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

تماس با کارشناس فروش نرم افزار ۰۹۰۲۵۰۵۷۷۹۸