خروجی گرفتن از اَلگویاب و آزمایش کردن استراتژی در متاتریدر و معامله کردن با آن

در این مطلب می خوانید(فهرست)

[restrict]

خروجی گرفتن از اَلگویاب و آزمایش کردن استراتژی در متاتریدر و معامله کردن با آن

پس از تولید و یافتن استراتژی ها مسلما” می خواهید از آن ها در خرید و فروش واقعی استفاده کنید بنابراین لازم است که آن ها را در متاتریدر آزمایش کنید .

اَلگویاب استراتژی ها را در قالب فایل های aly. اختصاصی خود ذخیره می کند که البته توسط متاتریدر قابل خواندن نیستند .

برای آزمایش کردن استراتژی ها در متاتریدر 4 باید کد منبع آن ها را با فرمت MQL ذخیره کنید .

این کار خیلی ساده است و تنها کافی است که به بانک استراتژی ها بروید و استراتژی مورد نظر خود را پیدا کنید . روی آن دو بار کلیک کنید و با این کار ، اَلگویاب استراتژی دلخواهتان را در پنجرۀ “شرح نتایج” در بالای بانک استراتژی ها باز می کند .

تصویر 1

در آنجا ، به تب “کد منبع” بروید و قالب کد منبع را به “اکسپرت متاتریدر 4” تغییر دهید . با این کار اَلگویاب ، کد استراتژی دلخواه شما را به شکل کد های قابل خواندن در متاتریدر درآورده و آن را بارگیری می کند .

تصویر 2

روی دکمۀ “ذخیره در پوشه” کلیک کنید و استراتژی را ذخیره کنید .

اکنون متاتریدر را باز کنید و به Main Menu -> File -> Open data folder بروید و در آخر پوشۀ MQL4 / Experts را انتخاب کنید و  استراتژی را در اینجا کپی کنید .

بنابراین آدرس کامل مسیر پرونده به عنوان مثال به این شکل خواهد بود :

C: \ Users \ mehdi \ AppData \ Roaming \ MetaQuotes \ Terminal \ 2E8DC23981084565FA3E19C061F586B2 \ MQL4 \ Experts

اکنون این استراتژی در متاتریدر کپی شده است . اکنون می توانید متاتریدر را باز کنید .

در متاتریدر به منوی Tools -> MetaQuotes Language Editor بروید  یا دکمۀ F4 را فشار دهید تا با این کار ویرایشگر زبان باز شود .

در سمت راست ویرایشگر لیستی از استراتژی ها در پوشۀ experts موجود است . روی استراتژی خود دو بار کلیک کنید تا پنجرۀ ویرایشگر باز شود .  سپس روی Compile در نوار ابزار بالایی کلیک کنید .

تصویر 3

استراتژی کامپایل شده و اکنون برای آزمایش مجدد و یا استفاده در  بازار واقعی آماده است .

توجه – هشدارهای کامپایل طبیعی هستند .

لطفا توجه داشته باشید که ممکن است با انواع هشدارهای مختلف مواجه شوید . این هشدارها طبیعی هستند و بر کارکرد استراتژی تأثیر نمی گذارند .

وظیفه بهینه سازی استراتژی ها

در واقع برخی از توابع در کد منبع استراتژی وجود دارند که کاربردی ندارند و متاتریدر می خواهد با این هشدارها شما را در این مورد آگاه کند .

 

اکنون که استراتژی کامپایل شده است ، آمادۀ تست مجدد است . می توانید “متا ادیتور” را ببندید ، به صفحۀ اصلی متاتریدر بروید و “استراتژی تستر” را باز کنید .

تصویر 4

با این کار “استراتژی تستر” در قسمت پایین متاتریدر باز می شود و حالا دیگر می توانید بک تست را اجرا کنید .

تصویر 5

اطمینان حاصل کنید که Expert ، Symbol ، Timeframe و Date From و To را به درستی انتخاب کرده و سپس بر روی دکمۀ Start کلیک کنید . تست شروع می شود و پس از مدتی نتایج را دریافت خواهید کرد :

تصویر 6

توضیح در مورد اختلافات ناچیز موجود در بک تست ها

اگر نتایج تست را در اَلگویاب و متاتریدر با هم مقایسه کنید ، متوجه خواهید شد که در بعضی از موارد ، نتایج بک تست ها با هم یکسان نیستند .

نتایج بک تست ها در این دو نرم افزار ممکن است گاهی خیلی کم و گاهی هم به میزان قابل توجهی بسته به نوع استراتژی متفاوت باشند .

روش مورد استفاده قرار گرفته و الگوریتم بک تست گیری در نرم افزار اَلگویاب بسیار دقیق است اما دقیقاً همان الگوریتم در متاتریدر مورد استفاده قرار نگرفته است ، بنابراین همین نکته ممکن است در نتایج نهایی کمی تفاوت ایجاد کند .

اما نکتۀ مهم این است که درک کنیم که نتیجۀ حاصل از به کار گیری هر دو این الگوریتم ها صرفا” تقریبی هستند و هیچ یک بر دیگری برتری ندارد .[/restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *