استراتژی با الگوی دلخواه

در این مطلب می خوانید(فهرست)

[restrict]

استراتژی با الگوی دلخواه

یکی از مزایای مهم اَلگویاب توانایی تولید استراتژی با الگوی دلخواه است.

اَلگویاب استراتژی ها را با استفاده از الگوهای خواسته شده شما تولید می کند .  در این حالت برای ساخت استراتژی ها ، از بلوک های خاص برای جایگذاری کد در قسمت های مختلف استفاده می شود . ما این روش را جایگذاری تصادفی می نامیم به این دلیل که اَلگویاب به طور تصادفی بلوک هایی را تولید می کند و جاهای خالی را با بلوک ها یا مقادیر متغیر پر می کند .

الگوهای استراتژی و متغیرها

به تصویر زیر نگاه کنید . این تصویر یک شرط سیگنال را در قالب استراتژی استاندارد اَلگویاب نشان می دهد :

تصویر 1

همانطور که مشاهده می کنید سیگنال های ورود و خروج به معاملات Long و Short  هنوز در استراتژی تعریف نشده اند . این جاهای خالی به صورت تصادفی با کدهایی که به صورت تصادفی توسط اَلگویاب تولید می شوند ، پر خواهند شد .

در این قسمت ها ، جاهای خالی تصادفی قرار دارند :

RandomCondition(RandomConditionLong)  – شیوۀ کار به این شکل است که اَلگویاب شرط یا شروط تصادفی تولید شده را در این جاهای خالی قرار می دهد . هر شرط تصادفی دارای یک نام منحصر به فرد است که با آن شناسایی می شود مثل : RandomConditionLong .

NegatedCondition(RandomConditionLong) – یک جای خالی ویژه است که به اَلگویاب می گوید هر شرطی که برای شرایط تصادفی ایجاد کرده است را نقیض کند و با نام RandomConditionLong در اینجا قرار دهد .

بنابراین با کمک این مدل به ازای هر یک شرط ایجاد شدۀ تصادفی برای سیگنال ورود به Short ، و تطبیق دادن همان شرط نقیض شده برای سیگنال ورود به Long ، شروطی هم برای سیگنال های خروج تولید خواهد شد .

به عنوان مثال ، این استراتژی بعد از ساخته شدن و جایگذاری به این شکل خواهد بود :

SIGNAL – LongEntrySignal:

CCI(14)[1] > 0 and RSI(20)[1] > 50

SIGNAL – ShortEntrySignal:

CCI(14)[1] < 0 and RSI(20)[1] < 50

توجه داشته باشید که شرایط ورود به معاملات Short ، توابع مقایسه ای متضادی دارند و در این جا مثلا” < (Is Lower)  به جای > (Is Greater) به کار رفته است به این معنی که این ها  نقیض شدۀ همان شرایط Long هستند .

بانک استراتژی و فایل ها

RandomCondition ها برای جایگذاری دقیقاً چگونه ایجاد می شوند؟

به طور پیش فرض همۀ این شروط با توجه به بلوک های ساختاری که شما در بخش مربوط به تنظیمات کامل -> بلوک های ساختاری انتخاب کرده اید تولید می شوند :

تصویر 2

اَلگویاب برای تولید شروطی که به جای RandomCondition قرار می دهد ، از انتخاب بلوک های ساختاری و سایر تنظیمات به کار رفته در پیکربندی مانند تعداد شروط ایجاد شده ، محدوده های Period ها و Shift ها و مانند این ها استفاده می کند .[/restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *