معاملات الگوریتمی چیست؟

معاملات الگوریتمی چیست ؟

در این مطلب می خوانید(فهرست)

در دنیای امروز با پیشرفت روزانه تکنولوژی و به روز شدن هر لحظه دستگاه های دیجیتالی و به خصوص کامپیوتر ها، نقش اساسی آنها در زندگی بشر نیز چندین برابر شده بصورتی که می توان گفت زندگی بدون آن بسیار سخت و گاهاَ امکان پذیر نخواهد بود بنابراین تکنولوژی در زندگی ما انسانها نقش بسیار مهم و اساسی و همچنین تاثیر گذاری دارد .

با تغییرات و تحولات بوجود آمده در سرعت و پردازش کامپیوترها، با ورود به هر مجموعه ای آن را در جهت بهبودی دگرگون خواهد ساخت. یکی از مهمترین بخشها که با ورود کامپیوتر دگرگونی زیادی پیدا کرده است، بازار بورس یا همان بازار سهام و سرمایه می باشد. ساده ترین چیزی که در مورد این موضوع به ذهن خواهد رسید، آنلاین شدن معاملات می باشد که شما را قادر می سازد در هر کجا هستید خرید و یا فروش سهام خود را بسادگی انجام دهید و یا حتی سهام های بین المللی را نیز معامله نمایید.

اشتباه رایج در مورد استفاده اتوتریدینگ به جای الگوتریدینگ

دو واژه الگوتریدینگ و اتوتریدینگ کاملا مشابه هم دیگر می باشد ولی از نظر عملاتی این دو کاملا متفاوت از یک دیگر عمل خواهند کرد. برخی از کارگذاری ها برای بیان خدمات خود به اشتباه از واژه الگوتریدینگ استفاده می نمایند که درست تر آن است که باید از واژه اتوتریدینگ استفاده شود. برای بررسی مفاهیم این دو، در اینجا لازم است که توضیح مختصری در مورد آنان داده شود.

عبارت اتوتریدینگ به معنای انجام معاملات بصورت اتوماتیک در یک زمان خاص و با میزان در خواستی خود شخص می باشد یعنی این خود شخص است که تنظیماتی انجام میدهد که در چه ساعتی و با چه میزان حجمی معاملات انجام شود و تنها حسن این کار این است که انجام معاملات از حالت دستی به حالت ماشینی در می آید. و اما الگوتریدینگ به معنای یک سیستم هوشمند یا نیمه هوشمند پیشرفته می باشد که با استفاده از هوش مصنوعی برای یافتن بهترین فرصت های چه ورود و چه خروج از معامله برنامه ریزی و اقدامات لازم را انجام می دهد انجام می دهد.

هر دوی این ها با دسترسی کامپیوتر به اینترنت اجازه می دهند که معاملات بدون دخالت انسان انجام شود اما در حالتی که شما برای معاملات خود از الگو استفاده می نمایید، این عملیات بر اساس هوش مصنوعی و منطق خاص و محاسبات پیشرفته انجام می شود.

بعد از استخراج 21 میلیون بیت کوین، چه اتفاقی رخ می دهد؟

معاملات الگوریتمی چیست؟

الگوتریدینگ چیست؟

شاید بتوان واژه معاملات الگوریتمی را نزدیک ترین معادل سازی فارسی شده عبارت الگوتریدینگ بیان نمود. همان طوری که از نام آن انتظار می رود در معاملات الگوریتمی از الگوریتم های محاسباتی بسیار پیچیده ریاضیاتی که انسان از محاسبات ساده ترین آن ها باز خواهد ماند، به همراه هوش مصنوعی برای پردازش معاملات استفاده می شود. این الگوریتم ها با توجه به گذشته، بازار را بصورت خودکار تجزیه و تحلیل می کند و با هوش مصنوعی که در اختیار دارند سعی در پیدا کردن و پیش بینی بهترین نقاط ورودی و خروجی به همراه میزان حجم برای آن می نماید.

بدون شک همان طوی که می دانید برای انجام معاملات که بر اساس الگوتردینگ می باشد شما نیازمند یک کامپیوتر متصل به اینترنت می باشید که سیستم معاملاتی خود را به آن متصل نمایید و این اتصال می تواند مستقیم و یا به واسطه کارگزاری نیز انجام شود.

چگونه یک سیستم معاملاتی بر پایه الگوتریدینگ داشته باشیم؟

برای داشتن چنین سیستمی دو راه وجود خواهد داشت .

راه اول اینکه در ابتدای کار لازم است که شما تجربه بالای 10 یا 15 سال در این بازار را داشته باشید و این یک اصل مهم است و همچنین نیز توانایی برنامه نویسی در بازار های مالی را نیز داشته باشید که باز هم این کار تجربه ی برنامه نویسی را می طلبد.در اینجا یک چیز بسیار مهم است که نادیده گرفتن آن باعث ضرر های جبران ناپذیری خواهد شد و آن هم مدیریت سرمایه می باشد و این مهم است که شما چگونه سرمایه خود را مدیریت نمایید. بنابر این در اینجا شما لازم است چهار نکته را بصورت هم زمان در اختیار خود داشته باشید.

  1. داشتن تجربه بالای 10 سال در بازار مالی
  2. داشتن دانش برنامه نویسی بازار های مالی
  3. داشتن تجربه لازم در برنامه نویسی
  4. رعایت کردن مدیریت سرمایه

شاید شما در ذهن خود به این نتیجه خواهید رسید که با این سرعت بسیار زیادی که دانش و تکنولوژی در حال پیشرفت است برای دستیابی و داشتن این سه موارد باهم کاری بی فایده و بی حاصلی برایم خواهد بود و زمان زیادی را نیز ازمن می گیرد و برایم کاربردی نخواهد داشت بنابراین بهتر است که اصلا در این شاخه وارد نشوم. بهتر است این موضوع را بدانید که یک انسان خاص و با ضریب هوش بسیار بالا و با داشتن دانش و تجربه و حتی فراتر از این مواردی که بیان شد، هرگز به این توانایی نخواهد رسید و قادر نخواهد بود که مانند یک کامپیوتر ساده محاسبات سخت و پیچیده را در یک لحظه انجام و همزمان در همان لحظه نتیجه گیری درستی را نیز از آن را نیز اعلام کند.

گنجینه ای بنام داده ها و انبار کردن آن در دنیای بلاک چین

راه دوم که منطقی تر و ساده ترین راه می باشد، شما را قادر می سازد که با استفاده از برنامه های توسعه داده شده خاص بین المللی و بدون داشتن تجربه طولانی مدت در بازارهای مالی و بدون کوچکترین دانش برنامه نویسی ،به آن دسترسی پیدا نمایید. تنها این نکته در اینجا باقی می ماند که برای عمل کرد بهتر در این راه باید آشنایی جزئی و ابتدایی با مباحث تکنیکال را داشته باشید و مفاهیم ابتدایی این بازار را بشناسید و مورد بعد اینکه آموزش های لازم و مورد نیاز برای استفاده و بهترین نتیجه گیری از این برنامه های خاص را البته در کوتاه ترین زمان ممکن ببینید تا اینکه توانایی لازم را برای کار با این برنامه ها داشته باشید و در آخر بتوانید به بهترین نتایج ممکنه دست یابید.

مدیریت سرمایه را نیز با خیال راحت می توانید به این سیستم بسپارید که البته برای این موضوع نیز شما باید آموزش های مربوطه را دیده باشید. بنابراین در اینجا نیز رعایت کردن چهار نکته ساده، مورد نیاز خواهد بود.

معاملات الگوریتمی چیست؟

  1. آشنایی ابتدایی با مباحث تکنیکال
  2. آشنایی ابتدایی با مفاهیم بازار
  3. آشنایی و آموزش کار با برنامه های خاص تولید سیستم معاملاتی الگوریتمی
  4. استفاده از سیستم مدیریت سرمایه در برنامه

یک مثال ساده از رفتار الگوتریدینگ

با اتصال یک کامپیوتر به شبکه اینترنت در اول کار داده های مربوط به سهام مورد نظر را از بازار سهام می خواند. دوم به فرض میانگین ها و انحراف معیار های مد نظر را در برنامه محاسبه کرده که اگر کمتر از 1 باشد دستور ورود به معامله در آن سهم داده شود و اگر بیشتر از 1 بود دستور خروج از معامله صادر خواهد شد و همچنین اینکه با چه حجمی می تواند وارد معامله شود نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سوم تحلیل های ویژه برای ورود و خروج از معامله، امروزه هوشمندی این سیستم ها به شکل زیادی ارتقاء یافته است که این امکان را برای آنها ایجاد کرده اند که می توانند با توجه به گذشته بازار، تحلیل و پیش بینی های قابل توجه و قابل اطمینان را ارئه نمایند.

در این مثال ذکر شده، یک فرایند بسیار ساده از رفتار الگوتریدینگ بیان شد. در صورتی که می توان این فرایند بسیار پیچیده و دشوارتر باشد که از صبر حوصله انسانی خارج باشد.

تحلیل مونت کارلو چیست و چرا باید آن را به کار برد؟

معاملات الگوریتمی چیست؟

نتیجه گیری نهایی درمورد استفاده از الگوتریدینگ

همانطور که بیان شد الگوتریدینگ انقلاب بزرگی را در این بازار های مالی ایجاد نموده است. روشی که در الگوتریدینگ با استفاده و با توجه به ابزار هایی که در اختیارتان قرار می دهد، باعث افزایش نتیجه کاملا عالی و افزایش بهینه تر داد و ستد خواهد شد. بنابراین شما باید، استفاده از الگوتریدینگ را در معاملات خود کاملا جدی بگیرید و آمادگی های لازم را برای استفاده از چنین سیستمی هایی داشته باشید.

این نکته را در نظر داشته باشید که دنیای آینده ای که نه چندان دور خواهد بود، دنیای معاملات کاملا متکی به الگوریتم ها خواهد بود که در حال حاظر به الگوتریدینگ معروف است و بسیار نیز هوشمند خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *