Ways to make money from digital currencies

10 راه برای کسب درآمد از ارز دیجیتال

فهرست مطالب

شاید بارها شنیده اید که شخصی از طریق فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال به درآمد کلانی دست یافته است. به نظر وسوسه انگیز می رسد و ناخودآگاه علاقه مند می شوید که به سمت درآمد زایی در این حوزه بروید و یا اینکه حداقل اطلاعاتی درباره کسب درآمد از رمز ارزها بدست بیاورید.

اگر علاقه مند هستید و قصد دارید بیت کوین و یا هر چیزی که با نام ارز دیجیتال شناخته می شود را به پول نقد تبدیل کنید و یا اینکه داستان موفقیت دوستانتان را شنیده اید که با ورود زود هنگام به این حوزه میلیون ها دلار به دست آورده اند و یا کسانی که با استخراج ارزهای دیجیتال درآمد ثابتی داشته اند.

در وهله اول باید بدانید که این موفقیت شامل همه افراد نبوده و بسیاری از سرمایه گذاران در این حوزه، تمامی سرمایه خود را از دست داده و به سادگی در این راه تسلیم شده اند. دلیل آن این است که این بازار یکی از پر ریسک ترین بازارهای حال حاضر به شمار می رود.

ارزدیجیتال گزینه ای مناسب برای کسب درآمد

قدمت ارزهای دیجیتال کمی بیش از یک دهه است. از این رو می توان آن را به عنوان یکی از نوپاترین فناوری ها در نظر گرفت که مراحل اولیه توسعه خود را می گذراند. در حال حاضر با افزایش تعداد ارزهای رمزنگاری شده و ارزش آنها، افراد زیادی با انگیزه سود بیشتر و رسیدن به سود در زمان سریع تر وارد این حوزه می شوند.

بهتر است بدانید که در بخش ارزهای دیجیتال راه های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد که اگر آگاهانه و با احتیاط وارد این حوزه شوید درآمد قابل قبولی به دست خواهید آورد. در این مطلب برآنیم در مورد روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال اطلاعات در خور توجهی در اختیارتان قرار دهیم.

آیا می توانید با استفاده از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنید؟

در جواب باید گفت بله. شما می توانید با ارز دیجیتال پول دربیاورید. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال دارای نوسانات ذاتی هستند. از این رو تمامی افرادی که به این حوزه وارد شده اند با ریسک های احتمالی مواجه هستند. اگر دانش و تخصص کافی در این حوزه داشته باشید. این بازار پتانسیل لازم برای سودآوری کلان شما را در اختیار دارد.

  • سرمایه گذاری برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال معتبر به صورت بلند مدت، یکی از بهترین استراتژی های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال در کوتاه مدت دارای نوسان بسیار زیادی است. اما یکی از مهم ترین ویژگی های آنها این است که در دراز مدت سود قابل توجهی در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

در استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت، برخی از رمزارزها سود قابل توجهی به سرمایه گذاران می دهند. دارایی های رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین و یا اتریوم جز شناخته ترین آنها هستند و می توان آن را سرمایه گذاری مطمئنی در نظر گرفت.

  • ترید ارزهای دیجیتال

در حالی که سرمایه گذاری یک تلاش بلند مدت برای کسب درآمد است. معامله ارزهای دیجیتال به عنوان روشی زود بازده بین معامله گران این حوزه به شمار می رود.

بازار ارزهای دیجیتال بسیار بی ثابت است و این امکان وجود دارد که در کوتاه ترین مدت  قیمت آن به میزان چشمگیری کاهش و یا افزایش یابد. بنابراین برای اینکه بتوانید در تریدهای خود عملکرد موفقی داشته باشید باید تجربه لازم و مهارت های فنی و تحلیلی در مورد روند بازار را بدست آورید.

سرمایه گذاری برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

شما باید نمودارهای بازار را به سرعت تجزیه و تحلیل کرده تا بتوانید پیش بینی دقیقی در مورد افزایش و یا کاهش قیمت داشته باشید.

هنگام معامله، اگر پیش بینی شما مبنی بر اینکه قیمت رمز ارز افزایش و یا کاهش خواهد یافت، درست از آب دربیاید می توانید یک موقعیت خرید یا فروش کوتاه مدت ایجاد کنید. این بدین معنی است که شما به روند دراز مدت بازار توجهی ندارید و تنها با صعودی و نزولی بودن کوتاه مدت بازار کسب سود می کنید.

سهام گذاری و وام دادن

سهام گذاری روشی برای تایید تراکنش های رمزنگاری شده است. اگر سهام گذاری کنید در واقع صاحب کوین و یا توکن هایی هستید که آنها را خرج نمی کنید. بلکه آنها را در یک کیف پول رمزنگاری شده و به صورت امن نگهداری می کنید.

سپس یک شبکه Proof of Stake از سکه های  شما برای اعتبارسنجی تراکنش های خود استفاده می کند و در ازای فعالیت انجام شده به میزان سکه های سهام گذاری شده پاداشی برای شما در نظر می گیرد. به عبارت دیگر هر اکوسیستمی که از شما سکه قرض گرفته است همانند بانک ها سود پرداخت می کند.

تبلیغ لینک های بازار یابی

بسیاری از پلتفرم های ارزهای دیجیتال برای پیشبرد اهداف خود به شبکه های اجتماعی روی می آورند. اگر شما لینک های چنین پروژه هایی را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کرده و برای آنها مشتری جذب کنید، در ازای هر کلیک بر روی لینک اختصاصی خود پاداش دریافت خواهید کرد.

ناگفته نماند که چنین روشی تنها منحصر به پروژه های عرضه کننده ارز دیجیتال نیست بلکه بسیاری از صرافی ها و کسب و کارهایی که با ارز دیجیتال در ارتباط هستند را نیز شامل می شود.

تولید محتوا در زمینه ارزهای دیجیتال

اگر در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین اطلاعات خوبی دارید و همچنین از استعداد نویسندگی بهره مند هستید، می توانید در زمینه تولید محتوا در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید و برای آن دسته از وب سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند مطلب تهیه کنید.

در حال حاضر بسیاری از سایت های خبری و آموزشی فعالیت گسترده ای در زمینه رمز ارزها دارند و به نویسنده ای که هم قدرت نویسندگی و اطلاعات جامعی در این حوزه داشته باشد برای ارتقای سایت خود نیاز دارند. بنابراین تولید محتوا در این زمینه به عنوان یک فرصت بی نظیر برای کسب درآمد در ارزهای دیجیتال به حساب می آید.

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چطور چنین شغلی را پیدا کنیم. بهترین روش جستجو با عنوان شغلی “تولید محتوا برای ارزهای دیجیتال” است. یا اینکه برای وب سایت هایی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند ایمیل ارسال کنید.

تامین نقدینگی

یکی از مهم ترین ویژگی های حوزه دیفای، تامین نقدینگی است. سرمایه گذاران در قبال تامین سرمایه مورد نیاز برخی از پلتفرم های نوظهور می توانند سودی خوبی را بدست آورند. همچنین شما می توانید با تامین نقدینگی صرافی های غیرمتمرکز، بخشی از سود کارمزدهای معاملاتی آنها را از طریق بازارساز خودکار بدست آورید.

فعالیت در شرکت هایی مرتبط با ارزهای دیجیتال

آن دسته از شرکت هایی که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند همیشه نیازمند نیروی کار مجرب هستند. از این رو همیشه درصدد جذب افراد با استعداد از جمله توسعه دهندگان، نویسندگان محتوا، بازاریاب های دیجیتال، کارشناسان خبره رابط کاربری و بسیاری از عناوین شغلی دیگر هستند.

چنین شرکت هایی به افراد شاغل در این حوزه حقوق قابل توجهی پرداخت می کنند. همچنین اگر در این بخش سرمایه گذاری کنید ممکن است دریافتی شما هم در قالب ارز دیجیتال باشد.

ارائه خدمات حقوقی

بسیاری از کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال همیشه به دنبال گسترش و توسعه بازارهای جدید هستند. بنابراین برای پیشبرد و سازمان دهی فعالیت خود به یک وکیل و یا مشاوره حقوقی نیاز خواهند داشت. اگر یک وکیل حرفه ای هستید و درک کافی درباره مسائل مرتبط با ارزهای دیجیتال دارید این حوزه می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

همچنین می توانید درباره سازمان دهی خدمات و محصولات چنین شرکت هایی راهنمایی های لازم را در راستای پیروی از چهار چوب های قانونی ارائه دهید. به یاد داشته باشید که فعالیت در این مسیر باعث بدست آوردن مشتریان جدیدی می شود.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین

بیت کوین و کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

شاید زمانی که بیت کوین برای اولین بار معرفی شد کسانی که اقدام به استخراج این رمز ارز کردند هدفشان جز سرگرمی چیز دیگری نبود زیرا در ابتدا ارزش چندانی نداشت. اما امروز استخراج بیت کوین به چیزی فراتر از یک سرگرمی تبدیل شده است.

باید توجه داشته باشید که امروزه نرم‌ افزارها و وب سایت ‌هایی با این ادعا که شما می توانید با همین دستگاههای موجود در دسترستان اقدام به  استخراج بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتیال بکنید با واقعیت موجود مطابقت ندارد و هدف آنها جز سو استفاده از شما چیزی دیگری نیست.

ایردراپ (Airdrop)

عرضه کنندگان ارزهای دیجیتال برای آن دسته از کاربرانی که دارای کیف پول اتریوم هستند تعداد قابل توجهی توکن ایردراپ به کیف پول آنها تزریق می کنند. چنین کاری از زمان عرضه اولیه سکه (ICO) اتریوم صورت گرفته است. اما برای اینکه از ایردراپ بهره مند شوید به ابزارهای زیر نیاز خواهید داشت:

کیف پول اتریوم: این کیف پول با آنچه که در صرافی ها برای نگهداری ارز دیجیتال کاربران طراحی شده، کاملا متفاوت است.

کیف پول های اتریوم مبتنی بر استاندارد ERC-20 طراحی شده اند. در حال حاضر توصیه می شود که از دو کیف پول متامسک (MetaMask) و مای اتر والت (MyEtherWallet) که جز محبوب ترین کیف پول های نرم افزاری هستند استفاده کنید.

کیف پول فعالی داشته باشید: بسیاری از ارائه دهندگان توکن رایگان یا ایردراپ فعالیت کیف پول ها را بررسی می کنند تا مطمن شوند که آیا کیف پول فعال است یا نه. زیرا این امکان وجود دارد که برخی از کاربران تعداد زیادی کیف پول نصب کنند تا توکن های رایگان بیشتری بدست آورند.

یک حساب فعال در تلگرام داشته باشید: بسیاری از پروژه هایی که اقدام به عرضه اولیه سکه می کنند. تلگرام را به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای گفتگو می شناسند. از این رو برای اینکه فراگیر شوند باید در شبکه اجتماعی تعداد مخاطبان خود را افزایش دهند. بنابراین برای اینکه از توکن های رایگان بهره مند شوید باید در این گروه ها جز اعضای فعال باشید.

داشتن ایمیل: برخی از ایردراپ ها برای اینکه توکن رایگان به حساب شما واریز کنند ایمیل شما را می خواهند. اگر نگران هستید می توانید یک ایمیل جدید ایجاد کنید.

کسب درآمد از ارز دیجیتال با انجام بازی های بلاک چینی

در حال حاضر بازی های بلاک چینی زیادی وجود دارند که به بازکنان خود پاداشی به صورت ارز دیجیتال ارائه می دهند. یکی از محبوب ترین این بازی ها، اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) است. در این بازی پاداش دریافتی شما در قالب توکن SLP  خواهد بود. این توکن را می توانید در صرافی های خرید و فروش ارزهای دیجیتال به پول فیات و یا سایر ارزها تبدیل کنید.

سوالات متداول جهت کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

پرسودترین روش برای کسب درآمد از ارز دیجیتال کدام است؟

ما در این مطلب روش های متنوعی برای کسب درآمد شما از حوزه ارزهای دیجیتال پیشنهاد کردیم. بر همین اساس شما می توانید متناسب با ویژگی ها، میزان سرمایه و حرفه ای که در آن شاغل هستید در یک یا چند عنوان شغلی فعالیت خود را آغاز کنید.

آیا کسب و کارهای مرتبط با ارز دیجیتال فراگیر خواهند شد؟

واقعیت امر این است که روز به روز آگاهی های مرتبط با ارزهای دیجیتال در حال افزایش است. بنابراین انتظار می رود آن دسته از کسب و کارهایی که با ارزهای دیجیتال در ارتباط هستند رونق بگیرند. البته قوانین کشورها نیز می تواند در توسعه کسب و کارهای مربوط به ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد.

درآمد کسب و کارهای مربوط به ارزهای دیجیتال چقدر است؟

باید توجه داشته باشید که میزان درآمدی که شما از ارزهای دیجیتال بدست خواهید آورد به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال در بخش ترید ارزهای دیجیتال با وجود اینکه میزان سرمایه در این بخش مهم است اما باید توجه داشته باشید که اگر از تخصص و دانش کافی بی بهره باشید امکان اینکه بخش بزرگی از سرمایه خود را از دست بدهید زیاد است.

بنابراین همیشه در انتخاب روش کسب درآمد از ارزهای دیجیتال جوانب آن را هم در نظر بگیرید و با تحقیق و آگاهی کامل وارد شوید.

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *