تنظیمات – گزینه های معاملاتی

در این مطلب می خوانید(فهرست)

تنظیمات – گزینه های معاملاتی

این تنظیمات به شما امکان می دهد چگونگی رفتار استراتژی های تولید شده و همچنین شرایط آزمایش را تعیین کنید.

گزینه های معاملاتی بر رفتار استراتژی در موتور تست ثاثیر می گذارد مثلا” بستن همۀ معاملات در پایان روز و گزینه هایی از این قبیل در این قسمت قابل تنظیم هستند .

تنظیمات – گزینه های معاملاتی

خروج در پایان روز ، خروج در روز جمعه

در صورت انتخاب این گزینه ها ، استراتژی در پایان روز یا پایان هفته در زمان مشخص شده ، همۀ پوزیشن ها و معاملات را می بندد. به این ترتیب هیچ معامله یا پوزیشنی در ساعات تعیین شده ، مثلا” شب ها یا آخر هفته ها دیگر باز نخواهند ماند.

محدوده کردن زمان معاملات ، محدودۀ زمانی “از” ، محدودۀ زمانی “تا” ، خروج در انتهای بازۀ زمانی

این گزینه ساعت هایی را که استراتژی در حال بررسی برای یافتن سیگنال ورود است را به یک بازه زمانی مشخص که شما آن را تعیین کرده اید ، محدود می کند .

اگر از گزینۀ “خروج در پایان محدوده” استفاده شود ، تمام پوزیشن ها و معاملات باز در انتهای محدوده بسته می شوند.

اگر گزینۀ “خروج در پایان محدوده” را انتخاب نکنید، استراتژی معاملات جدیدی را خارج از محدودۀ معاملات باز نمی کند ، اما پوزیشن های از قبل باز شده نیز بسته نخواهند شد.

حداکثر تعداد معاملات در روز

شما می توانید حداکثر تعداد معاملات روزانۀ استراتژی های خود را محدود کنید. انتخاب عدد 0 به معنای عدم وجود محدودیت است و استراتژی می تواند به هر تعداد که خواست در طول روز پوزیشن بگیرد.

حداقل یا حداکثر حد سود و حد ضرر

این گزینه به شما امکان می دهد که حداقل و حداکثر میزان حد ضرر و حد سود را تعیین کنید .

هنگامی که حد ضرر یا حد سود خود را محدود می کنید ، مقدار هر حد ضرر یا حد سود به شکل عادی توسط استراتژی محاسبه می شود اما با رسیدن هر کدام به این محدودۀ تعیین شده ، به میزان تعیین شده کاهش داده می شوند تا از این اعداد تعیین شده بیشتر نشوند.

جلسه

زمان هر جلسۀ معاملاتی را برای معاملات روزانه آتی یا سهام تنظیم می کند . موارد مربوط به زمان آغاز و پایان جلسات معاملاتی را می توان از بخش مدیریت داده ها مدیریت کرد.

بانک استراتژی و فایل ها

کندل های رزرو شده

از این قسمت می توانید تعداد کندل هایی را که قبل از شروع معاملات باید رزرو کنید را تعیین کنید . این تعداد باید بیشتر از پریود اندیکاتورهای استفاده شده باشد .

مدیریت واقع بینانۀ Gap ها

در تستر متاتریدر 4 ، Gap ها به روشی متفاوت از آنچه در معاملات واقعی اتفاق می افتد کنترل می شوند. هنگامی که در بازار Gap وجود دارد ، به جای قیمت بعد از Gap ، سفارش Stop  یا  Limit را با قیمت open فرضی مورد نظر خود پر می کند .

در معاملات واقعی زنده ، سفارش پس از شکاف با قیمت پر می شود .

توجه داشته باشید که استفاده کردن از این گزینه در تست های اَلگویاب ممکن است با تست های انجام شده با متاتریدر متفاوت باشد ، اما واقع بینانه تر خواهد بود .

تنظیمات – گزینه های معاملاتی

داده های نمودار را ذخیره کنید

در صورت استفاده کردن از این گزینه ، اَلگویاب کل داده های نمودار را ذخیره می کند به این معنی که شما می توانید نمودار داده های گذشتۀ بازار را به همراه موارد اضافه شده در تست مجدد یعنی تمام اندیکاتورها و تمام معاملات انجام شده بر روی نمودار مشاهده کنید . این امکان می تواند به شما کمک کند تا استراتژی های خود را بررسی کنید و به صورت بصری شیوۀ معامله کردن آن ها را ببینید .

با فعال کردن این گزینه ، می توانید نمودار نتایج معاملات را مانند تصویر زیر مشاهده کنید :

تنظیمات – گزینه های معاملاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *