سایت تریدینگ ویو چیست؟ و چه کاری انجام می دهد؟

سایت تریدینگ ویو چیست؟ و چه کاری انجام می دهد؟

فهرست مطالب

در بازارهای مالی، تحلیل تکنیکال مطابق با نمودارهای قیمتی صورت می گیرد. دسترسی به این نمودارهای قیمتی در هر بازار مالی، مستلزم استفاده از وب سایت هایی است که داده های آن بازار را به انضمام ابزارهای تحلیل تکنیکال ارائه می کنند. یکی از این وب سایت های شناخته شده که در این حوزه فعالیت می کند، سایت تریدینگ ویو است که معامله گران با استفاده از آن اقدام به تجزیه و تحلیل نموداری های قیمتی در بازارهای مالی مختلفی مانند بازار ارز دیجیتال، جفت ارزها در بازار فارکس و بورس سهام در کشورهای مختلف می کنند.

در این مقاله به موضوع سایت تریدینگ ویو چیست؟ و چه کاری انجام می دهد؟ خواهیم پرداخت.

سایت تریدینگ ویو چیست؟

Tradingview وب سایتی است که به عنوان یکی از معتبرترین سایت ها در زمینه ارائه نمودار برای بازارهای مالی در بستر اینترنت شناخته شده است. در این بازار علاوه بر نمودارهایی که قیمت رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال، جفت ارزها، شاخص ها و فلزات و سهام کشورهای مختلف جهان و … را به نمایش می گذارند، ابزارهای مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل نیز در اختیار کاربران و معامله گران قرار گرفته است.

در این وب سایت همچنین امکان اشتراک گذاری تحلیل ها نیز برای کاربران فراهم شده است. با توجه به این قابلیت ها، سایت تریدینگ ویو به یک شبکه اجتماعی در میان تحلیل گران بازارهای مالی تبدیل شده است.

این وب سایت دارای بخش های متنوعی است. از این میان، بخش نمودارها و ابزارهای تحلیلی، به عنوان کاربردی ترین بخش شناخته می شود. بخش قابل توجه دیگر، قسمت فیلتر نویسی و برنامه نویسی است. این سایت علاوه بر این موارد، دارای ابزارها و امکانات دیگری است که در طول مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

در سایت تریدینگ ویو، وضعیت بازارهای مالی به صورت کاملا دقیق و تخصصی روی نمودارهای مختلف به نمایش در می آید. همچنین کاربران با استفاده از ابزار تخصصی خاصی که در این وب سایت وجود دارد، می توانند به پیش بینی ها و تحلیل های خود دست پیدا کنند.

تریدینگ ویو چه کاربردهایی دارد؟

معامله گران می توانند به راحتی به وب سایت تریدینگ ویو دسترسی پیدا کرده و از امکانات و ابزارهای موجود در آن برای دستیابی به تجزیه و تحلیلی هدفمند و همچنین خرید و فروش محصولات مورد نظر خود استفاده نمایند. طبیعتا سرمایه گذاران با دسترسی به چنین ابزارها و اطلاعاتی می توانند تحلیل بهتری از شرایط حاکم بر بازار به دست آورند و به فهم بیشتری از آن دست یابند.

همچنین همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد، امکان اشتراک گذاری تحلیل ها در این وب سایت فراهم شده است بنابراین تریدینگ ویو بستری را برای معامله گران فراهم می آورد که بتوانند به نظرات و اطلاعات کاربران از سراسر جهان دسترسی پیدا کنند. این ویژگی به تنهایی می تواند زمینه ساز تحولی شگرف در بازارهای مالی و سرمایه گذاری باشد.

تریدینگ ویو چه کاربردهایی دارد؟

تریدینگ ویو باعث دسترسی معامله گران و سرمایه گذاران به اطلاعات دقیق و کاربردی می شود و همین امر درک بهتری از شرایط حاکم بر بازارهای مالی در اختیار آنها قرار می دهد. طراحی این سایت به گونه ای است که افراد مبتدی نیز به راحتی می توانند با آن کار کنند و سرمایه خود را با استناد به اطلاعات آن به گردش در آورده و از آن کسب سود کنند. از سویی، کارکرد این سایت تا اندازه ای تخصصی است و اطلاعات آن به قدری دقیق و محاسبه شده است که معامله گران حرفه ای و تریدرها نیز می توانند با تکیه بر آنها به خرید و فروش بپردازند.

با استفاده از ابزارهای حرفه ای و تخصصی که در این سایت تعریف شده اند، کاربران می توانند با استفاده از داده ها، نمودارهایی به دلخواه ترسیم کرده و موقعیت خود و بازار مالی مورد نظر خود را مورد سنجش قرار دهند. لازم به ذکر است که کاربران نیاز به نصب نرم افزار ندارند و تنها با استفاده از مرورگر می توانند به خدمات وب سایت تریدینگ ویو دسترسی داشته باشند.

با استفاده از بستر تریدینگ ویو، کاربران این امکان را دارند که ایده های خود را پرورش داده و استعدادهای تجاری خود را شکوفا کنند. این بستر برای معامله گران به مشابه جامعه بزرگی است که در حال کشف استعدادهای آنها بوده و به اشتراک گذاری آنها می پردازد. بنابراین می توان گفت که تردینگ ویو، مضاف بر خدمات رایگانی که به کاربران خود ارائه می کند، باعث دیده شدن و کشف استعدادهای بالقوه آنها نیز می شود. شما در این محیط با اشتراک گذاری ایده ها، به راحتی می توانید خرید و فروش کنید.

همچنین شاهد استراتژی ها و اقدامات سرمایه گذاران بزرگ و نامی در بازارهای مالی مختلف خواهید بود و این به نوبه خود می تواند باعث تقویت و افزایش توان تحلیلی شما شود.

امکانات وب سایت تریدینگ ویو

یکی از مهم ترین امکانات وب سایت تریدینگ ویو این است که شما به عنوان کاربر این وب سایت، حتی قبل از اینکه اقدام به ایجاد حساب رایگان و ثبت نام در آن نمایید، شاهد ارائه اطلاعات بسیار دقیق و کاربردی از بازار در همان صفحه اصلی سایت خواهید بود. در قسمت بالای صفحه اصلی سایت، یک لاین جامع برای جفت ارزهای شناخته شده بازار فارکس مانند BTC/USD، EUR/USD، ETH/USD و بازارهایی مانند داو جونز، نزدک و S&P در نظر گرفته شده است. کاربران با کلیک بر روی هر کدام از آنها می توانند اطلاعات قیمتی آنها را به صورت ثانیه ای دریافت کنند.

وب سایت تریدینگ ویو، امکانات تکنیکالی از جمله انواع خطوط مقاومت، کانال های ساده و فیبوناچی، الگوهای هارمونیک و … را به صورت رایگان در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرار می دهد. استفاده از این امکانات مستلزم ثبت نام در سایت است. اما برای استفاده از امکانات و ابزارهای تخصصی بایستی اشتراک ماهانه یا سالانه خریداری نمایید.

امکان جست و جوی هر سهام و فیلتری با استفاده از بخش های Ideas Educational، Ideas Trading، Ticker Scripts و People فراهم شده است. در زیر این قسمت و در بخش رسانه های اجتماعی وب سایت تریدینگ ویو می توانید به بِروز ترین استوری های نویسندگان برتر جهان، یادداشت های مطرح ترین تریدرها، خلاصه هایی جدید از بازارهای مالی، آخرین اخبار مربوط به دارایی ها، تقویم اقتصادی و نمودارهای محبوب دسترسی داشته باشید. این جنبه از تریدینگ ویو از ارزش آموزشی بسیار بالایی برخوردار است. زیرا اشتراک گذاری و بهره مندی از تجارب و ایده پردازی های دیگران را در اختیار شما قرار می دهد.

 

شما با ایجاد یک حساب رایگان، می توانید به ساختاری کامل و انسجام یافته در تریدینگ ویو همراه با ویژگی های اصلی نمودارها دسترسی داشته باشید و در آن اقدام به ایجاد هشدارهای مارکت و اندیکاتورهای شخصی سازی شده خود کنید. همچنین در این پلتفرم، برخی از کارگزاران آتی و فارکس نیز تحت پشتیبانی قرار گرفته اند.

در ادامه به امکانات ویژه وب سایت تریدینگ ویو اشاره خواهیم کرد که باعث تمایز این وب سایت از سایر سایت ها شده است:

 • امکان دسترسی به انواع نمودارها

این وب سایت امکان دسترسی شما را به تمام نمودارهای دارایی های موجود در بازارهای جهانی فراهم ساخته است. همچنین با استفاده از این قابلیت، کاربران می توانند با تهیه واچ لیست شخصی، ارزها، سهام ها و … را به صورت لحظه ای زیر نظر قرار دهند.

 • دسترسی به ابزارهای تحلیلی تخصصی

این سایت دسترسی به ابزارهای تخصصی را برای استفاده در تحلیل های تکنیکال و بنیادی در اختیار کاربران قرار داده است. تحلیل گران با کمک این ابزارها، قادر به اعمال تغییرات مورد نظر خود بر روی نمودارها خواهند بود و می توانند این تغییرات را با دیگر معامله گران به اشتراک بگذارند.

 • اشتراک گذاری داده ها

این قسمت از وب سایت تریدینگ ویو این امکان را برای کاربران فراهم می آورد که بتوانند تمام تغییرات اعمال شده روی نمودارها را به سایر کاربران به اشتراک بگذارند. اشتراک گذاری داده ها در وب سایت تریدینگ ویو، با روش های متنوعی انجام می گیرد. کاربران می توانند تحلیل های خود را در قالب فیلم و یا به صورت عکس اشتراک گذاری کنند. برای انجام این کار به بالای صفحه بخش Chart بروید و در سمت راست روی گزینه Publish کلیک نمایید تا دو گزینه زیر برای شما نمایش داده شوند:

 • Publish idea: توسط این گزینه می توانید یک اسکرین از نمودار تغییریافته تهیه کنید و با افزودن ایده خود، تحلیل خود از آن را وارد نموده و انتشار دهید.
 • Record video idea: با استفاده از این گزینه شما از تحلیل خود یک ویدیو کوتاه 20 دقیقه ای تهیه و اشتراک گذاری می کنید.
 • دسترسی داشتن به دنیایی از اخبار و اطلاعات

کار با تریدینگ ویو مستلزم داشتن تخصص خاصی نیست و نیاز نیست شما حرفه ای باشید. دسترسی به اخبار و اطلاعات به روز و لحظه ای در این سایت تنها نیازمند سرچ نماد مدنظر شماست. در این قسمت امکان دسترسی به تمام تحلیل گران از سرتاسر دنیا نیز فراهم شده است.

 • امکان اتصال به تمامی مرورگرها برای ترید

با استفاده از این سایت، این امکان وجود دارد که بتوانید به یکی از برورکرهایی که دارای حساب کاربری در آن هستید، متصل شوید و خرید و فروش خود را مستقیما از طریق تریدینگ ویو انجام دهید. لازم به ذکر است که بروکرهای طرف قرارداد با این وب سایت، به دلیل تحریم ها از ارائه خدمات به کاربران ایرانی منع شده اند.

 • حساب دمو ایجاد کنید

حساب دمو یکی از ویژگی جالب وب سایت تریدینگ ویو است. کاربران مبتدی با استفاده از این ویژگی می توانند در یک محیط مجازی و با استفاده از پول های مجازی اقدام به خرید و فروش در یک محیط واقعی کنند. این امکانات به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد و آنها می توانند بدون متحمل شدن هیچ گونه ریسکی در بازارهای مالی خرید و فروش کنند. با مراجعه به بخش Peper Trading می توانید به قسمت ترید وارد شوید.

 • امکانات کدنویسی و ایجاد الگوریتم

یکی از امکانات ویژه ای که در سایت تریدینگ ویو آمده است، ایجاد امکانات الگوریتمی با استفاده از فضای کدنویسی است. Pin Edit نامی است که این فضا با آن شناخته می شود. کاربران با کدنویسی در این فضا می توانند اقدام به طراحی اندیکاتورهای مختص خود کنند. با کلیک روی گزینه Pin Edit در بخش پایینی سایت می توانید به فضای کدنویسی دسترسی داشته باشید. با کمک این فضا شما می توانید استراتژی معلاملاتی خود را در قالب یک ربات تعریف کرده و اسکریپت خود در بازار های پیشین و روی نمودارهای مختلف تست نمایید.

خرید اشتراک سایت تریدینگ ویو

تریدینگ ویو به عنوان یکی از مطرح ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال بازارهای جهانی، به صورت آنلاین و تحت وب در دسترس کاربران قرار دارد. شما با خرید اشتراک پرمیوم سایت تریدینگ ویو، امکان دسترسی به تمام ویژگی های این پلتفرم را خواهید داشت. با استفاده از تریدینگ ویو و نمودارهای قیمتی و ابزارهای مرتبط آن، امکان انجام تحلیل تکنیکال برای همه معامله گران با هر سبکی فراهم شده است. این وب سایت از چهار نوع حساب برخوردار است که دارای اشتراکی به صورت ماهانه، سالانه و دو ساله هستند.

خرید اشتراک سایت تریدینگ ویو

خرید اشتراک سایت تریدینگ ویو به این صورت است که ابتدا در سایت برای خرید اشتراک تریدینگ ویو ثبت نام می کنید، درخواست خرید اکانت شما به ثبت می رسد، فرم اطلاعاتی مورد نیاز از طرف شما تکمیل شده و هزینه درخواست شده پرداخت می شود، اکنون اکانت شما آماده است.

انواع اشتراک ها در تریدینگ ویو

در تریدینگ ویو، چهار نوع اشتراک برای استفاده کاربران در نظر گرفته شده است که هر کدام از آنها دارای امکانات و ویژگی های مخصوص به خود هستند. در ادامه با نام ها و ویژگی های هر یک از آنها آشنا خواهیم شد:

 • Basic: این اشتراک برای کاربران مبتدی در نظر گرفته شده است.
 • Pro: برای تجارت آزاد با نمودار و نشانه های بیشتر مناسب است.
 • Pro+: برای تجزیه و تحلیل روزانه معامله گران کاربرد دارد
 • Premium: برای افزایش میزان دقت در ثبت داده ها به کار می رود

جمع بندی

با توجه به این نکته که وب سایت تریدینگ ویو دارای فضایی ساده و کاربرپسند و روان است.، معامله گران و سرمایه گذاران زیادی از سرتاسر جهان در آن فعالیت می کنند. در کنار این فضای ساده و قابل استفاده برای همه افراد، این وب سایت دارای ابزارهای تخصصی زیادی برای کاربران حرفه ای و تریدرهای با تجربه است که با استفاده از این ابزارها می توانند دست به تحلیل و بررسی شرایط حاکم بر بازارها بزنند و بر این اساس استراتژی مناسب خود را اتخاذ نمایند.

مطالب مرتبط

بالاترین سطح آموزش الگوتریدینگ در بازارهای مالی را در دوره کوچینگ مهد سرمایه خواهید یافت. برای اطلاعات بیشتر به صفحه کوچینگ مراجعه نمایید.


اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *