تنظیمات – بلوک های ساختاری

در این مطلب می خوانید(فهرست)

تنظیمات – بلوک های ساختاری

بلوک های ساختاری اصلی ترین اجزایی هستند که جهت ایجاد قوانین و شروط در هر استراتژی معاملاتی با هم ترکیب می شوند.

از هر بلوکی که می خواهید می توانید استفاده کنید . همچنین می توانید وزن یا درصد احتمال استفاده از آن را به صورت اختیاری افزایش دهید :

از وزن برای بلوک هایی استفاده می شود که با یکدیگر رقابت می کنند و بلوکی که وزن بیشتری دارد ،  شانس بیشتری هم برای انتخاب و به کار رفتن در استراتژی در حال ساخت دارد .

درصد برای خروج استفاده می شود – چقدر احتمال استفاده از این روش خروج وجود دارد .

به این ترتیب می توانید اندیکاتور های مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، یا به عنوان مثال اگر می خواهید استراتژی هایی فقط بر اساس قیمت ایجاد کنید فقط داده های قیمت به علاوۀ عملگرها را انتخاب کنید .

یک تمرین خوب

با توجه به تجربه ای که ما در کار کردن با اَلگو یاب داریم ، توصیه می کنیم که انتخاب های خود را به گروه های کوچک تر از اندیکاتور ها یا مقادیر مختلف دسته بندی کنید و هر بار دسته ای محدود را برای ساخت استراتژی های جدید دلخواه امتحان کنید به هر حال به نظر می رسد اگر همۀ امکانات و مولفه های موجود را همزمان انتخاب نکنید ، گاهی اوقات می توانید نتایج بهتری بگیرید .

بلوک های ساختاری به چهار بخش جداگانه تقسیم می شوند :

سیگنال ها ، اندیکاتورها ، بلوک های ورود به معاملات در جهت روند یا معاملات بازگشت به میانه

بزرگترین بخش که کل سمت چپ را اشغال می کند ، خودش به سه زیر بخش تقسیم می شود :

سیگنال ها

بخش بلوک های سیگنال – این ها شروط کامل از پیش تعریف شده ای هستند که اندیکانور ها را با هم مقایسه می کنند یا برخی از ویژگی ها را با هم ترکیب می کنند . به عنوان مثال ، “اندیکاتور ADX در حال افزایش است” یا ” اندیکاتور CCI از 0 عبور کرد”

اندیکاتور ها

این بخش مربوط به انتخاب اندیکاتور ها ، دامنۀ قیمت و … است . با انتخاب اندیکاتور ها و توابع دلخواه از این بلوک های انتخاب شده به طور تصادفی برای ایجاد شروط تصادفی در ترکیبات مختلف در هنگام ساخت استراتژی های جدید استفاده می شود .

در انتظار کاربر یا پرونده

بلوک های ورود به معاملات در جهت روند یا معاملات بازگشت به میانه

در هنگام باز کردن سفارشات معوق، از این بلوک ها در معاملات در جهت روند یا معاملات بازگشت به میانه استفاده می شود .

نوع سفارش

این بلوک ها مشخص می کنند که  چه نوعی از سفارشات می توانند در هنگام ساخت استراتژی های جدید مورد استفاده قرار گیرند .

تنظیمات – بلوک های ساختاری

نوع خروج

از این بخش می توانید انواع مختلف روش های خروج را برای استراتژی های خود تعیین کنید .

تنظیمات – بلوک های ساختاری

اندیکاتور های سفارشی

اندیکاتور های سفارشی به عنوان داده از این قسمت به اَلگویاب وارد می شوند . توجه داشته باشید که این  فقط برای اندیکاتور های سفارشی تایم فریم انتخاب شده معتبر هستند .

تنظیمات – بلوک های ساختاری

سفارشی سازی و ویرایش پارامترهای بلوک های ساختاری

امکان ویرایش پارامترهای هر بلوک وجود دارد .اَلگویاب به طور پیش فرض ، از پارامترهای از قبل تعیین شده استفاده می کند اما شما می توانید بر روی لینک “پیش فرض” در کنار هر بلوک کلیک کنید تا پیکربندی آن بلوک را به شکل دلخواه تغییر دهید .

تنظیمات – بلوک های ساختاری

با کلیک بر روی لینک “پیش فرض” در کنار هر بلوک ، صفحه ای باز می شود که در آن می توانید نوع هر پارامتر مربوط به هر بلوک یا اندیکاتور و یا دامنه و پریود و مواردی از این قبیل را برای هر یک از آن ها به طور جداگانه بررسی و اصلاح کنید .

بیایید به عنوان مثال پیکربندی اندیکاتور CCI را در بخش پارامترها باز کنیم .

مقادیر پارامتر

در این بخش ، لیستی از تمام پارامترهای یک بلوک را مشاهده می کنید و می توانید نحوۀ تولید آنها را اصلاح کنید . می توانید پریود دقیق را برای مقادیر ایجاد شده به صورت تصادفی انتخاب کنید یا برخی از پارامترها را روی اعداد ثابت تنظیم کنید .

تنظیمات – بلوک های ساختاری

در اینجا می توانید لیستی از تمام پارامترهای مورد استفاده در بلوک ساختاری مربوط به اندیکاتور CCI را مشاهده کنید :

  • نمودار – هر اندیکاتور در یک نمودار مشخص محاسبه می شود . اگر فقط از یک نمودار مثلا” برای ساخت یک استراتژی از نوع ساده و نه چند نماده استفاده کنید ، از داده های نماد اصلی برای انجام محاسبات استفاده می شود .
  • محاسبه شده – داده های قیمتی که اندیکاتور CCI با توجه به آنها محاسبه می شود .
  • Period – دورۀ اندیکاتور CCI
  • Shift – مقدار شیفت اندیکاتور CCI
افزودن یک استراتژی جدید به پورتفو متناسب با استراتژی های موجود

هر اندیکاتور یا بلوکی ، مجموعۀ پارامترهای خاص خود را دارد ، بیشتر آنها معمولا” شامل نمودار و شیفت هستند ، به علاوۀ تعدادی از پارامترهای اندیکاتور مانند پریود ها .

برای ویرایش کردن یک پارامتر ، روی آن در جدول دو بار کلیک کنید . صفحۀ مربوط به ویرایش پارامتر مانند این تصویر باز می شود :

تنظیمات – بلوک های ساختاری

 

در اینجا شما می توانید انتخاب کنید که آیا پارامتر مقدار ثابتی داشته باشد یا به شکل تصادفی تولید شود . برای ایجاد پارامترهای تصادفی ، می توانید لیستی از مقادیر پارامترهای عددی را از میان بازه ای از اعداد ،  انتخاب کنید.

مجموعه های پارامتر

در این قسمت یک امکان دیگر برای تعریف دامنۀ پارامترهای هر بلوک وجود دارد . شما می توانید چندین مجموعه از پارامترها را ایجاد کنید . در این بخش برخی از پارامترها به طور تصادفی تولید می شوند اما سایر مقادیر ثابت هستند .

تنظیمات – بلوک های ساختاری

 

بنابراین به عنوان مثال به جای تولید پریود اندیکاتور  CCIبه طور تصادفی از محدودۀ 10 تا 50 ، خودتان می توانید چند دسته پارامتر ایجاد کنید و بگذارید اَلگویاب خودش به طور تصادفی پریود اندیکاتور CCI را از میان اعداد بین 14 و 30 انتخاب کند .

مجموعه پارامترها با پارامترهای نرمال تعریف شده رقابت می کنند که کدام یک از آنها واقعاً در بلوک تولید شده نهایتا” استفاده شود . برای افزایش احتمال استفاده از مجموعه ای خاص می توانید از گزینۀ “وزن” استفاده کنید .

به عنوان مثال ، با تنظیم وزن پارامترها روی 0 ، در حالی که وزن پارامترهای گروهی را بر روی 1 نگه دارید ، به اَلگویاب می گویید که فقط با استفاده از این مجموعه اعداد ، پارامترها را تولید کند .

مقادیر اندیکاتور

سومین تب که در اَلگویاب وجود دارد ، مقادیر اندیکاتور است :

تنظیمات – بلوک های ساختاری

این گزینه به شما امکان می دهد دامنۀ مورد انتظار مقادیر اندیکاتور را تعیین کنید . این مورد هنگام مقایسۀ اندیکاتور در حالت تصادفی با اعداد استفاده می شود . در این حالت اَلگویاب می داند که اندیکاتور به طور معمول چه محدوده ای دارد.

پیشرفته – کالیبراسیون اندیکاتور ها

برخی از مقادیر اندیکاتور به بازاری که در آن محاسبه می شوند وابسته هستند. دامنه های این مقادیر می توانند بسیار متفاوت باشند مثلا” EURUSD با مقداری در حدود 1 محاسبه می شود اما CFD ها با استفاده از مقادیری در محدوده های تا 10000 محاسبه شوند .

وظیفۀ به روز رسانی داده ها

کالیبراسیون اجازه می دهد تا مقدار حداقل ، حداکثر و گام همۀ  اندیکاتور ها را یکجا تنظیم کنید .

تنظیمات – بلوک های ساختاری

کالیبراسیون خودکار با در نظر گرفتن و محاسبۀ اندیکاتور های موجود در بازار فعلی که در بخش داده ها تنظیم شده اند و تجزیه و تحلیل مقدار حداقل و حداکثر هر یک از آن ها ، این کار را به صورت خودکار برای شما انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *