استاندارد بیت کوین: جایگزین غیر متمرکز برای بانکداری مرکزی توسط Saifedean Ammous (z-lib.org)

در این مطلب می خوانید(فهرست)

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

استاندارد بیت کوین جایگزین غیر متمرکز برای بانکداری مرکزی توسط Saifedean Ammous (z-lib.org)

هنگامی که یک برنامه نویس مستعار “سیستم نقدی الکترونیکی جدیدی را که کاملاً بی نظیر است ، و شخص ثالث قابل اعتمادی ندارد” به یک لیست پستی آنلاین کوچک در سال 2008 وارد کرد ، تعداد کمی از آنها توجه کردند.

وقتی یک برنامه نویس مستعار “یک سیستم نقدی الکترونیکی جدید که کاملاً بی نظیر است ، بدون شخص ثالث قابل اعتماد ” یک لیست پستی آنلاین کوچک در سال 2008 ، معرفی کرد ،  تعداد بسیار کمی توجه کردند

ده سال بعد ، در برابر همه شانس ها ، این نرم افزار غیرمتمرکز مستقل شروع به کار ، جایگزینی برای پول و قابل دسترسی در سطح جهانی را برای بانک های مرکزی مدرن ارائه می دهد.

استاندارد بیت کوین زمینه تاریخی مربوط به ظهور بیت کوین و خصوصیات اقتصادی را که به آن اجازه رشد سریع داده و پیامدهای احتمالی اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی آن را تحلیل می کند.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”6063″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

دانلود pdf کتاب

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در حالی که بیت کوین یک اختراع جدید در عصر دیجیتال است ، اما مسئله ای که گویا برای حل آن قدمت دارد به اندازه جامعه انسانی است: انتقال ارزش در زمان و مکان است .

شنونده را به سفری جذاب در طول تاریخ فن آوری های عملکرد پول ، از سیستم های ابتدایی تجارت سنگهای آهکی و صدف های دریایی ، گرفته تا فلزات ، سکه ها ، استاندارد طلا و بدهی های مدرن دولت می برد. بررسی آنچه به این فناوری ها نقش پولی آنها را داده و بیشترین میزان از دست دادن آنها ، ایده خوبی برای شنوندگان فراهم می کند که چه عواملی برای پول مناسب ایجاد می شود و زمینه را برای بحث اقتصادی در مورد عواقب آن برای آینده گرایی فردی و اجتماعی ، انباشت سرمایه فراهم می کند ، تجارت ، صلح ، فرهنگ و هنر. قانع کننده ، آموس نشان می دهد که تصادفی نیست که عالی ترین دستاوردهای بشریت در جوامعی به دست آمده اند که از مزایای رژیم های پولی سالم برخوردار هستند و همچنین تصادفی نیست که سقوط پولی معمولاً با فروپاشی یک تمدن همراه بوده است.

چرا بیت کوین بخریم؟ : سرمایه گذاری امروز با ارزش پول فردا

با در دست داشتن این پیش زمینه ، این کتاب به توضیح عملکرد بیت کوین به روشی کاربردی و شهودی می پردازد. بیت کوین یک نرم افزار غیرمتمرکز و توزیع شده است که برق و توان پردازشی را به سوابق بدون چون و چرایی دقیق تبدیل می کند ، بنابراین به کاربران خود این امکان را می دهد تا بدون نیاز به اعتماد یا اعتماد به اینترنت از اینترنت برای انجام عملکردهای سنتی پول یا هر مقام یا زیرساخت در دنیای فیزیکی استفاده کنند.

بنابراین بیت کوین به عنوان اولین شکل موفقیت آمیز پول نقد دیجیتال و پول سخت دیجیتال که به طور موفقیت آمیز اجرا می شود ، شناخته می شود. با یک سیاست پولی خودکار و کاملاً قابل پیش بینی ، و توانایی انجام تسویه حساب نهایی مبالغ زیادی در سرتاسر جهان در عرض چند دقیقه ، قدرت واقعی رقابتی بیت کوین ممکن است فقط به عنوان ذخیره ارزش و شبکه برای تسویه نهایی پرداخت های کلان باشد – فرم دیجیتالی طلا با زیرساخت های استقرار داخلی.

درک محکم آموس از امکانات تکنولوژیکی و همچنین واقعیت های تاریخی تکامل پولی ، کاوش جذابی از تبعات پول بازار آزاد داوطلبانه را فراهم می کند. از آنجا که مقدس ترین انحصارهای دولتی را به چالش می کشد ، بیت کوین پاندول حاکمیت را به نفع افراد از دولت ها دور می کند ، و این امکان را برای شما فراهم می کند که جهانی که پول کاملاً از سیاست خارج می شود و از مرزها خارج نمی شود

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *