معاملات الگوریتمی به بیان ساده

وبینار معاملات الگوریتمی به بیان ساده (پایان یافته!)

فهرست مطالب

معاملات الگوریتمی به بیان ساده

تقریباً چند سالی هست که معامله‌گرها در بازارهای مختلف، دیگر به‌صورت دستی معامله نمی‌کنند. یعنی باز کردن و بستن معاملات، مشخص کردن حد سود و حد ضرر، مدیریت سرمایه در معاملات یا همان لاتیج هر معامله، و اینکه اصلاً کجا وارد معامله شویم و کجا از آن خارج را به ربات‌ها یا همان اکسپرت‌ها سپرده‌اند. این اکسپرت‌ها نیز بر اساس الگوریتم‌ها (عموماً الگوریتم‌های هوش مصنوعی) کار می‌کنند.

بنابراین، می‌توانیم این‌گونه تفسیر کنیم که الگوریتم‌ها، معاملات را انجام می‌دهند و لغت الگوتریدینگ یا همان معاملات الگوریتمی نیز بر این مبنا به‌وجود آمده است.

 

توضیحاتی دربارۀ این وبینار که برگزار شد

در این وبینار، تمام تلاش و هدف مدرس و مجموعۀ مهد سرمایه بر این بود تا با ارائه‌ی مسیر درست و یا به عبارتی یک نقشۀ راه، معامله‌گرها، چه مبتدی باشند چه حرفه‌ای، ابتدا با حوزه‌ی بزرگ معاملات الگوریتمی به خوبی آشنا شوند، و سپس مسیر را بدانند.

دانستن مسیر مزیت‌های زیادی دارد. مهمترین مزیت این است که افراد هنگام رویارویی با مبحث مهمی به نام «الگوتریدینگ» یا همان معاملات الگوریتمی، دچار سردرگمی نمی‌شوند و می‌توانند قدم به قدم مسیر را تشخیص دهند. لذا فریب متقلبین این حوزه را هم نخواهند خورد.

مزیت دیگر صرفه‌جویی در وقت و زمان افراد است. افرادی که مسیر را می‌دانند، به‌خوبی می‌توانند برای یادگیری موارد مختلف برنامه‌ریزی کنند. هر موضوع را به‌اندازه‌ی کافی فرا بگیرند و در انبوهی از اطلاعات غرق نشوند.

همچنین، افراد تازه‌ وارد نیز دورنمای کلی از مسیر پیش رو را در اختیار دارند و پیشاپیش می‌دانند که به کجا خواهند رفت و برای رسیدن به هدف چه گام‌هایی را باید پشت سر بگذارند.

 

اکنون سوال اینجاست که چه نیازی است وارد دنیای معاملات الگوریتمی شویم؟

جواب بسیار ساده است. عوامل خارجی بسیار زیادی هنگام معامله کردن به‌صورت دستی بر ما و معاملات ما تاثیر می‌گذارند. چند مثال بزنیم.

 

فرض کنید به‌صورت دستی مشغول معامله‌ در بازار بورس ایران، یا بازارهای دیگر هستید. ناگهان تلفن شما زنگ می‌خورد و خبر بدی می‌شنوید. این خبر قطعاً بر کیفیت معاملات شما در ادامه تاثیر خواهد داشت. یا برای مثال، اگر اینترنت شما قطع شود، عملاً بخشی از بازار را تا زمان وصل شدن مجدد از دست می‌دهید. اگر معامله‌ی باز داشته باشید و اینترنت برقرار نباشد، هیچ راهی برای بستن آن معامله نخواهید داشت!

اما ربات‌ها و به‌طور کلی، معاملات الگوریتمی این چالش‌ها را حل کرده‌اند. نه درگیر احساسات هستند، نه تاخیری در کار آن‌ها وجود دارد و نه ارتباط‌ آن‌ها با بازار قطع می‌شود.

در دنیای مدرن امروزی که تقریباً همه‌چیز به سمت اتوماسیون پیش‌ می‌رود، برای بقا در بازارهای مالی قطعاً باید خود را به‌روز کنید. ما به‌عنوان کوچ در کنار شما هستیم تا بهترین نتیجه‌ها را در بازارهای مالی کسب کنید.

تمام تلاش ما در این وبینار بر این است که مسیر ورود به دنیای بی‌انتهای معاملات الگوریتمی را برای شما مشخص سازیم و از ابتدا نقشه‌ی راه را برای شما ترسیم کنیم تا در میان انبوهی از اطلاعات موجود بر بستر اینترنت و کتاب‌ها و مقالات و دوره‌های مختلف، سردرگم نشوید و راه اشتباهی که منجر به ضرر و زیان شما می‌شود را نروید.

 

سرفصل‌های وبینار

در این وبینار سعی کردیم نقشه راه را مطابق با موارد زیر برای شما ترسیم کنیم تا بدانید از کجا شروع کنید و به کجا بروید. سرفصل‌هایی که در این وبینار دربارۀ آن‌ها صحبت شد عبارت‌اند از:

تحلیل تکنیکال

تحلیل فاندمنتال

تحلیل آنچین یا درون-زنجیری

معاملات سنتی و معاملات خودکار

تفاوت بین الگوتریدینگ و اتوتریدینگ

انواع پلتفرم‌های معاملاتی

شناخت انواع بازارهای مالی

انواع کارگزاری‌ها (بروکرها)

دیتای سهم‌ها – تیک دیتا

برنامه‌نویسی برای بازارهای مالی، آری یا خیر؟

هوش مصنوعی و نقش آن در بازارهای مالی

انواع نرم‌افزارهای هوش مصنوعی برای ساخت ربات معامله‌گر

ساخت ربات معامله‌گر با استفاده از هوش مصنوعی

ارزیابی کیفیت ربات‌های ساخته‌شده

بهینه‌سازی ربات‌های ساخته‌شده

اتوماسیون تمام فرآیند‌ها

تبدیل ایده به استراتژی معاملاتی

 

 

برای خرید ویدیوی این وبینار از طریق این لینک می‌توانید اقدام کنید:

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *