تنظیمات – داده ها

در این مطلب می خوانید(فهرست)

تنظیمات – داده ها

از این قسمت می توانید نماد ، تایم فریم و دورۀ زمانی را که در آن استراتژی ها آزمایش مجدد می شوند ، تنظیم کنید .
تنظیمات - داده ها

موتور معاملاتی

این قسمت به شما امکان می دهد تا از بین موتورهای تست موجود در اَلگویاب مانند متاتریدر 4 و 5 و …یکی را برای آزمایش استراتژی ها استفاده کنید .
تنظیمات داده برای تست بر روی داده های تاریخی
نماد ، تایم فریم و محدودۀ تاریخی را که استراتژی ها در آن آزمایش می شوند ، انتخاب کنید .
اگر از استراتژی های چند تایم فریمی یا چند نمادی استفاده می کنید ، باید نماد و تایم فریم را برای هر نماد اضافی انتخاب کنید :

موتور معاملاتی

پارامترهای تست

پارامترهای تست

دقت تست

این گزینه به معنی چگونگی شبیه سازی قیمت در حین انجام تست است .
معمولاً برای سفارشات لحظه ای در بازار استفاده از حالت Selected Timeframe only کافی است اما برای سفارشات معوق استفاده از حالت Tick های شبیه سازی شده توصیه می شود .
همچنین می توانید از حالت های سریعتر برای تولید استراتژی ها و سپس از حالت های کندتر و با دقت بیشتر برای انجام تست های مجدد استراتژی ها استفاده کنید .

انواع دقت تست:

  • Selected Timeframe only

سریعترین حالت تست است . این فقط از تایم فریم اصلی برای شبیه سازی قیمت ها استفاده می شود، برای هر کندل تنها چهار “tick” در Open ،High ، Low و Close ایجاد می کند .
این یک روش تست بسیار سریع با دقت قابل قبول برای یک نتیجه گیری و پیش نمایش سریع است. با این حال برای سفارشات انتظاری ، این میزان از دقت برای تست ممکن است کافی نباشد و شما باید حالت دقیق تری را امتحان کنید.

  • 1 Minute data

این حالت تست ، کندتر است و حتی الامکان از داده های یک دقیقه ای برای شبیه سازی تغییرات قیمت در حین تست استفاده می کند . در این روش ، در هر دقیقه ، 4 تیک ایجاد می شود و بنابراین حرکات درون هر کندل بزرگتر را نیز شبیه سازی می کند .

  • Real Tick – با کارمزد تصادفی

در این حالت اَلگویاب برای شبیه سازی دقیق قیمت در صورت وجود داشتن ، از قیمت Bid داده های واقعی استفاده می کند ، اما با استفاده از کارمزدی که به صورت تصادفی خودتان تعیین کرده اید ، مقدار Ask را محاسبه می کند . این حالت کندتر از حالت های دیگر است و باید برای تأیید نهایی استراتژی های جدید استفاده شود .

  • Real Tick – با کارمزد واقعی
نتایج - بررسی اجمالی

این حالت از داده های واقعی برای شبیه سازی دقیق قیمت با قیمت واقعی Ask و Bid استفاده می کند. سرعت آن بسیار کندتر از حالت های دیگر است و برای تأیید نهایی استراتژی ها کاربرد دارد.

کارمزد

می توانید کارمزد استفاده شده در تست را مشخص کنید – کارمزد در واقع همان تفاضل میان قیمت Bid و Ask است.

تغییر لحظه ای قیمت در بازار
باز سازی تغییر لحظه ای قیمت در بازار بر حسب پیپ یا تیک ، میزان مشخصی را بر حسب پیپ یا تیک به قیمت Ask و Bid اضافه می کند.

حداقل فاصله

حداقل فاصلۀ قیمت – اکثر کارگزارانی که پلتفرم متاتریدر را برای ثبت سفرشات در اختیار کاربران خود قرار می دهند ، محدودیتی در میزان نزدیک بودن به قیمت لحظه ای بازار در هنگام قرار دادن سفارشات معوق در نظر می گیرند.

کمیسیون

با کلیک کردن بر روی این گزینه ، پنجرۀ جدیدی باز می شود که در آن می توانید تنظیمات اضافی مربوط به کمیسیون را انجام دهید .

کمیسیون

بخش بندی محدوده های داده

بخش بندی محدوده های داده

به شما امکان می دهد داده های گذشتۀ بازار را به چندین قسمت تقسیم کنید :

  • داخل نمونه – یادگیری (IST) – این همان فضای نمونه ای از داده ها است که تاکنون داشته ایم . تکامل ژنتیکی از این قسمت برای تعیین تناسب و رتبه بندی استراتژی ها در کل جمعیت اولیه استفاده می کند.
  • داخل نمونه – اعتبار سنجی (ISV) – قسمت جدیدی در اَلگویاب که برای تعیین این که آیا همان عملکرد استراتژی در قسمت IST ، در قسمت ISV نیز وجود دارد یا خیر ، استفاده می شود. در یادگیری ماشینی ، برای تعیین این که آیا همان نتایج خوب نشان داده شده برای استراتژی های آموزش داده شده در بخش آموزش (IST) در مجموعه داده های بخش اعتبار سنجی (ISV) نیز وجود دارد ، استفاده می شود . در اَلگویاب می توان برای شروع مجدد تکامل ژنتیکی هنگامی که روند تولید استراتژی های متناسب در این قسمت راکد شده است ، استفاده کرد .
  • خارج از نمونه – این بخش از داده ها ، همانند بخش قبلی است . در واقع بخشی از داده ها است که برای استراتژی ها “ناشناخته” است و همان قسمتی را نشان می دهد که در مرحلۀ تکامل استراتژی ها نقشی نداشته است .
  • بدون معامله – این قسمت خاص بدان معنی است که استراتژی در این قسمت معامله ای نخواهد کرد . به عنوان مثال این بخش می تواند برای صرف نظر از بخشی از داده ها در زمانی که دارای نوسانی کم بوده اند استفاده شود.
تنظیمات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *