دوره آموزشی ام‌ کیو ال 4 (MQL-Master)

برنامه‌نویسی MQL را حرفه‌ای فرا بگیرید!

داشتن دانش برنامه‌نویسی MQL برای معامله‌گران به منظور طراحی اندیکاتورهای سفارشی، بک‌تست استراتژی‌های معاملاتی و نیز انجام معاملات خودکار در بازار بورس ایران و بین الملل و رمزارزها اهمیت بسیاری دارد. اما چنانچه ربات‌های معاملاتی به درستی طراحی نشوند، این معاملات خودکار می‌توانند با سرعت بسیار بالا، سرمایه افراد را نابود سازند.

 از همین رو، انواع دوره های برنامه نویسی MQL در سطوح مختلف مقدماتی و متوسط و پیشرفته علاوه بر ارائه آموزش‌های تخصصی زبان‌های برنامه‌نویسی MQL4 و MQL5، پا را فراتر گذاشته و اقدام به آموزش مباحثی پیشرفته در زمینه طراحی، تست و بهینه‌سازی اکسپرت‌ها برای استفاده در دنیای واقعی (و نه صرفا بک‌تست) می‌کند که این دوره ها در قالب دوره کوچینک جامع و دوره کوچینگ VIP  با نرم افزار الگویاب و نرم افزار استراتژی کوانت ارائه میشوند.

برنامه‌نویسی MQL را از مسیر صحیح‌اش بیاموزید!

طراحی اندیکاتورها، اسکریپت‌ها و اکسپرت‌های شخصی، یکی از نیازمندی‌های فعالان بازار برای ارتقا و بهبود معاملات‌شان در بازارهای سرمایه است. از این رو، یادگیری زبان برنامه‌نویسی MQL به عنوان زبان برنامه‌نویسی یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین سکوهای معاملاتی، از ضروریات دنیای معامله‌گری است. با این حال، یادگیری این زبان به روش نادرست، علاوه بر هدر رفتن زمان می‌تواند به دلیل خطاهای برنامه‌نویسی به زبان‌های مهلک منتهی شود.
در دوره عمومی MQL تلاش می‌شود مطالب مورد نیاز جهت آشنایی با این زبان برنامه‌نویسی جهت ساخت اندیکاتور، اسکریپت و اکسپرت آموزش داده شود.

آموزش برنامه نویسی اکسپرت به زبان MQL4(اندرو یانگ)

مطالب آموزشی این دوره بصورت ویدیوی صفحه به صفحه براساس کتاب برنامه نویسی اکسپرت _ ایجاد سیستم های معاملاتی خودکار به زبان MQL4 بسیار مختصر و مفید ارائه شده است و فرض بر این است که مخاطبین آشنایی کامل با پلتفرم متاتریدر ۴ داشته و کاملاً به نحوه استفاده از امکانات آن مسلط هستند .
اگر واقعاً خواهان تسلط بر برنامه نویسی این کتاب را الزاماً باید فرا بگیرید، چرا که مطالب بسیار مختصر و بدون زیاده گویی ارائه شده است.
اگر تاکنون تجربه برنامه نویسی نداشته اید، به شما توصیه میکنیم بسیار صبور باشید، اصولاً برای یک برنامه نویس خوب شدن در هر زبان برنامه نویسی، صبر و بردباری بسیار و فراگیری بدون عجله و در طی زمان الزامی به نظر میرسد. 

به طور کلی میتوان گفت که برنامه نویسی بسیار فرّار بوده و اگر هر چند وقت یکبار مروری بر آن نشود به زودی از یادتان خواهد رفت. لذا توصیه ی اکید میشود که صبور باشید و بارها و بارها
کدها و مفاهیم را مرور کرده، در صفحه کامپیوتر تایپ کنید و برای فراگیری آن حداقل ۶ ماه به خودتان زمان بدهید، علیرغم سادگی که در ابتدا به نظر میرسد، فراگیری هر زبان برنامه نویسی برای افراد بی تجربه و برای اولین بار بسیار مشکل است، این امر طبیعی است وفقط صبور بودن و مطالعه ی مداوم میتواند شما را در طولانی مدت حرفه ای کند.


پس از آن میتوانید از قدرت بینظیر زبان برنامه نویسی MQL4 نهایت استفاده را داشته باشید.
ضمناً برای علاقهمندان فراگیری MQL5 اکیداً توصیه میکنم که ابتدا MQL4 را فرا بگیرند، چرا که MQL5 یک زبان برنامه نویسی بر مبنای (object oriented prog) OOP یا به عبارتی شیءگرا میباشد و به عنوان یک برنامه نویسی کم تجربه فراگیری عمیق آن برای اکثر افراد بسیار بسیار مشکلتر است.


در صورت کسب تجربه کافی در مفاهیم MQL به شما اطمینان میدهیم که قطعاً ابزار قدرتمندی را در معاملات خود به همراه خواهید داشت و از نتایج آن بهرههای فراوانی خواهید برد.

مدرس دوره : مهندس مهدی صفایی

مدیر عامل مهد سرمایه

آموزش برنامه نویسی اکسپرت به زبان MQL4

2 میلیون تومان

آموزش برنامه نویسی MQL4 گرافیک بصورت VIP

3 میلیون تومان

آموزش برنامه نویسی MQL4 بصورت VIP

7 میلیون تومان

پکیج جامع برنامه نویسی اکسپرت به زبان MQL

شامل سه دوره فوق

10 میلیون تومان

پیش نیاز های دوره

• آشنایی مقدماتی با نرم افزار های معاملاتی (متاتریدر 4 یا 5)
• آشنایی با تحلیل تکنیکال
• آشنایی اولیه و خیلی متوسط با یک زبان برنامه نویسی ( نیاز ضرروی نیست)

دوره های پیشرفته VIP

یکی از مراحل طراحی استراتژی ، برنامه نویسی اکسپرت استراتژی مربوطه بر روی پلتفرم معاملاتی مورد نظر است. چنانچه ملاحظات لازم در جهت امنیت اجرایی این نرم افزارها بکار گرفته نشود ، احتمال قرارگرفتن برنامه در یک loop و حلقه بی‌پایان ناخواسته و اجرای متوالی معاملات ضررده بسیار زیاد است.
این فقط یکی از ده‌¬ها احتمال ریسک کار با اکسپرت ها است. بنابراین ، در طراحی و پیاده‌سازی این نرم افزارها نیاز به دقت نظر ویژه ای وجود دارد تا در هنگام استفاده در بازارهای واقعی معامله¬‌گر با مشکل مواجه نشود.
در دوره های پیشرفته VIP شما بصورت حرفه ای خیلی از مواردی که در تمام آموزش های ارائه شده همکاران نمیتوانید پیدا کنید وجود دارد و جلسات ارائه شده نتیجه سالها برنامه نویسی و تجربه تریدری مدرس دوره میباشد که بصورت VIP در اختیار علاقه مندان قرار میگیرد.