افزودن یک استراتژی جدید به پورتفو متناسب با استراتژی های موجود

در این مطلب می خوانید(فهرست)

افزودن یک استراتژی جدید به پورتفو متناسب با استراتژی های موجود

این یک قابلیت منحصر به فرد در اَلگویاب است و به شما امکان می دهد تا استراتژی هایی پیدا کنید که پورتفوی استرتژی های موجود شما را تکمیل کنند .

ایدۀ پشت این قابلیت ، یافتن بهترین استراتژی هایی است که پورتفوی استراتژی های موجود شما را تکمیل می کنند و با هیچ یک از استراتژی های موجود شما در پورتفو ارتباطی ندارند.

پیکربندی آن در “تنظیمات -> رتبه بندی” در بخش ساخت در دسترس است و بانک دادۀ جدیدی به نام پورتفوهای موجود در این قسمت قرار دارد.

افزودن یک استراتژی جدید به پورتفو متناسب با استراتژی های موجود

برای استفاده از این امکان ، کافی است که چند تا از استراتژی های موجود خود را در بانک دادۀ پورتفوهای موجود ، بارگیری کنید .

سپس می توانید :

  • میزان تناسب را بر اساس پورتفوی موجود خود محاسبه کنید.
  • میزان تناسب را برای پورتفوی جدید خود محاسبه کنید و نه پورتفوی اصلی.
  • می توانید این کار را با استفاده از تنظیمات میزان تناسب برای پورتفوی جدید انجام دهید.

افزودن یک استراتژی جدید به پورتفو متناسب با استراتژی های موجود

پس از انجام تنظیمات ، یک شبیه سازی ، پورتفوی جدیدی را  با استفاده از استراتژی جدید شما به علاوۀ استراتژی های موجود قبلی ایجاد می کند و تناسب این پورتفو ها را محاسبه می کند.

با محاسبۀ میزان تناسب با نمودار به این روش ، شما متوجه می شوید که استراتژی هایی را بهبود بخشید که پورتفو را به طور کلی بهبود می دهند، و نه استراتژی هایی که فقط به تنهایی بهترین هستند.

استراتژی های شبیه به هم را فیلتر کنید

برای فیلتر کردن استراتژیهای ایجاد شدۀ جدید که همبستگی بیش از حد زیادی با سایر استراتژی های موجود دارند ، در اَلگویاب فیلتری در نظر گرفته شده است.

البته یک فیلتر اضافی در پایین بخش تنظیمات شرایط فیلتر وجود دارد:

تصویر 3

در این قسمت می توانید حداکثر میزان همبستگی مجاز ، روش محاسبۀ همبستگی مثلا” در در روز ، ماه و چند ویژگی دیگر را تنظیم کنید.

وقتی فیلتر فعال است ، اَلگویاب همبستگی بین استراتژی تازه تولید شده و تمام استراتژی های موجود در بانک اطلاعات پورتفو را محاسبه می کند و اگر هر یک از این همبستگی ها بیش از حد مجاز باشد ، استراتژی جدید را قبول نمی کند.

تنظیمات - بلوک های ساختاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *