سؤالات متداول


سؤالات عمومی

بله در بازه‌های زمانی مشخص می‌توان استراتژی مربوطه را توسط ربات معامله‌گر پیاده‌سازی کرد، ولی اجرای آن منوط به اجازه کارگزار مورد نظر مبنی بر اجرای سیستم اتوماتیک معاملات در هنگام معامله می‌باشد. در بازارهای بورس بین المللی اکثر کارگزاران اجازه استفاده از معاملات اتوماتیک را می دهند ولی اگر هدف شما بورس داخلی است باید از اجرای notification در اکسپرت برای اطلاع و انجام معامله استفاده کنید و یا می توانید از پلتفرم های واسط استفاده کنید که در طی آموزش های دوره کوچینگ پلاس و دوره طراحی ربات معامله گر نحوه کارکرد آن ها به شما ارائه می شود. پس جهت اجرای معاملات توسط ربات معامله گر مشکلی وجود ندارد.

 

در قرن بیست و یکم و پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و اطلاعات، عدم استفاده از آخرین ابزارهای آنالیز بازارها قطعاً امکان موفقیت معامله‌گران را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد. برای معامله‌گران با تجربه که مدت زمان طولانی در بازارهای بورس فعالیت کرده‌اند امکانات در دسترس فعلی به نوعی خواب و خیال بنظر می‌رسید و همگی آرزوی این ابزارها و امکانات را داشته‌اند (فیلم صحبت‌های مارک داگلاس در این رابطه). حیف است که سرمایه گذاران بورس ابران و بورس بین الملل و کریپتوکارنسی با عدم استفاده از این امکانات که هزینه آن‌ها در مقابل ضررهای احتمالی بسیار ناچیز است، سرمایه خود را در معرض خطر قرار دهند.

 
 

قطعاً خیر. تمامی معامله گران موفق که سال های طولانی را در بورس ایران و بورس بین الملل تجربه کرده اند می دانند که یک سیستم معاملاتی هر چقدر هم با ثبات باشد بالاخره کارایی خود را روزی از دست خواهد داد و نیاز به تغییر اصلاحی یا تغییر کلی آن وجود دارد. بنابر این، خرید یک استراتژی یا یک نرم افزار استراتژیک مشخص و معامله کردن فقط با آن در طولانی مدت قطعاً منجر به ضرر خواهد شد. بنابر این، تحت تأثیر تبلیغات دروغین شیادان این بازار قرار نگیرید.

 
 
 

بدون استفاده از منابع فوق معامله گر یکی از روش های زیر را باید بکار برد، که مزایا و معایب هرکدام بشرح زیر است:

 • تست دستی استراتژی مورد نظر معامله گر در بازار مورد نظر:

قطعاً از مدلینگ واقعی بسیار فاصله دارد و حداکثر ۷۰% دقت در مدلینگ خواهد داشت. این در حالتی است که استراتژی هایی که حتی ۹۰% مدلینگ شده اند، در شرایط واقعی بعضاً محکوم به شکست هستند.

 • خرید استراتژی از شرکت یا شخص ثالث: (داخلی یا خارجی)

امکان کلاهبرداری تکنیکی برای سودده نشان دادن آن استراتژی از طرف فروشنده بسیار بالاست و غیر از این بازارها در طی زمان دچار تغییرات بنیادی می شوند که نیاز به تغییر استراتژی در طولانی مدت حتمی است، بنابراین حتی اگر در کوتاه مدت (بافرض بسیار نادر) سودده باشند، در بلند مدت محکوم به شکست هستند.

 • سرمایه گذاری در حساب هایی با مدیریت شخص دیگر که در چند سال گذشته سودده بودند. (صندوق های سرمایه گذاری، حساب های پم و …)

سودآوری قبلی هیچ دلیلی بر سودآوری آینده آن ها نیست، چرا که شما ساز و کار استراتژی آن ها را نمی دانید، ممکن است در نقطه پیک استراتژی آن ها، در آن ها سرمایه گذاری کنید و دچار ضرر شوید.

در معاملات معمولی در ازای پول خود و معامله ای که می کنید توقع نوعی سود و یا بهره داریم و هیچ وقت به قصد ضرر معامله یک اتومبیل و … را انجام نمی دهیم، با در نظر گرفتن این مطلب چطور حاضر می شوید سکان معاملاتتان را به شخص دیگری بدهید؟

خرید اکسپرت و یا استفاده از روش سرمایه گذاری شخص دیگر به نوعی سرمایه گذاری برروی یک جعبه سیاه است. شما هیچ اطلاعی از نحوه واقعی کار آن نخواهید داشت.

 
 
 
 • در هیچ تجارتی، محصول یا خدمات پر ارزش با قیمت کم ارائه نمی شود، هزینه برنامه ها و زحمت زیاد و کار طاقت فرسا برای حصول نتیجه شرط لازم است. ما روش خود را بر مبنای آخرین دست آوردهای علمی و پژوهشی معاملات الگوریتمی بورس ایران و بورس بین الملل و رمز ارزها در دنیا قرار دادیم و ضمن طراحی بعضی از نرم افزارهای مورد نیاز (StrategyQuant X)، با شرکت های پیشرو ارائه کننده این خدمات که برای عموم معامله گران شناخته شده نیستند قرارداد همکاری متقابل داریم.
 • هیچ شخص یا شرکتی در کشور حاضر به ارائه خدمات استراتژی و بستن قرارداد دریافت حق الزحمه در صورت حصول نتیجه مثبت نمی باشد. این اصلی ترین معیار برای اطمینان از مؤثر بودن خدمات ما است.
 • بعضی از آن ها توسط برنامه نویسان شرکت مهد سرمایه تهیه و ارائه شده اند و بعضی دیگر با همکاری متقابل بصورت انحصاری در اختیار شرکت مهد سرمایه قرار گرفته اند.
 • نرم افزارهای بسیار پیشرفته ای در پروسه طراحی استراتژی بکار گرفته می شوند. که همگی آن ها با روش بسیار مبتکرانه ای با هم یکپارچه (integrate) شده اند و این نرم افزارها قابلیت تبادل اطلاعات با متاتریدر و برنامه های نوشته شده به زبان متاکیوال را دارند.

بله، از آن جایی که بخش اعظم خدمات ما بصورت Remote و از راه دور ارائه می شوند، هموطنان ساکن خارج از کشور نیز می توانند از خدمات ما بهره مند شوند.

بله، خدمات ما برای تمامی بازارهای بورس داخلی و خارجی و رمز ارزها ارائه شده است.

 

 

خیر، خدمات ما صرفاً آموزش و ارائه استراتژی و بک تست و نرم افزار استراتژی کوانت می باشد.
مشتریان محترم در این رابطه باید شخصاً تحقیق کنند.

شرکت مهد سرمایه یک شرکت معتبر با سرمایه ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریالی ثبت شده است که مطابق قانون برای طلبکاران تا ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ضمانت دارد.ضمناً قرارداد با گواهی امضاء محضری بسته می شود و از تمام جهات کاملاً رسمی و پشتوانه قانونی دارد. ضمناً شخص مهندس مهدی صفایی بعنوان مدیرعامل شرکت مهد سرمایه فردی شناخته شده در این حوزه و با سابقه ای طولانی مدت است.
مدیر عامل شرکت آقای مهندس مهدی صفایی ۲۰ سال است که در این حوزه فعالیت می کنند و رئیس تیم نرم افزاری و متخصصین شرکت هستند .


سؤالات بخش ارائه استراتژی معاملاتی

خدمات ما کاربردهای مختلفی در تمامی بازارهای داخلی و خارجی و رمز ارزها دارد. انتخاب سرمایه گذاری در هر کدام از بازارهای داخلی و خارجی و رمز ارزها بنا به تصمیم هر فرد دارد. و ما هیچ توضیح و سفارشی نسبت به سرمایه گذاری در هیچ بازاری نخواهیم داشت.
نتایج آماری معاملات و سبد سهام ارائه شده برای استراتژی مورد نظر در بازه زمانی مورد نظر بصورت مکتوب به مشتری ارائه می گردد.
 • در ارتباط با بخش آموزش بله مطابق با قرارداد تضمینی بر حسب مورد.
 • در ارتباط با مدیریت سرمایه خیر، هیچ شخص یا شرکتی در دنیا چنین تضمینی را ارائه نمی کند.
 • کارکردن در بازار بورس ایران و بورس بین الملل و رمز ارزها هم احتمال موفقیت و هم احتمال شکست دارد، که به عوامل بسیار متعددی مربوط است. ولی در اختیار داشتن یک استراتژی خوب معاملاتی تست شده در گذشته که از لحاظ ثبات کارایی بصورت آماری بررسی کامل شده باشد، احتمال موفقیت را بسیار بالا می برد، از طرف دیگر ما نیز خواستار موفقیت مشتریان خود برای حفظ آنها در آینده و خدمات بعدی به آنها هستیم.
 • بنابر این هدف مهم ما نهایت تلاش برای موفقیت مالی مشتریان مان می باشد.
 • استراتژی هایی که در نرم افزار استراتژی کوانت تولید می شوند با توجه به تغییر شرایط کلی بازارها ممکن است کارایی خود را از دست بدهند، به همین دلیل ارائه تغییرات بر روی استراتژی ارائه شده در بازه زمانی ۳ ماه تا ۹ ماه آینده (به طور معمول) بدیهی است. که این تغییرات ممکن است شامل تغییر پارامترهای استراتژی بصورت جزئی و یا تغییر کلی استراتژی و جایگزینی یک استراتژی جدید باشد.
 • از آن جایی که کل روش های محاسباتی ما مبتنی بر ریاضیات خیلی خیلی پیشرفته و الگوریتم های آماری و تحلیل تکنیکال چارت بازارهای مورد نظر می باشد، لذا هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد ولی، بدلیل آیین نامه اجرایی بورس ایران مبنی بر عدم فعالیت در زمینه بازار ارز خارجی؛ مشتریان حق استفاده از آن ها را در بازار ارز ندارند. در غیر این صورت هرگونه عواقب آن با مشتری می باشد.

   
بله، تقریباً تمامی استراتژی های معاملاتی که وضعیت دقیق ورود و خروج معاملات در آنها مشخص شده باشد قابل برنامه نویسی و پیاده سازی و تست می باشد و در این زمینه برای شرکت مهد سرمایه استثنایی وجود ندارد.


سؤالات بخش تست استراتژی معاملاتی

بله، تمامی استراتژی های معاملاتی به صورت دستی و اتوماتیک در هر بازار مالی (داخلی یا خارجی) توسط برنامه نویسان توانمند ما قابل تست و ردیابی ایرادات هستند.
آنالیست های حرفه ای بازارهای مالی عدم تغییر عمده در شرایط بازار مربوطه جهت این امر الزامی می دانند. بنابر این، گرچه در این زمینه هیچ شخص یا شرکت در دنیا تضمین ارائه نمی کند ولی احتمال موفقیت در این حالت بسیار بیشتر از شکست است.

تمامی نتایج بصورت مکتوب و با نمودارهای ریاضی و آماری قابل تشریح ارائه می شوند.

 

قطعاً بله، سیستم های تست استراتژی در این برنامه ها بسیار سطحی و ابتدایی طراحی شده است و آنالیز آنها دقیق نبوده و امکان تنظیم و زمینه سازی استراتژی کارا را عملاً ندارند. سیستم های آنالیز ترکیبی تست استراتژی شرکت مهد سرمایه قویترین سیستم حال حاضر موجود در دنیاست، که ترکیب آن با تجربه بالا در آنالیز و ارزیابی سیستم های معاملاتی امکان ارائه این خدمات را برای ما فراهم کرده است.

1- قیمت در آنها با مقدار Spread واقعی لحاظ نشده اند. (Spread سیمولیت می شود.)

۲- کیفیت تست آنها حداکثر به۹۰% میرسد. (کیفیت تست در مهد سرمایه به ۹۹% میرسد.)

۳- امکان بهینه سازی استراتژی با کیفیت بالا در سیستم تستر متاتریدر با توجه به زمان بسیار طولانی تست عملاً غیر ممکن است.

۴- برای هر استراتژی نیاز به برنامه MQL مربوط می باشد و این کار زمان زیادی می گیرد. (کتابخانه برنامه های استراتژی مهد سرمایه شامل میلیونها استراتژی معاملاتی است که در تست های خود همه آنها تک به تک در بازار مربوطه چک می شوند.)

۵- امکان تنظیم سبد سهام کارا در تستر های آنها عملاً وجود ندارد. شرکت مهد سرمایه با برنامه نویسی integrate موفق به ارائه سبد سهام از استراتژی های کارای تست شده در بازار مورد نظر با کیفیت ۹۹% مدل سازی شده است.

 • ۱۰۰% خیر، امکان دارد به ندرت بعضی از آنها در بازه زمانی کوتاهی سود آور باشند ولی در بلند مدت همگی ضررده هستند. دلیل این امر تغییرات بنیادی در بازارهای مالی است. ارائه کنندگان این استراتژی ها صرفاً کلاه بردار و شیادان مالی بازارهای بورس هستند.
 • روشهای آنها معمولاً بدین گونه است:
 1. دست بردن در history معاملات ارائه شده و عدد کیفیت معاملات براحتی با برنامه های شبیه Photoship و …
 2. ارائه پریود زمانی خاص که در آن زمان سیستم سودده بوده است.
 3. تست استراتژی با کیفیت کم که در این حالت بعضی از استراتژی ها بسیار کارا و اصطلاحاً equitycurve عالی از خودشان می دهند ولی، در بازار واقعی بدلیل کمیسیون کارگذار و slippage که در معاملات آن ها در نظر گرفته نشده است ضررده خواهند بود.
 4. یکی از شرایط ارائه خدمات ما شراکت در سرمایه گذاری شما بر اساس استراتژی ارائه شده است که با این کار در مواقع لازم تغییرات لازم در استراتژی مربوطه صورت می گیرد. این امر نشان دهنده شفافیت کار در شرکت مهد سرمایه می باشد.
تنها امکان آنالیز تکنیکی در بازارهای مالی بررسی بر روی گذشته آنهاست. بدون تست استراتژی معاملاتی در گذشته بازار، تنها امکان معامله قاعده مند را از خود سلب کرده ایم و در واقع داریم با سرمایه خود نوعی قمار انجام می دهیم. بدین دلیل تست استراتژی در گذشته بازارها امری حیاتی است.
 • استفاده از امکانات پلتفرم های بازار مربوطه و بررسی چشمی و عملی رفتار استراتژی در گذشته و ثبت نتایج آن. که این روش دقیق نمی باشد.
 • استفاده از برنامه نویسی الگوریتمیک و بدست آوردن شرایط تغییر پارامترهای استراتژی و پارامترهای مدیریت سرمایه جهت رسیدن به محدوده ریسک به سود مورد نظر و ارزیابی نتایج و آنالیز نهایی جهت رسیدن به سیستم معاملاتی با ثبات قابل قبول. ما در شرکت مهد سرمایه با بهره گیری از سالها تجربه به کمک آنالیز حرفه ای بازار مربوطه و برنامه نویسان قوی و تحلیل گران مجرب شما را در این امر یاری خواهیم کرد.

در سراسر دنیا تمامی معامله گران برتر و مدیران صندوق های سرمایه گذاری مطرح که سال های متوالی در بازارهای بورس مشغول به کار هستند، این کار را جزء لاینفک سرمایه گذاری خود می دانند و اصطلاحاً هیچ وقت با چشم بسته معامله نمی کنند.

 


سؤالات بخش آموزشی

روش کار ما کاملاً مبتنی بر قیمت و چارت است. لازم به توضیح است که فقط بانک ها و مؤسسات بزرگ مالی با استفاده و دخالت مباحث فاندامنتال معاملات را انجام می دهند و احتمال موفقیت معامله گران خرد بر اساس تحلیل فاندامنتال بدلیل پیچیدگی زیاد آن و دخالت sentiment (احساسات بازار) در آن بسیار پایین خواهد بود. آموزش های پیشرفته مباحث بنیادی متعاقباً آماده شده و با ابزار های لازم در فرصت مقتضی ارائه خواهد شد.
 • بنظر ما آنچه تمامی شرکت های آموزشی در ایران ارائه کرده اند صرفاً آموزش در حد beginner (مبتدی) است و متأسفانه استفاده کنندگان این آموزش ها با تفکر اینکه همه چیز را در ارتباط با بورس ایران و بورس بین الملل و رمز ارزها را فرا گرفته اند پس از این آموزش ها شروع به کار در بازار بورس می کنند که گر چه ممکن است به صورت اتفاقی در شروع کار سودهایی داشته باشند ولی قطعاً همه آن ها در طولانی مدت متضرر از بازار خارج می شوند.(قطعاً – با اطمینان ۱۰۰%)
 • اگر این کار را به عنوان کار اصلی تان و برای خرج زندگی تان می خواهید در نظر بگیرید، نیاز به آموزش متوسط و حرفه ای قطعی است. که متأسفانه در این سطح هیچ شرکتی در ایران خدمات حرفه ای ارائه نمی کند.
 • آنچه که ما به مشتریان خود ارائه می کنیم، حرفه ای ترین آموزش طراحی استراتژی در نرم افزار StrategyQuant X در سطح جهان است که حتی در کشور های پیشرفته هم هنوز بعنوان نوآوری تلقی می شود و سابقه شروع مبانی آن بیش از ۵ سال نمی باشد.
 • ضمانت کردن خدمات ما (برحسب مورد) نشان دهنده اطمینان قطعی ما از آموزش ها و خدمات شرکت می باشد.

100% اطمینان داریم و مشتری نیز قطعاً پس از آشنا شدن با مباحث طی دوره و فهم قدرت بسیار بالایی که با این آموزش ها در بازارهای بورس کسب می کند به همین نتیجه خواهد رسید.

 

به دلایل زیر چنین مطلبی بعید به نظر میرسد.

شرکت مهد سرمایه همکار تجاری چندین شرکت خارجی در زمینه برنامه نویسی و نرم افزارهای معاملاتی می باشد و ارائه کننده انحصاری آن ها در کشور است.
با توجه به ثبت نرم افزارها در کانون انفورماتیک هرگونه هک، شکستن احتمالی قفل یا سوء استفاده از آن ها ممنوع است و متخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
بنابر این، هر شخص یا مؤسسه ی دیگری که از طریق خود ما آموزش های مان را فرا بگیرد و قصد ارائه آن ها را در سایت خود داشته باشد، از طریق شرکت مهد سرمایه عمل خواهد کرد و واضح است که نمی تواند خدمات را با قیمتی کمتر از مهد سرمایه ارائه کند.
قرارداد این پکیج ها به صورت بسیار محکمی در مقابل سوء استفاده های احتمالی طراحی شده است.

 • به جهت محاسبات بسیار سنگین ریاضی و آماری و تکنیکال چارت بالاترین قدرت CPU و بیشترین میزان RAM مورد نیاز است. پیشنهاد ما CORE i7 با RAM 16 به بالا بعنوان حداقل است.با سیستم های پایین تر هم نرم افزار StrategyQuant X اجرا می شوند ولی سرعت پروسه محاسبات خیلی طولانی تر می شود.
 • استفاده از Cool Pad مناسب که قدرت خنک کنندگی بالایی داشته باشد برای لپ تاپ ها الزامی است و الّا حدوداً ظرف ۶ ماه Blue Screen داده یا می سوزند.
 • استفاده از apple به جهت معماری خاص CPU آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

این مسئله به ما ارتباطی ندارد ولی قطعاً، قطعاً، قطعاً اشتباه است. آنچه که باید بدانید این است که در این حالت همچون یک قمارباز دارید با پول خود قمار می کنید و بدانید که احتمال باخت شما بسیار بیشتر از برد است. (به دلایل مختلف که از حوصله این مطلب خارج است.)

شاغلینی که در شبانه روز حداقل ۳ ساعت زمان برای مطالعه مباحث بگذارند و بتوانند در ساعات کاری برای پاسخگویی سؤالات خود به روش های توضیح داده شده در پکیج ها با ما تماس بگیرند مشکلی نخواهند داشت.

 

نرم افزارهای تهیه شده توسط مهد سرمایه به صورت رایگان update میشوند و در ارتباط با نرم افزارهای developer های دیگر بعضاً رایگان و بعضاً با قیمتی پایین تر از قیمت اصلی نرم افزار update خواهند شد.
بعضی نیز با محدودیت زمانی فروخته می شوند که خرید آن ها تا پایان دوره آموزشی مربوطه برای مشتریان بر عهده شرکت مهد سرمایه می باشد.

بسته به مورد در این ارتباط با همکاران در شرکت تماس حاصل فرمائید.

 

بله، قطعاً این افراد برروی سرمایه های سنگینی که متعلق به افراد زیادی است معامله می کنند، بنابر این لزوم استفاده از این آموزش ها برای این افراد به مراتب بیشتر از معامله گران خرد است.

 

آنچه که ما آموزش می دهیم معامله گری به قصد سودآوری است، در صورت نیاز این معامله گران می توانند برای بهتر شدن فعالیت خود از خدمات ما استفاده کنند.

 

روند آموزشی ما به سیری منتهی می شود که خریدار پس از فراگیری مطمئن می شود که سیر درستی را جهت پیشرفت و آموزش انتخاب کرده و روش دیگری در دنیا نخواهد آمد که بهتر از این روش باشد ولی زیر شاخه این نوع روش کار نباشد.
با سطح پیشرفت کامپیوترها و اتوماسیون سیستم ها و قدرتی که این سیستم ها در اختیار کاربران می گذارند، معامله گرانی که قابلیت استفاده از این ابزارها و سیستم ها را نداشته باشند احتمال بسیار بیشتری در، شکست معاملاتشان خواهند داشت.


سؤالات پیش از سفارش

هرچه مدت زمان بک تست جهت طراحی یک استراتژی بیشتر شود، استحکام و قابلیت اجرایی استراتژی و امکان موفقیت آن بالاتر خواهد رفت و بدیهی است که طراحی آن بسیار مشکل تر خواهد شد. بنابراین، تعرفه طراحی استراتژی بر اساس مدت زمان بیشتر بصورت تصاعدی بالاتر خواهد رفت.

 

طراحی استراتژی مشکل تر است ولی امکان موفقیت آن بیشتر خواهد بود.

تعداد سهم برروی هزینه طراحی استراتژی تأثیر دارد.