اَلگویاب چیست؟

در این مطلب می خوانید(فهرست)

اَلگویاب چیست؟

اَلگویاب نرم افزاری قدرتمند برای ساخت استراتژی و یک پلتفرم تحقیقاتی است. این برنامه ، امکانات زیر را در اختیار کاربران قرار می دهد:

 • به طور خودکار استراتژی های معاملاتی منحصر به فرد جدیدی را برای هر نمادی در بازار های سهام ، آتی ، تبادلات ارزی بین المللی ، رمزارزها و حتی ETF ها و CFD تولید می کند .
 • استراتژی ها را با بازارها یا تنظیمات مختلف آزمایش می کند و دوباره بهینه سازی می کند .
 • برای اطمینان از این که استراتژی های ساخته شده در بازار واقعی کارایی داشته باشند ، تست های هم زمان  پیشرفته ای را جهت تست استحکام استراتژی ها انجام می دهد .

با استفاده از اَلگویاب می توانید استراتژی های معاملاتی با بک تست سودآوری را در بازارهای مختلف و تایم فریم های مختلف بدون نیاز به دانش برنامه نویسی پیدا کنید .

کد منبع استراتژی های حاصل را می توان برای استفاده در پلتفرم های معاملاتی مانند متاتریدر 4 و 5 ذخیره و اجرا کنید.

با استفاده از اَلگویاب :

 • می توانید تعداد نامحدودی استراتژی معاملاتی منحصر به فرد برای تقریباً هر بازار یا تایم فریمی تولید کنید .
 • می توانید استراتژی های خود را به عنوان یک اکسپرت برای متاتریدر 4و 5 و حتی ترید استیشن و نینجا تریدر با کد منبع کامل ذخیره نمایید . البته توجه داشته باشید که در حال حاضر ما در حال کار بر روی پشتیبانی از تریدینگ ویو در اَلگویاب هستیم همچنین امکان استفاده از این استراتژی ها را در سایر پلتفرم های معاملاتی مانند بایننس را به زودی پی گیری خواهیم کرد .
 • این امکان فراهم شده تا پروسۀ سخت و طاقت فرسای کد نویسی استراتژی معاملاتی که به صورت دستی در گذشته مورد نیاز بود را از کار خود حذف کنید .
 • می توانید استراتژی های معاملاتی جدیدی را پیدا کنید که نه تنها منحصر به فرد هستند، بلکه به طور معمول هیچگاه به فکر شما نمی رسیدند.
 • می توانید زمان لازم برای ساخت یک استراتژی را از هفته ها و ماه ها به چند دقیقه کاهش دهید!
 • می توانید استراتژی های ایجاد شدۀ خود را بهبود دهید.
 • می توانید استراتژی های خود را بهینه سازی کنید و بهترین پارامترها را برای آن ها پیدا کنید .
 • می توانید قدرت استراتژی های خود را بیازمایید و عملکرد آن ها را تجزیه و تحلیل کنید .
افزودن یک استراتژی جدید به پورتفو متناسب با استراتژی های موجود

آیا اَلگویاب برای شما مناسب است؟

اگر با استفاده از سیستم های معاملاتی خودکار که به آن ها ربات یا اکسپرت نیز گفته می شود معامله می کنید یا قصد دارید استراتژی های معاملاتی خود را توسعه دهید ، اَلگویاب می تواند در هزینه و گرفته شدن صدها ساعت وقت شما صرفه جویی کند.

برخی از معامله گران ترجیح می دهند که یک ربات معاملاتی آماده را خریداری کنند و البته  انبوهی از پیشنهادات خصوصاً برای بازار بین المللی ارز در فضای اینترنت وجود دارد.

شاید به نظر برسد که این روش می تواند کارا باشد ، اما خریداری کردن یک یا چند ربات از شخصی دیگر ، مثل این است که یک جعبۀ پلمپ شده را خریداری کرده اید، چون شما نمی دانید که این ربات ها با چه ساز و کاری کار می کنند، قوانین ورود و خروج دقیق آن ها چیست و بنابراین با تغییر شرایط بازار و عدم  سازگاری بالقوه این ربات ها با شرایط جدید حاکم بر بازار مورد نظرتان ، طراح یا فروشندۀ ربات ها را مقصر خواهید دانست.

حال آن که با استفاده از اَلگویاب چون این امکان فراهم می شود که استراتژی های معاملاتی خود را به شخصه ایجاد کنید و نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی کنید و با فرمت و کد منبع دلخواه ذخیره کنید ، کاملاً کنترل استراتژی های خود را در دست خواهید داشت.

اگر معامله گر دستی هستید چه باید بکنید؟

فرض کنیم که در بازار مورد نظرتان (همانند بازار بورس ایران) امکان معاملات اتوماتیک ارائه نمی شود شما باز هم برای تولید استراتژی های معاملاتی می توانید از اَلگویاب استفاده کنید. شما از یافتن استراتژی های سودآور بسیار زیادی که مبتنی بر قوانین نسبتاً ساده ای کار می کنند و شما تا کنون به آن ها فکر هم نمی کردید ، متعجب خواهید شد.

هر استراتژی که توسط اَلگویاب ایجاد شده است ، می تواند به شبه کد هایی نزدیک به زبان انسان و قابل خواندن با شرح کامل قوانین معاملاتی تبدیل شود و بنابراین شما می توانید از استراتژی های اَلگویاب برای معامله کردن به صورت دستی هم استفاده کنید .

چه انتظاری باید از اَلگویاب داشت ؟

به خاطر داشته باشید که هر چند اَلگویاب ابزاری قدرتمند است ، اما جعبه جادویی نیست که با کلیک بر روی یک دکمه شروع به درآمدزایی کند . برای به دست آوردن نتایج خوب ، باید از آن به روش صحیح استفاده شود که به این منظور توصیه اکید می شود حتما در دوره های مربوطه در شرکت مهد سرمایه جهت فهم دقیق قوانین طراحی استراتژی شرکت کنید. ما ضمانت می کنیم که پس از شرکت در دوره ها فهم شما در طراحی استراتژی تماماَ متحول شود.

تنظیمات – ATM

تولید استراتژی های جدید در اَلگویاب تنها شاید 50٪ از کل کار است.

نیمۀ دوم کار ، آن جایی است که شما باید به ارزیابی استراتژی های تولید شده بپردازید تا استراتژی هایی را که دارای برازش منحنی بیش از حد هستند یا به اندازه کافی قوی نیستند را فیلتر کنید.

این شما هستید که باید استراتژی های جدید خود را به درستی ارزیابی کنید و نقاط قوت ، ضعف و محدودیت های آن ها را قبل از استفاده کردن در بازار واقعی بدانید.

خیلی معمول است که از هر 1000 استراتژی سودآور تولید شده توسط اَلگویاب ، تنها یک مورد از آنها از کل آزمون های استحکام عبور کند و بتوانیم از آن برای معامله گری در بازار واقعی استفاده کنیم.

اما تعداد استراتژی هایی که می توانیم تولید کنیم تقریباً بی پایان است ، بنابراین حتی 1٪ از بینهایت نیز عدد بسیار بزرگی است و تنها چند مرحله برای ارزیابی کیفیت استراتژی ها و اندازه گیری میزان خوب بودن و کارابودن آن ها در بازار واقعی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *