تنظیمات – گزینه های ژنتیک

در این مطلب می خوانید(فهرست)

تنظیمات – گزینه های ژنتیک

این برگۀ مربوط به تنظیمات گزینه های ژنتیک است و فقط درصورتی قابل مشاهده است که از حالت تکامل ژنتیکی در بخش “چه چیز ساخته شود؟”-> “حالت ساخت” استفاده کنید.

تنظیمات - گزینه های ژنتیک

می توانید تنظیمات مختلف تکامل ژنتیکی را از اینجا انجام دهید :

گزینه های ژنتیکی

حداکثر تعداد نسل ها

تعداد نسلی که جمعیت اولیۀ استراتژی ها برای تکمیل آنها تکامل می یابد . مقدار پیشنهادی ما عددی بین 5 تا 100 است . معمولاً استفاده از تعداد نسل های زیاد پیشرفت خاصی در کل کار ایجاد نمی کند بنابر این به نظر می رسد بهتر است روند کار را طوری طرح ریزی کنید که در صورت نیاز تکامل را مجدداً شروع کرده و از ابتدا شروع به تولید جمعیت اولیه کنید .

میزان جمعیت

عدد پیشنهادی ما برای در نظر گرفتن به عنوان تعداد جمعیت در یک جزیره ، چیزی بین 10 تا 100 است اما اگر مایلید می توانید حتی از اعداد بزرگتری هم استفاده کنید .
لطفا توجه داشته باشید که اگر از بیش از یک جزیره استفاده کنید ، کل جمعیت شما برابر با حاصل ضرب تعداد جزایر در اندازه جمعیت هر جزیره خواهد بود ، بنابراین مطمئن شوید که اعداد بسیار بزرگ و نامعقولی را برای این قسمت ها در نظر نگیرید .

اختلاط والد ها و احتمال جهش

با استفاده از این گزینه می توانید احتمال انجام اختلاط ژنتیکی را بالا یا پایین ببرید . شما می توانید این مقادیر را کم و زیاد کنید و اعداد مختلفی را آزمایش کنید . اما به عنوان مثال در کل از نظر منطقی باید افزایش احتمال جهش ژنتیکی منجر به تولید استراتژی های متنوع تری شود .

گزینه های جزیره

جزایر

مفهوم جزیره و تعداد جزایر مستقل ، کلا” مفهوم جدیدی در اَلگویاب است . وجود جزایر مستقل از هم برای تولید نسل های اولیه ، امکان تکامل ژنتیکی را به طور جداگانه در هر جزیره و همچنین مهاجرت گاه به گاه والد های اولیۀ تولید شده بین جزایر را فراهم می کند .
این که فقط یک جزیره وجود داشته باشد البته مشکلی ندارد اما عدد توصیه شدۀ ما بین 1 تا 10 است . استفاده از بیش از 10 جزیره منطقی نیست ، چرا که می تواند در کل ، جمعیت استراتژی های شما را بسیار بزرگ کند و در این حالت تکامل یافتن تنها یک نسل هم زمان زیادی می برد .

بهینه سازی ساده

هر چند نسل یکبار مهاجرت انجام شود؟

معمولاً خوب است که اجازه داده شود تا هر از چند گاهی تعدادی از استراتژی های تولید شدۀ اولیه به جزیره ای دیگر مهاجرت کنند . این امر می تواند تولید نسل ها را برای برخی از جزایر که در افزایش کارایی گیر کرده اند ، راه گشا باشد . اما توجه داشته باشید که این کار نباید زیاد هم انجام شود ، زیرا در این صورت جزایر مستقل تنوعشان را از دست خواهند داد . مقدار پیشنهادی ما برای این گزینه عدد 10 است .

میزان مهاجرت جمعیت

منظور از این گزینه ، تعداد استراتژی هایی است که می توانند مهاجرت کنند . بسته به اندازۀ جمعیت ، باید حدوداً عددی بین 1 تا 5 استراتژی باشد . بنابراین برای اندازۀ جمعیتی معادل 10 ، عددی مانند 10 تا 20٪ و برای اندازۀ جمعیتی معادل 100 ، عددی مانند 1 تا 5٪ مناسب است .

تولید اولیه جمعیت

تکامل ژنتیکی با تولید جمعیت اولیه آغاز می شود . استراتژی های مربوط به این جمعیت اولیه یا به صورت تصادفی تولید می شوند ، یا این که می توانید از تعدادی استراتژی موجود به عنوان جمعیت اولیه استفاده کنید و سعی کنید که آنها را بهبود دهید.

به عبارت دیگر با شروع روند تکامل ، از استراتژی های موجود در بانک استراتژی می توانید به عنوان جمعیت اولیه استفاده کنید .
پس از بارگیری استراتژی هایتان ، اَلگویاب بانک استراتژی را بررسی می کند و سپس از این استراتژی ها به عنوان جمعیت اولیه استفاده می شود . اگر تعداد آنها کافی نباشد ، بقیۀ استراتژی های لازم به صورت تصادفی تولید می شوند .
لطفا توجه داشته باشید که جمعیت اولیه ای که شما در بانک استراتژی بارگیری می کنید ، از فیلتر های تعیین شده برای جمعیت اولیه عبور نمی کنند و این فیلتر ها روی آن ها اعمال نمی شود .

ضریب نابودی استراتژی های تولید شده

ضریب نابودی به این معنی است که اَلگویاب در ابتدا چند برابر بیشتر از حد مورد نیاز استراتژی تولید می کند و از فیلترهای تعیین شده عبور می دهد و از این میان بهترین ها را انتخاب می کند .
برای مثال اگر ضریب نابودی را برابر با 3 قرار دهید ، 3 برابر استراتژی برای جمعیت اولیه ایجاد می کند و به تعداد جمعیت اولیه بهترین ها را از میان آنها انتخاب می کند.
مسلما” استفاده از ضریب نابودی باعث بهبود کیفیت جمعیت اولیه می شود ، اما تولید جمعیت اولیۀ بیشتر ، بسیار بیشتر زمان می برد .
لطفاً از اعداد معقولی برای این گزینه استفاده کنید ، زیرا می تواند تعداد استراتژی هایی را که باید برای جمعیت اولیه تولید شود ، بسیار افزایش دهد و تولید استراتژیهای اولیه قبل از شروع تکامل ممکن است به تنهایی پروسه ای بسیار طولانی شود !

معرفی پروژه های سفارشی

فیلتر ایجاد جمعیت اولیه

در اینجا می توانید فیلتری را برای حداقل خصوصیاتی که یک استراتژی باید در نسل اولیه داشته باشد ، در نظر بگیرید .
لطفاً از اعداد و فیلتر های آسان استفاده کنید ، چون اَلگویاب در مرحلۀ تکامل ژنتیکی باید بتواند هر نوع جمعیتی از استراتژی ها را بهبود بخشد ، بنابراین نسبت به نسل های اولیۀ استراتژی ها خیلی هم سختگیر نباشید .
تنها فیلتر پیشنهادی برای استفاده در این مرحله برای فیلتر کردن استراتژی هایی که اصلاً معامله نمی کنند ، فیلتر تعداد معاملات است .

مدیریت تکامل

پس از اتمام ، دوباره تولید استراتژی شروع شود

از این گزینه برای اجرای مجدد مراحل تکامل تا زمانی که شما آن را متوقف کنید، استفاده کنید. اَلگویاب کار تکامل بخشیدن جمعیت اولیه را ادامه می دهد.

اگر کار تکامل پیشرفت چشم گیری نداشته باشد ، از اول دوباره آغاز می شود . این بدان معنی است که جمعیت به طور کلی در حال بهبود نیست ، بنابراین بهتر است که تطبیق استراتژی ها را در جهت تکامل دوباره از ابتدا شروع کنیم .

“خون تازه”

استراتژی های مشابه را شناسایی کرده و استراتژی های جدید را جایگزین آنها کنید.

این فرایند ، استراتژی های مشابه را در هر نسل شناسایی می کند ، و به طور تصادفی استراتژی های جدیدی را به جای آنها تولید می کند . این روش می تواند به متنوع شدن استراتژی ها کمک کند.

درصدی از ضعیف ترین استراتژی ها را با استراتژی های تازه جایگزین کنید.

این گزینه می تواند ضعیف ترین یا بدترین استراتژی ها را با استراتژی های تازه ایجاد شده جایگزین کند.

نمایش نسل آخر در بانک داده

استراتژی های نسل فعلی در حال تولید را فقط برای اولین جزیره در بانک استراتژی نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *