درخواست طراحی استراتژی معاملاتی

منظور از طراحی استراتژی معاملاتی چیه؟ 
گاهی اوقات شما به‌عنوان یک معامله‌گر، چه مبتدی و چه حرفه‌ای، هیچ ایده‌ یا سیستم خاصی مد نظرتون نیست که بخواهید اون رو به ربات معامله‌گر تبدیل کنید تا برای شما و به‌جای شما در بازار معامله کند. 
در این مواقع کار رو به ما بسپرید. فقط کافیه یک سری چیزها رو برای ما مشخص کنید. مثلاً چه سهم و چه بازاری مد نظرتون هست؟ دوست دارید با چه اندیکاتورهایی کار کنید؟ و … 
این‌ها رو به ما میگید و ما برای شما چندین استراتژی معاملاتی یا همون ربات معامله‌گر مختلف، با کمک هوش مصنوعی و تجربۀ چندین ساله‌ی خودمون تولید می‌کنیم و در اختیار شما قرار میدیم تا انتخاب کنید. 
پس نگران نباشید، ما برای شما ربات طراحی می‌کنیم 🙂
طراحی و پیاده سازی استراتژی

پس از شناخت و فهم چگونگی عملکرد بازارهای مالی مهمترین نکته  طراحی استراتژی معاملاتی با بازده طولانی‌مدت و استفاده از یک یا مجموعه‌ای از استراتژی‌ها در سبد سهام مربوطه است.

در شرکت مهد سرمایه این کار توسط نرم‌افزارهای پیشرفته و الگوریتم‌های بسیار پیچیده بر اساس آخرین دستاوردهای دنیا به‌خوبی طراحی و پیاده‌سازی شده و نتیجه آن پس از تست و مدلینگ کارآمد (تا مدلینگ ۹۹%) و ارزیابی نتایج به مشتری ارائه می‌شود.

معامله‌گران به دو روش می‌توانند از خدمات طراحی استراتژی معاملاتی ما استفاده کنند.

اجرای دستی (Manual Trade)

در این روش معامله‌گر با توجه به نقاط محاسبه‌شده‌ خرید و فروش که نحوه محاسبه آن‌ها بر اساس استراتژی معاملاتی طراحی و برنامه‌نویسی شده است و از طریق برنامه به معامله‌گر اطلاع داده می‌شود، نقاط ورود و خروج خود را مشخص کرده و در مواقع لزوم وارد معامله شده یا از آن خارج می‌شود.

بدلیل اینکه بعضی از کارگزاران امکان اجرای اتوماتیک معاملات را نمی‌دهند، معامله‌گران مجبور به اجرای دستی معاملات هستند.

اجرای خودکار (Auto-Trade)

در صورتی که کارگزار اجازه معاملات اتوماتیک را بدهد، نیازی به اینکه معامله‌گر چارت بازار را همواره دنبال کند، نیست و با اجرای استراتژی معاملاتی به‌صورت اتوماتیک بر روی چارت معاملات، معاملات خودکار انجام می‌شوند و تنها وظیفه‌ی نظارت و کنترل سیستم، برعهده معامله‌گر است.

(تقریباً شبیه دکمه خلبان خودکار هواپیما است که خلبان سیستم هدایت هواپیما را از حالت دستی خارج می‌کند و صرفاً وظیفه نظارت و کنترل بر سیستم‌های هواپیما را دارد.)

مراحل طراحی استراتژی معاملاتی

  1. تعیین بازار مالی مورد نظر توسط کاربر
  2. مشخص کردن مقدار سرمایه جهت معاملات در بازار مالی مربوطه و مدت زمان تست استراتژی توسط کاربر
  3. اخذ توضیحات لازم از کاربر جهت انجام فرایند اجرایی پروژه و موارد مورد درخواست کاربر
  4. تعین قیمت انجام پروژه
  5. امضای قرارداد و پرداخت ۳۰ درصد از مبلغ قرارداد
  6. اتمام طراحی – تست – آنالیز – بررسی کدها – پیاده‌سازی استراتژی و پرداخت ۳۰ درصد دیگر از مبلغ قرارداد
  7. تست عملکرد سبد استراتژی و سبد سهام طراحی‌شده در معاملات واقعی (Live) به‌مدت ۳ تا ۶ ماه بر روی حساب مجازی (Demo)
  8. پرداخت ۴۰ درصد مابقی مبلغ قرارداد
 
استراتژی معاملاتی
استراتژی معاملاتی

بدون شک آنالیز و ارزیابی صحیح نتایج تست استراتژی علاوه بر موارد علمی نیاز به تجربه زیادی نیز در رسیدن به نتیجه مطلوب دارد.

شرکت مهد سرمایه با بهره‌گیری از بهترین نرم‌افزارهای هوش مصنوعی  در تحلیل بازار و برنامه‌نویسان مجرب، کلیه فرآیندهای کاری را انجام می‌دهند. پس از بررسی و ساخت یا تست استراتژی مورد نظر، نتایج آماری استراتژی یا  سبد سهام ارائه‌شده را به‌صورت مکتوب و قابل بررسی آماری به مشتریان خود ارائه می‌نماید. ضمناً نتایج برای فهم درست استراتژی برای کاربر توجیه شده و آموزش‌های لازم جهت اجرای استراتژی به مشتریان ارائه می‌شوند.