تازه‌های دنیای اَرزهای دیجیتال؛ اسم وینک را شنیده‌اید؟

در این مطلب می خوانید(فهرست)

تمایل همه‌جانبه به سمت وینک‌کوین

دنیای رمزاَرزها، هر روز در حال گسترش است. در این میان، علاوه بر معاملات اَرزهای دیجیتال، پای بسیاری از فناوری‌ها به این حوزه باز شده است. این موضوع باعث جذابیت هرچه بیشتر دنیای رمزاَرزها شده، و بسیاری از توسعه‌دهندگان حوزه‌های مختلف به هر بهانه‌ای خود و فناوری‌های خود را به این بازار نزدیک‌تر می‌کنند. اَرزهای دیجیتالی مانند وین (WIN) هستند که سعی می‌کنند خود را به رده‌های بالا برسانند.

در این ویدیو قصد داریم از آخرین روش‌ها برای برنده شدن رمزاَرزها صحبت کنیم و همینطور آخرین اخبار در خصوص رمزاَرز وینک (WINK) را با هم ببینیم.

 

وینک و شبکۀ WIN

وینک در واقع یک نوع پلتفرم بازی برای کاربران است تا به‌صورت اجتماعی بازی کنند و از طریق چند اکوسیستم بلاکچین که اهرمی برای برنده شدن توکن هستند، بتوانند سهامدار شوند.

به‌عنوان یک دارایی دیجیتال در پلتفرم با کمک استخراج رفتاری (Behavioral Mining)، در کنار یک طراحی هوشمند و اقتصادی و همینطور مکانیزم‌های تشویقی، اکوسیستمی ایجاد شده که تجربه‌ی بازی غیرمتمرکز و با کیفیت بالا را در اختیار شما قرار می‌دهد. همزمان توسعه‌دهنده‌ها این امکان را دارند که اپلیکیشن‌های مختلف را طوری طراحی کنند که کاربرها به‌عنوان یک سهامدار فعال، تمایل به مشارکت در پلتفرم داشته باشند.

 

وینک‌کوین، رمزاَرز جدید دنیای کریپتو و ارتباط آن با شبکۀ WIN

توضیح دقیق‌تر توکن

اگر بخواهیم ساده بگوییم، توکن باعث تشویق افراد به مشارکت می‌شود و این مشارکت به کسب قدرت در سهامداری ختم خواهد شد.

در این بین پای اِیردراپ (AirDrop) هم به این میدان باز شده است. به این صورت که وقتی تمامی اَپ‌ها به پلتفرم بازی متصل هستند، امکان تقسیم سهام حاصل از برد بین افراد وجود دارد و به این روش شما صاحب رمز‌اَرزها می‌شوید.

مورد بعدی حق مدیریت است. کسانی که صاحب این توکن‌ها هستند، می‌توانند هم در توسعه و هم در جهت‌دهی پلتفرم صاحب نظر باشند. برای این کار مکانیزم خاصی در نظر گرفته شده است.

مورد جالب بعدی کاهش هزینه‌های معاملات با بازی و برنده شدن است. شما می‌توانید با بازی کردن و برنده‌ شدن، یک سری از هزینه‌های معاملات خودتان را به‌نوعی حذف کنید.

 

مثال‌های جالب‌تر از شبکۀ WIN

مورد جالب بعدی این است که دارندگان توکن فرصت‌های ویژه‌ای را در اختیار دارند. برای مثال می‌توانند در رویدادهای خاصی مثل تورنومنت‌های پوکر شرکت کنند. یا آن‌هایی که حجم‌های بالایی را در اختیار دارند، به ازای هر تراکنش سود کسب می‌کنند.

بیت‌کوین و اخبار تازه در دنیای اَرزهای دیجیتال

منافع مختلفی در این میان است. برای مثال می‌توان به تخفیف‌ها یا افزایش انحصاری سرعت ماینینگ اشاره کرد.

چند مورد از پروژه‌های بلاکچین قصد داشتند تا رابطه‌ی خودشان را با شرکت‌های فعال در زمینۀ تکنولوژی حفظ کنند.

چند سال قبل شرکت IBM کار خود را در سرتاسر دنیا آغاز کرد و پروژه‌ی عظیمی را راه‌اندازی کرد. این پروژه به موسسات بزرگ مالی این اجازه را می‌داد ‌که تراکنش‌های خودشان را در شبکۀ وین (WIN) انجام دهند. و با استفاده از دارایی‌هایی مثل کوین‌های قوی تراکنش داشته باشند.

با این حال سایر بلاکچین‌ها هم صندوق‌های مالی و چنین امکاناتی را دارند و این برای اکوسیستم خیلی خوب است. البته این موضوع از اهمیت بسیار زیادی هم برخوردار است. زیرا کاربرها می‌توانند در مورد مشاغل مورد نیاز رای بدهند و بر اساس همین رای‌ها می‌شود پروژه‌ها را اولویت‌بندی و به آن‌ها کمک کرد.

 

چقدر تا تحقق کامل راه است؟

اما هزینه‌های بالا در تراکنش‌هایی که دو طرف پرداخت و دریافت‌کننده در کشورهای جداگانه‌ای هستند، در حال حاضر به سیستم‌های پرداخت فیات مثل پی‌پال منحصر شده و البته در بیت‌کوین و اتریوم هم هزینه‌های تراکنش به خاطر تراکم، بسیار بالاست.

شبکۀ WIN یک شبکه منحصر به فرد است. ارزش فعلی آن یک ده‌هزارم دلار می‌باشد. در واقع برای تراکنش کارمزد بسیار کمی دریافت می‌شود. در نتیجه پول کمتری از کاربر گرفته می‌شود و این می‌تواند برای افرادی که نگران هزینه‌های تراکنش هستند، خبر بسیار خوبی باشد.

پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال ۲۰۲۱ ارزش WIN به ۱ سنت برسد. و در چند سال آینده، این ارزش کمتر از ۱ سنت نخواهد شد! و حتی پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۳ این را به ما می‌گویند که ۲ سنت عدد دور از ذهنی نیست. و البته این را هم باید در نظر داشته باشیم که تمام این پیش‌بینی‌ها بدبینانه هستند.

 

پیش‌بینی امسال

پیش‌بینی امسال این است که قیمت، بالاتر یک هزارم دلار بایستد و حداکثر قیمت امسال همین خواهد بود.

البته نباید خیلی انتظار رشد داشته باشیم و شاید بهتر باشه عدد ۲ هزارم دلار را برای ماه دسامبر در نظر بگیریم.

وین (WIN) یک شبکه باز با قابلیت ذخیره‌سازی و جابه‌جایی پول دیجیتال است. و به این منظور تشکیل شد که سرعت معاملات و تراکنش‌ها در سرتاسر دنیا افزایش پیدا کنند. اما بعد از مدتی هدف خود را تغییر داد و سراغ شبکۀ بلاکچین رفت و کمک به اتصال به این شبکه را در دستور کار خود قرار داد.

چرا ایلان ماسک بیت‌کوین را فروخت؟

 

ترجمه و تنظیم: شرکت مهد سرمایه گویا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *