یه کیف پول داغ ؛ ممکنه واقعا دست شما را بسوزاند !

یه کیف پول داغ ؛ ممکنه واقعا دست شما را بسوزاند !

فهرست مطالب

یه کیف پول داغ ؛ ممکنه واقعا دست شما را بسوزاند !

کیف پول گرم ابزاری است که به صاحب رمز ارز امکان دریافت و ارسال ارز را می دهد. در مطالب قبل گفتیم که برخلاف ارزهای فیاتی ، هیچ بانک یا کیف پول فیزیکی اختصاصی وجود ندارد که بتوان از آنها برای ایمن نگه داشتن منابع ارز رمزپایه استفاده کرد. کیف پول ارزهای دیجیتال ابزاری است که معمولاً برای ذخیره و محافظت از این دارایی ها استفاده می شود و انواع و اقسام مختلف دارند.

یکی از محبوب ترین انواع کیف پول های ارزهای دیجیتال ؛ کیف پول گرم نامیده می شود.

 

تفاوت کیف پول گرم و کیف پول سرد در چیست؟

تفاوت کیف پول گرم با کیف پول سرد این است که کیف پول گرم به اینترنت متصل است در حالی که کیف پول سرد اینگونه نیست و یک ساختار کاملا آفلاین را دارد .

درک بهتر کیف پول گرم

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یک سرمایه گذار بخواهد دارایی های رمزنگاری شده خود را به اینترنت متصل یا از آن غیر متصل کند. به همین دلیل ، داشتن چند کیف پول ارز رمزنگاری شده از جمله هر دو کیف پول گرم و سرد ، غیرمعمول نیست.

بزرگترین مزیت نگه داشتن رمز ارز در کیف پول گرم این است که می تواند برای کمک به تسهیل معاملات اساسی مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که قصد دارند با دارایی های رمزنگاری شده خود واقعاً خرید کنند ممکن است استفاده از کیف پول گرم را انتخاب کنند زیرا دارایی های موجود در آن کیف پول از طریق اینترنت قابل انتقال است .

از طرف دیگر ، کیف پول گرم بیشتر از روش های ذخیره سازی سرد در معرض هک شدن توسط افراد سودجو در فضای مجازی قرار می گیرد . در مقایسه با روش ذخیره سازی سرد که به طور کامل از اکوسیستم اینترنت حذف شده است ، کیف پول گرم خطر بیشتری را برای دارنده ایجاد می کند زیرا می تواند به سایر قسمتهای اینترنت دسترسی داشته باشد با این حال ، کیف پول گرم راهی غیر ایمن برای ذخیره ارز رمزنگاری شده شما نیست .

یه کیف پول داغ ؛ ممکنه واقعا دست شما را بسوزاند !

کیف پول گرم به چه صورت کار می کند ؟!

پس از اینکه یک سرمایه گذار تصمیم به خرید یا استخراج ارز دیجیتال گرفت ، باید تعیین کنند که دارایی های خود را در کجا و چگونه ذخیره کند. اگرچه آنها را کیف پول می نامند ، اما این نام تا حدودی گمراه کننده است زیرا کیف پول های گرم در واقع ارز رمزنگاری شده را به روشی که کیف پول های سنتی در آن ذخیره می کنند، ذخیره نمی کنند. نقش کیف پول گرم در اصل اجرا کمک به تسهیل تغییر روند تائید معاملات در سیستم بلاکچین غیرمتمرکز است.

برای سرمایه گذار رمز ارز ، کلیدهای رمزنگاری عمومی و کلیدهای خصوصی مهمترین عناصر کیف پول رمز ارز هستند. کلیدهای عمومی مانند نام های کاربری حساب هستند. آنها کیف پول را شناسایی می کنند تا کاربر بدون نشان دادن هویت خود ، نشانه هایی را دریافت کند. کلیدهای خصوصی شبیه شماره های پین هستند. آنها به کاربر اجازه می دهند به کیف پول دسترسی پیدا کند و مانده های خود را بررسی کند ، معاملات را شروع کند یا حتی به کیف پول دیگری انتقال دهند. بدون هیچ یک از این کلیدها ، کیف پول در واقع بی فایده است .

یه کیف پول داغ ؛ ممکنه واقعا دست شما را بسوزاند !

امنیت و ایمنی کیف پول گرم به چه عواملی بستگی دارد؟

ایمنی و امنیت کیف پول گرم تا حد زیادی به رفتار کاربر بستگی دارد. قبل از بررسی ایمنی کیف پول گرم این نکته را در نظر داشته باشید که هر ارزی که در کیف پول گرم ذخیره شده باشد ، در زمان هک شدن در معرض حمله قرار می گیرد زیرا کلیدهای عمومی و خصوصی در اینترنت ذخیره می شوند .

سرمایه گذاران باتجربه ارزهای رمزنگاری شده تنها بخش کوچکی از دارایی های خود را در کیف پول داغ خود نگه می دارند زیرا احتمال اینکه هکر برای تعداد کمی ارز به یک کیف پول گرم نفوذ کند کمتر است. به عنوان مثال ، آنها ممکن است فقط مبلغی را که قصد دارند در آینده نزدیک هزینه کنند در کیف پول گرم خود نگه دارند. دارایی های باقیمانده آنها تا زمانی که برای انجام معاملات خاص مورد نیاز نباشد در کیف پول سرد می مانند.

برخی از سرمایه گذاران تصمیم می گیرند رمزهای ارز رمزنگاری شده خود را در حساب های مرتبط با صرافی های خود نگهداری کنند . این شرکت ها وجوه شما را در زیرساخت های خود ذخیره می کنند و می توانند ارائه دهندگان کیف پول گرم محسوب شوند. اگر یک سرمایه گذار ارزهای خود را در یک حساب صرافی نگه دارد ، و یک مهاجم به یکی از سرورهای این شرکت دسترسی پیدا کند می تواند تمامی کدهای عمومی و خصوصی افراد را دریافت کند و در نتیجه چه میشود ؟! اینقدر غم انگیز است که ترجیح می دهم ادامه ندهم .

از آنجا که بسیاری از برترین صرافی های ارز دیجیتال به کاربران امکان انتقال بین انواع ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه را می دهند ، معمولاً به این صورت است که کاربران مقدار کمی از ارزهای مختلف را در حساب های خود نگه دارند. اگر آنها تعادل قابل توجهی از هر ارز را حفظ کنند ، خطر جلب توجه هکرها یا از دست دادن قسمت قابل توجهی از دارایی آنها بیشتر است.

یه کیف پول داغ ؛ ممکنه واقعا دست شما را بسوزاند !

انواع کیف پول گرم کدامند؟

انواع کیف پول گرم برای سرمایه گذاران در دسترس است و بارگیری بسیاری از آنها رایگان است. برخی از کیف پول ها به طور خاص طراحی شده اند تا در مشارکت با برنامه های خاص تلفن همراه یا حتی با ارزهای رمزپایه خاص مورد استفاده قرار گیرند.(مثلا سازگاری با پلتفرم های تلفن همراه یا دسکتاپ یا مثلا ارزهای خاصی همچون اتریوم یا بیت کوین و دیگر ارزها )

برای یک سرمایه گذار مفید است که قبل از بارگیری و استفاده از آن خدمات ، در مورد تیم توسعه دهندگان کیف پول گرم تحقیق کند. توسعه دهندگان در هنگام ایجاد کیف پول خود دارای تخصص ، تعهدات مختلفی در زمینه امنیت و حفظ حریم خصوصی و اولویت های مختلف هستند.

توسعه دهندگان همچنین در مورد به روزرسانی محصولات خود ، استراتژی های مختلفی را اتخاذ می کنند. در حالت ایده آل، یک ارائه دهنده کیف پول گرم باید در پاسخ به راه هایی که تلاش هک تغییر و تحول می یابد ، به طور مداوم محصول خود را به روز کند.

نرم افزار کیف پول داغ

نرم افزارهای کیف پول گرم برنامه های قابل دانلودی است که به مبادلات خاصی مرتبط نیستند. شما کلیدهای خصوصی خود را حفظ می کنید ، بنابراین دارایی های ارز رمزنگاری شده در کیف پول گرم تحت کنترل شما باقی می مانند. با این حال ، ارز رمزنگاری شده شما هنوز در معرض هک شدن است زیرا هکری که به رایانه یا تلفن همراه شما دسترسی پیدا کند ، می تواند کیف پول شما را از طریق برنامه نرم افزاری تخلیه کند.

برخی از کاربران رمز ارز ترجیح می دهند دارایی های دیجیتالی خود را در کیف پول فیزیکی نگهداری کنند. معمولاً اینها دستگاه هایی هستند که شبیه درایو فلش هستند . این کیف پول های گرم نیستند زیرا فقط با اتصال مستقیم به کامپیوتر می توان به آنها دسترسی داشت و برای دسترسی کاربر به وجوه ارز رمزنگاری شده آنها نیازی به اتصال به اینترنت ندارد. ( اینو در ادامه یا قبلا تحت یک مطلب جدا بررسی کرده یا خواهیم کرد )

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *