بازی متاورس شیباچیست وچگونه درآن سرمایه گذاری کنیم

بازی متاورس شیباچیست وچگونه درآن سرمایه گذاری کنیم؟

فهرست مطالب

با ورود شیبا اینو به دنیای متاورس ها، این ارز دیجیتال را قطعا دگرگون خواهد کرد. شیبا اینو یا شیبا متاورس از اکوسیستم شیبا نهایت استفاده را خواهد برد. این بدان معناست که توکن های SHIB، LEASH و BONE نقش اصلی خود را در مراحل مختلف این متا خواهند داشت. کاربران این متا از بسیاری جهات مخاطبین و گزینه هایی خواهند داشت و با روش های خلاقانه خود را در دنیای شیوا غرق خواهند کرد.

بررسی بازی شیبا و متاورس

شیبا اینو، دوازدهمین ارز دیجیتال موجود در بازار، در تلاش است تا یک پلتفرم بازی شیبا اینو بر ‌اساس بلاک چین و متاورس را بسازد. به شما این امکان را می دهد که در حین انجام بازی، ارز شیبا کسب کنید. توکن‌های شیبا که شیبا کوین نامیده می‌شوند، نقش مهمی در تامین مالی پروژه‌های جدید و مدیریت چرخه اقتصادی پلتفرم‌های بازی شیبا دارند. در این فضا بازیکنان نه تنها بازی می ‌کنند، بلکه با توجه به توانایی های خود در حین بازی کسب درآمد می کنند.

بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال اصلی در اوایل سال 2022 سقوط کردند. با این حال، میم کوین شیبا اینو با سود قابل توجهی توانست ارزش بازار خود را افزایش دهد. شیبا اینو در سال 2021 در صرافی های معتبر فهرست شد.

Shiba Ino اولین نسخه این بازی است

مشاوران و پیمانکاران اختصاصی تیم بازی شیبا در حال تلاش برای ساخت اولین نسخه خارق العاده بازی شیبا شیبوشی هستند. این پلتفرم در سال 2022 بر فضای متاورس مسلط خواهد شد.

توکن های بازی شیبا

توکن های SHIBOSHI مجموعه ای از 10000 تصویر منحصر به فرد Shiba Inu NFT هستند که در بلاک چین اتریوم ساخته شده اند. این شیباهای شگفت انگیز ویژگی های متفاوتی دارند که هر ‌کدام منحصر به فرد و جمعی خواهند بود. Shiboshi به دارندگان توکن Shiboshi اجازه می دهد تا از NFT‌های خود در بازی های استراتژیک استفاده کنند. پلتفرم بازی UFO، یک بازی متمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم، با قیمت 1 میلیارد دلار به کیف پول Shiba Inu گره خورده است.

شیبا,ارز دیجیتال,shiba inu,shiba inu coin

Shiba Land نام بازی ارز دیجیتال شیبا اینو

Shiba Land یک بازی ساخت و ساز چند نفره است که در آن بازیکنان می توانند جزایر موجود را خریداری کرده و صاحب آن شوند. همچنین شما به عنوان کاربر می توانید NFT های جالب را جمع آوری یا ایجاد و دوستان جدیدی پیدا کنید.

متاورس شیبا چیست؟ چگونه در زمین های متاورس سرمایه گذاری کنیم؟

شیبا اینو توکن جدیدی است که به نام سگ نماینده دوج کوین، یکی دیگر از ارزهای بازار دیجیتال نامگذاری شده است و خود را قاتل این ارز می داند! اما آیا این یک ترفند قانونی است یا فقط تلاشی برای بهره برداری از روندهای نامطلوب سرمایه ‌گذاران است؟

توسعه دهنده ناشناس کد ارز Shiba Inu در حساب توییتر خود ادعا می کند که شوتوشی کوساما است، اما اخیراً تیم Shiba Inu قرار است وارد دنیای متاورس شود و تغییری اساسی در آینده بازی ‌های مبتنی بر بلاک چین ایجاد کند. این خبر مدتی پیش اعلام شد و تیم توسعه Shiba Ino گفت که می‌خواهند بلاک چین سطح دوم خود را روی بستر بلاک چین اتریوم ایجاد کنند و نام آن را Shibarium درنظر خواهند داشت. یکی از مزایای اصلی مرحله دوم کاهش قیمت گس یا کارمزد است که در معاملات شبکه مورد نیاز است و در حال حاضر در شبکه اتریوم بسیار بالاست.

دنیای مجازی متارس پتانسیل تبدیل شدن به یک صنعت تریلیون دلاری را دارد. دنیا مکانی برای سرگرمی، تبلیغات است. Metaverse  یک توسعه دهنده اینترنت نیست، بلکه یک جانشین است که با بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده است. شیتوشی می گوید قبل از اینکه مایکروسافت نام خود را به Meta تغییر دهد، ورود خود را به Metaverse  اعلام کرده است.

با این حال، در وایت پیپراصلی شیبا اینو هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است. با این حال، اگر شیبا اینو وارد دنیای متاورس شود، بدون شک طرفداران او چندین برابر می شوند و قیمت این ارز افزایش می یاید. در واقع، شیبا اینو می‌خواهد پوسته میم‌کوینی خود را رها کند و به یک کد ارز کاربردی تبدیل شود.

تیم توسعه Shiba Ino نیز اخیرا اعلام کرده است که با ویلیام دیوید ولک، توسعه دهنده سابق تیم Activision برای ساخت پروژه بازی AAA (بازی هایی که توسط یک تیم قدرتمند و پرهزینه ساخته شده است) همکاری می کنند. ولک هم این ادعا را تایید کرده است.

ویلیام دیوید ولک و تیم توسعه Shibe Ino قراردادی را امضا کرده‌اند که به آنها اجازه نمی‌دهد نام توسعه‌دهندگان و سایر اطلاعات محرمانه را برای کسی فاش کنند.  طبق گفته تیم شیبا اینو، تیزر منتشر شده در حساب توییتر رسمی شیبا اینو در تاریخ 26 فوریه 2021، معرفی مختصری از Shiberse در حال توسعه پیرامون کد ارز Shiba Inu را ارائه می‌کند، به محض شروع، فرآیند سوزاندن توکن باعث افزایش سرعت این کد ارز می شود.

به جز نام این پروژه بلندپروازانه، اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما به گفته یکی از توسعه دهندگان، شیبا سوآپ (یک صرافی غیرمتمرکز مختص کدهای ارز شیبا)، بخش های مختلف اکوسیستم شیبا اینو در شیبار متاورس ادغام خواهد شد. البته تغییر نام این متاورس هنوز انجام نشده است و می توانید در یکی از مراحل باقی مانده برای راه اندازی آن را تغییر دهید.

با نزدیک شدن به تاریخ انتشار Shiba Inou Metavarse که توسعه دهندگان آن می گویند رقیبی جدی برای Metaverse Sandbox خواهد بود، گمانه زنی ها در این مورد افزایش می یابد. اما برای کاربران عادی شیبا اینو، صرف نظر از رقابت صرافی های مختلف، تجربه کاربری، ارزش این سکه و رمز شبکه اهمیت بیشتری خواهد داشت.

تغییر نام و شروع فروش زمین در متاورس

خالقان میم کوین معروف شیبا اینو، از جزئیات جدیدی در مورد طرح انتقال خود رونمایی کردند. به گفته منبع، 100595 زمین در سایت Metaverse Shiba  وجود دارد که برخی از آنها هنوز خصوصی هستند. زمین های شیب به صورت دوره ای و در فازهای مختلف ارائه می شود. در فاز اول 36431 زمین در چهار سطح کیفی و قیمت آنها بین 0.2 تا 1 اتریوم ارائه می شود. فرامنطقه های شیبا اینو نیز در چهار منطقه قرار دارند: منطقه رشد، منطقه دفاعی، منطقه فناوری و منطقه ارزی.

به گفته تیم توسعه این متاورس، بخش هایی از زمین قابل خرید و فروش نیست و زمین عمومی محسوب می شود. این قطعات در واقع همان خیابان ها، جاده ها، بلوارها، مراکز عمومی و سایر محله ها هستند. فقط مناطق عمومی را می توان با این متا ارز معامله کرد.

چگونگی قیمت گذاری زمین ها در متاورس

دامنه های مجازی  Metabars Shiba Ino بر اساس موقعیت مکانی و دسترسی به چهار دسته تقسیم می شوند. ارزش زمین ها به صورت زیر است

 • خز نقره ای: 17030 قطعه زمین – 0.2 اتر
 • دم طلایی: 7356 قطعه زمین – 0.3 اتر
 • پنجه پلاتینیوم: 5714 تکه زمین – 0،5اتر
 • دندان الماس: 2024 قطعه زمین – 1 متر

تیم توسعه Shiba Ino تصمیم گرفت از ارز دیجیتال اتریوم برای خرید زمین metaverse خود استفاده کند. دلیل آن بی طرفی ارز اتریوم نسبت به شیبا متاورس  و همچنین ناکارآمدی فروش آن به قیمت SHIB است. به عبارت دیگر، اگر توسعه‌دهندگان زمین خود را در ازای رمز ارز شیبا اینو بفروشند، رمز ارز SHIB  در زمان فروش کنار گذاشته می‌شود تا پول نقد برای بهبود پروژه‌های مرتبط با متاورس ارائه شود. این اقدام تیم توسعه برای حمایت واقعی از شیبا اینو است.

توکن های بازی شیبا

متاورس گفت که خریداران زمین شیبا می توانند از آنها درآمد منفعل داشته باشند، منابع بازی را جمع ‌آوری کنند و تیم توسعه به زودی معرفی خواهد شد. همچنین مالکان می توانند با سوزاندن کد ‌ارز شیبا اینو، نام زمین های خود را تغییر دهند. این اولین استفاده از آرم SHIB در Shiba Inou Metaverse است.

سایر نشانه های اکوسیستم شیبا اینو، مانند LEASH و BONE  نیز در مراحل مختلف عرضه زمین گنجانده خواهد شد. به عنوان مثال، مالکان توکن LEASH ممکن است برخی از کدهای ارز خود را در وب سایت shib.io مسدود کنند و این حق را داشته باشند که قیمت و خرید زمین را برای انتقال شیبا اینو در اولویت قرار دهند.

شروع فروش زمین ها در متاورس

شیبا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که انتظارات برآورده شده و اولین فروش زمین شیبا اینو متاورسی آغاز شده است. برای این کار متقاضیان زمین باید توکن LEASH یا Shiboshi را به شبکه ارسال کنند.

حراج زمین شیبا اینو تا 72 ساعت طول خواهد کشید و مالکان شیبوشی و لیش فرصت شرکت در مناقصه زمین در متاورس را خواهند داشت. از 100595 زمین در Metaverse Shiba Ino، 36431 زمین در مرحله اول برای فروش در دسترس خواهد بود.

این تکه های زمین به چهار مرحله تقسیم می شوند: دندان های الماسی، پنجه های پلاتینیومی، دم ‌های ‌طلایی و خز های نقره ای. قیمت اولیه خز نقره 0.2 اتراست، در حالی که پنجه پلاتین، دم طلا و خز نقره به ترتیب 0.3، 0.5 و 1 اتریوم است.

مراحل خرید زمین

اگرچه این ابتکار برای صاحبان SHIB به نظر می رسید مفید نباشد، توسعه دهندگان پروژه تعدادی کاربرد مهم را برای استفاده از ارز دیجیتال شیبا برای افزایش ارزش آن در Metaverse اضافه کرده اند. SHIB برای اجاره HUBS استفاده می شود. هابز گران ترین زمین منطقه (رزرو شده) در متاورس است.

علاوه بر این، توکن‌های شیبا برای سفارشی‌سازی زمین‌های خریداری‌شده با توجه به هویت خریدار از جمله تغییر نام قطعه و همچنین افزودن تصاویر و آرم‌ها استفاده می‌شوند. با شروع از رویداد سوم، محوطه سازی باید با استفاده از شیبا انجام شود. لازم به ذکر است که استفاده از شیبا در متوارس بخشی از تلاش برای کاهش عرضه کلی و افزایش قیمت شیبا است.

منطقه شیبوشی ( SHIBOSHI)

به افتخار کسانی که توکن های شیبوشی NFT را خریداری کرده اند، یک منطقه ویژه از 2000 قطعه زمین به آنها داده می شود. از 3593 آدرس مجاز، 2000 به طور تصادفی برای ورود به منطقه انتخاب شدند. بنابراین صاحبان این آدرس ها می توانند این 2000 قطعه را بدون هیچ محدودیتی در طول رویدادEarly Access Offered‌‌ و Owner Event  خریداری کنند.

البته محدودیت های کلی استخراج زمین (که در ادامه به آن خواهیم پرداخت) در مورد این آدرس ها نیز اعمال می شود. در صورت عدم فروش قسمت هایی از منطقه شیبوشی پس از مراسم فروش اولیه، 1593 آدرس باقی مانده را می توان در مراسم هولدرخریداری کرد.

علت خریدن زمین در متاورس شیبا اینو

در حالی که رشد اکوسیستم چیبا (شامل SHIB، LEASH و BONE) ادامه دارد و در طول زمان تکامل خواهد یافت. 2022 سالی پر از شگفتی ها و محصولات جدید مانند شیباریوم خواهد بود. Shibarium محلولی از لایه دوم (L2) است که از آن انتشار Shiba Inu توسعه می یابد. در حال حاضر، فرآیند توسعه اکوسیستم (SHI)  بر روی همان پلت فرم است. در نتیجه فرصت های سرمایه گذاری بیشتری در آینده ایجاد خواهد کرد.

خرید زمین در متاورس شیبا اینو صرفا یک سرمایه گذاری نیست و خریدار را بخشی از آینده کوتاه، میان مدت و بلند مدت پروژه می کند. مزایای منطقه کاربری منجر به رشد آن خواهد شد و رویداد انتخاب شده با پاداش همراه است.

کاربرانی که در این متا صاحب زمین هستند می توانند از آن درآمد کسب کنند، منابع مختلف را جمع آوری کنند و حتی جوایزی دریافت کنند. به عبارت دیگر، این متاورس ها راه منحصر به فرد و هیجان انگیزی برای کسب درآمد ایجاد می کنند و در عین حال فضای اختصاصی را برای کاربران برای ساخت و مدیریت پروژه‌های خود فراهم می کنند. در این ورتفراجهان، مناطق مختلف نقش مهمی دارند. کاربران با خرید زمین از فرصت ها و مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهند شد که جزئیات آن در مرحله بعد و در پست های وبلاگ رسمی منتشر خواهد شد.

توکن shib  در متاورس چه نقشی دارد؟

پس از انتشار و فروش مجموعه  NFT Shiboshi در 40 دقیقه، صاحبان می توانند هویت جدیدی ایجاد کنند و نام Shiboshi خود را به دلخواه تغییر دهند. برای این کار باید با خرید شیبا از SHIB استفاده کنند و در فرآیند سوزاندن توکن ها نیز شرکت کنند. همین مکانیسم اکنون برای متاورس شیبا اینو اعمال شده است و کسانی که زمین دارند باید SHIB را بسوزانند تا در این نام موفق شوند. لازم به ذکر است این سازوکار پس از برگزاری مراسم فروش عمومی فعال خواهد شد.

این اولین نقش SHIB در Shiba Inou Metavars است و انتظار می رود این توکن به زودی در قسمت‌های مختلف آن استفاده شود و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد. این احتمالاً موقعیت ارز دیجیتال شیبا اینو را بهبود می بخشد.

جزئیات فروش زمین در Metaverse Shiba Inu

قبل از سرمایه گذاری در شیوا اینومتاورس، باید چند نکته مهم در مورد این متاورس بدانید. در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

لیش لاکر (LEASH LOCKER)

در دو رویداد اول، کاربران می توانند با مراجعه به بخش LEASH LOCKER وب سایت رسمی متابرس شیبا اینو، زمین خریداری کنند. این مکانیسم به شما امکان می دهد برای مدت محدودی به نشانگرهای LEASH دسترسی داشته باشید تا بتوانید زودتر از سایر مناطقی که مزایای خود را دارند به آنها دسترسی پیدا کنید. Lish Locker همچنین شامل یک برنامه قیمت گذاری است که به مالکان در طول فروش اطمینان بیشتری می دهد.

شیبوشی لاکر (SHIBOSHI LOCKER)

صاحبان برند شیبوشی می توانند با مراجعه به این قسمت بدون توکن LEASH در اولین مراسم فروش شرکت کنند. مانند Lish Locker، Shiboshi Locker دارای یک برنامه ضد قیمت است که امنیت را برای مالکان به ارمغان می آورد.

چگونگی قیمت گذاری زمین ها در متاورس

مرحله اول فروش؛ مراسم مزایده (BID EVENT)

مرحله اول فروش ظرف 72 ساعت انجام می شود و اولین راه برای خرید زمین تازه و بکر در متاورسی شیبا اینو خواهد بود. در این مرحله، کسانی که می‌خواهند به بهترین مکان ها دسترسی داشته باشند، می‌توانند قیمتی برای خرید کالای مناسب ارائه دهند. برای شرکت در این رویداد سه روزه، کاربران باید توکن های LEASH یا Shiboshi خود را با استفاده از ابزارهای موجود در وب سایت رسمی مسدود کنند. پس از قفل کردن دارایی ها، کاربران به کارت متاورس دسترسی خواهند داشت و می ‌توانند پیشنهاد دهند.

پیشنهادات خرید به ارز ETH انجام می شود. لازم به ذکر است که پس از ارائه پیشنهاد نمی توانید آن را لغو کنید و تنها در صورت دریافت پیشنهاد بالاتر می توانید این کار را انجام دهید. در این صورت، ETH مستقیماً به شما باز خواهد گشت. در پایان مراسم، بیشترین پیشنهاد مالکیت زمین را دریافت می کند و مالک جدید می تواند به محض اتمام مراسم، زمین را تنظیم کند. علاوه بر این، اگر کاربر مالک جدید چندین قطعه مختلف به طور همزمان باشد، می تواند برای کاهش هزینه گس، همه آنها را به یکباره مینت کند.

اگر پیشنهادی بالاتر از پیشنهاد خرید دریافت کنید، نمی توانید مینت کنید و در نتیجه زمان قفل کردن اموالتان کوتاه می شود. الگوریتمی که این کاهش زمان قفل را تعیین می کند به صورت زیر عمل می کند:

 • کسانی که بیشترین دارایی ها را طولانی ترین مدت مسدود کرده اند: از 90 روز تا حداکثر 45 روز
 • کسانی که دارایی های کوچکتری دارند برای مدت کوتاه تری قفل می شوند: از 45 روز تا حداکثر 30 روز.

لازم به ذکر است که برای شرکت در این رویداد باید از کیف پول متاماسک استفاده کنند.

دومین مرحله فروش؛ مراسم هولدر (HOLDER EVENT)

این مرحله برای دارندگان توکن LEASH و Shiboshi که در مرحله اول شرکت نکرده و یا پیشنهادی ارائه نکرده اند، برگزار می شود. همچنین برای شرکت در این مرحله باید از Lish Locker یا Shibushi Locker استفاده کنید. فروش به مدت هفت روز ادامه دارد و بلافاصله پس از اولین مراسم آغاز می شود. اما برخلاف مراسم اول، در مراسم دوم مزایده برگزار نمی شود و زمین ها با قیمت قطعی فروخته می شوند. پس هر کس سریعتر عمل کند زمین را به دست می آورد!

در پایان رویداد، کاربران وظایف خود را در متاورس شیبا اینو انجام می دهند.

سومین مرحله؛ فروش عمومی (PUBLIC SALE)

پس از فاز اول و دوم (که در مجموع 10 روز طول می کشد) فروش عمومی آغاز می شود. در این مرحله آخر، همه کاربران می توانند به خرید جعبه های باقی مانده ادامه دهند. این اقلام با قیمت قطعی و بدون نیاز به قفل ملک به فروش می رسد.

مقررات و قوانین متاورس

 • سیستمی برای محاسبه میزان فضایی که کیف پول می تواند کاهش دهد راه اندازی شده است تا هرکسی که می خواهد مکانی را بخرد دسترسی برابر داشته باشد.
 • ابزار موجود در وب سایت رسمی متاباس شیبا اینو به کاربران این امکان را می دهد که میزان و زمان قفل کردن دارایی های خود را مشخص کنند.

میزان دارایی

 • حداقل: 0.2 واحد LEASH یا 1 واحد شیبوشی
 • حداکثر: 5 واحد یا 10 واحد شیبوشی

زمان قفل شدن

 • بیشترین زمان90 روز
 • کمترین زمان 45 روز

بسته به مدت زمان و دارایی های انتخاب شده توسط کاربر، سیستم به طور خودکار حداکثر تعداد قطعاتی را که کیف پول می تواند مینت کند نمایش می دهد.

اگر 0.2 LINEN یا 1 شیبوشی به مدت 45 روز قفل شود، کیف پول کاربر فقط می تواند یک قطعه زمین را مینت کند. اما اگر 5 واحد LEASH یا 10 واحد شیبوشی به مدت 90 روز مسدود شود، کیف پول کاربر می تواند 200 واحدزمین مینت کند. توجه داشته باشید که هر کیف پول حداکثر 200 عدد خواهد داشت. اما اگر کاربر به صورت محلی حداکثر LEASH و حداکثر شیبوشی را روی 90 قفل کند، می تواند 400 واحد زمین مینت کند.

برای پاداش به کاربرانی که به اکوسیستم شیبا اعتقاد دارند، 3 درصد از سود مراسم فروش زمین بین کاربرانی که LEASH را بسته اند و در دو مرحله اول پیشنهاد خرید داده اند تقسیم می شود. جایزه بر ‌اساس مقدار LEASH و زمان مسدود شدن آن در قالب توکن های BONE توزیع می شود.

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *