دوره کوچینگ پلاس مهد سرمایه

دوره‌ای برای تغییر از معامله‌گر مبتدی به حرفه‌ای و از حرفه‌ای به متخصص!
آموزش ساخت استراتژی معاملاتی برای تمام بازارهای مالی با کمک نرم‌افزارهای هوش مصنوعی

مدرس دوره: مهدی صفایی

مدیر و بنیان گذار مهد سرمایه با بیش از 20 سال سابقه تدریس و تحقیق و توسعه در زمینه نرم افزارهای مالی و معاملات الگوریتمی

توضیحات دوره

رویکردی نوین در  آموزش بورس  و معامله‌گری حرفه‌ای
(الگوتریدینگ در بورس بین‌الملل، رمزارزها و بورس ایران)

شرکت کنندگان در دوره کوچینگ با استفاده از بزرگترین آزمایشگاه طراحی استراتژی معاملاتی (نرم افزار الگویابدر یک محیط تست بسیار پیشرفته  با طراحی اصولی استراتژی های معاملاتی در حوزه هوش مصنوعی و الگوتریدینگ  می توانند در این حوزه تبدیل به یک متخصص تراز اول شوند.

در نرم‌افزار اَلگویاب، که کامل‌ترین امکانات را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد، با استفاده از بهترین و دقیق ترین دیتا، ابتدا اقدام به ساخت استراتژی‌های معاملاتی می‌کنیم و سپس استراتژی‌های تولیدشده برای ارزیابی کیفی راهی مرحله‌ی تست‌های مختلف استحکام می‌شوند. در نهایت، استراتژی‌هایی که بتوانند تمام تست‌های استحکام را پشت سر بگذارند، به مرحله‌ی بهینه‌سازی و در آخر، به پورتفولیو می‌رسند.

شرکت کنندگان در دوره کوچینگ با استفاده از بزرگترین آزمایشگاه طراحی استراتژی معاملاتی (نرم افزار الگویاب)، در یک محیط تست بسیار پیشرفته با طراحی اصولی استراتژی های معاملاتی در حوزه هوش مصنوعی و الگوتریدینگ می توانند در این حوزه تبدیل به یک متخصص تراز اول شوند.

در نرم‌افزار اَلگویاب، که کامل‌ترین امکانات را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد، با استفاده از بهترین و دقیق ترین دیتا، ابتدا اقدام به ساخت استراتژی‌های معاملاتی می‌کنیم و سپس استراتژی‌های تولیدشده برای ارزیابی کیفی راهی مرحله‌ی تست‌های مختلف استحکام می‌شوند. در نهایت، استراتژی‌هایی که بتوانند تمام تست‌های استحکام را پشت سر بگذارند، به مرحله‌ی بهینه‌سازی و در آخر، به پورتفولیو می‌رسند.

این دوره برای چه کسانی مناسـب اسـت؟

این دوره برای چه کسانی مناسـب نیست؟

دموی جلسات

ویژگی های دوره

تمامی آموزش‌ها در سطحی بسیار بالاتر از نرم‌افزارهای مشابه و هر جای دیگر دنیا در زمینه طراحی استراتژی می‌باشد و سطح دوره بسیار منحصر به فرد است.

سرفصل های دوره

در ماژول اول، امکان طراحی انواع استراتژی‌های معاملاتی با استفاده دو الگوریتم هوش مصنوعی (تولید تصادفی و تکامل ژنتیک) وجود دارد. همچنین تمام کنترل‌های مورد نیاز بر روی سیستم‌های معاملاتی، و مهمتر از همه، بحث مدیریت سرمایه، در این ماژول قرار داده شده‌اند تا از هر نظر، برای طراحی یک سیستم معاملاتی خوب، تمامی امکانات مورد نیاز در اختیار معامله‌گر باشند.

 

پس از آنکه ربات‌های معامله‌گر ما ساخته شدند، نیاز داریم تا استحکام آن‌ها را ارزیابی کنیم. در تست‌های استحکام، انواع ضربات به ربات‌ها وارد می‌شوند تا عملکرد آن‌ها در شرایط مختلف بازار رصد، و از استحکام و ثبات آن‌ها، حتی در نوسانات بزرگ، اطمینان حاصل شود.

 

 • یکی از بهترین راه‌ها برای بررسی عملکرد ربات، بک‌تست 99 درصد در متاتریدر است. متاسفانه این امکان به‌صورت پیش‌فرض در متاتریدر وجود ندارد. اما با کمک نرم‌افزارها و اسکریپت‌های جانبی، این کار به راحتی قابل انجام است. این موضوع را تماماً در دوره‌ آموزش می‌دهیم.

   

مدیریت سرمایه همواره یکی از اصلی‌ترین بال‌های موفقیت در بازارهای مالی است. مباحث مهم مدیریت سرمایه و پورتفولیو همراه با ارائه‌ی دلایل و راه‌کارهای علمی و عملی، در آموزش‌ها قرار دارند و بخشی از دوره به این مباحث اختصاص دارد. همچنین منابع معتبر در این زمینه نیز معرفی می‌شوند.

 

هرگز در بازارهای مالی نباید نسبت به سهم یا تایم‌فریم خاصی تعصب داشته باشیم. بنابراین، بهترین کار این است که با سبدی از استراتژی‌های معاملاتی کار کنیم. اما چه تعداد استراتژی داشته باشیم؟ از کدام سهم‌ها؟ چطور بدانیم این استراتژی‌ها در کنار یکدیگر عملکرد خوبی دارند؟ همبستگی سبد سهام چقدر باید باشد؟ این معما را در جلسات آخر دوره به آسانی حل خواهیم کرد.

 

استاد دوره

مدیر عامل مهد سرمایه
 • مدیر و بنیان‌گذار شرکت مهد سرمایه گویا با هدف ارائه خدمات در بازارهای مالی
 • ۲۰ سال سابقه پژوهش ، فعالیت و تحلیل در بازارهای مالی
 • ترجمه و تالیف دوره ۴ جلدی روانشناسی معاملات آدریان راغی (انتشارات سازمان بورس اوراق بهادار)
 • ترجمه و تالیف کتاب آموزش اکسپرت نویسی در MQL4 – کتاب مرجع تخصصی تحلیل تکنیکال جهت امتحانات CFTE (انتشارات سازمان بورس اوراق بهادار)
 • مولف و مترجم برترین مرجع تحلیل تکنیکال (آمادگی آزمون CFTE)
 • ترجمه و تالیف دوره آموزشی جرارد مارتینز
 • طراح و بنیان‌گذار سیستم معاملاتی Profit Plus در سال ۱۳۸۶ (ایران تریدینگ کالج)
 • برنامه نویس و آنالیست سیستم های مالی بورس
 • طراح و برنامه‌نویس حرفه‌ای سیستم‌های معاملات خودکار MQL4 و MQL5
 • طراح و برنامه‌نویس نرم‌افزار طراحی استراتژی در بازارهای مالی (اَلگویاب)
 • کاپیتان مهدی صفایی : عضو انجمن بین المللی تحلیل گران تکنیکال (ATAA)
 • لینک سایت شخصی کاپیتان مهدی صفائی

نظر دانشجویان درباره دوره کوچینگ مهد سرمایه

دانشجویان دوره کوچینگ مهد سرمایه، درباره ویژگی‌های این دوره، سطح علمی دوره و تاثیر آن بر نگاهشان به بازار و معاملات خود می‌گویند.

پشتیبانی دوره​

Telegram

پشتیبانی تلفنی

رفع اشکال سیستمی

پشتیبانی تیکتی

در انتهای دوره به چه دستاوردی می‌رسیم؟

در دورۀ کوچینگ بازارهای مالی، شما علاوه بر تسلط بر تمام قسمت‌های نرم‌افزار اَلگویاب، قادر خواهید بود به آسانی در بازارهای مختلف و برای سهم مد نظرتان، استراتژی‌های معاملاتی تولید کنید. تست‌های استحکام را انجام دهید و سپس آن‌ها را برای شرایط فعلی بازار بهینه کنید. در انتها، با انجام بک‌تست با بالاترین دقت در متاتریدر و تشکیل پورتفویی از ربات‌های معامله‌گر، می‌توانید با خیال بسیار آسوده و اطمینان خاطر بالا، معاملات خود را در بازارهای مالی به‌صورت خودکار انجام دهید و تنها با رصد عملکرد سیستم معاملاتی خود در طول هفته، از فعالیت در بازارهای مالی نهایت لذت را ببرید.

سوالات متداول

در این موضوع ما حق را به مخاطب می‌دهیم که در میان انبوه تبلیغات این‌چنینی دچار سردرگمی شده و به راحتی نتواند متوجه وجه تمایز شود. اما شرکت مهد سرمایه نماینده رسمی چند شرکت بین‌المللی در زمینه نرم‌افزارهای معاملاتی است. برخی از نرم‌افزارها را می‌توانید در برگه نرم‌افزارها مشاهده کنید. نرم‌افزارهای حرفه‌ای‌تر، تنها به دانشجویان دوره‌های پیشرفته مهدسرمایه معرفی می‌شوند.

رویکرد شرکت مهد سرمایه در طراحی استراتژی‌های معاملاتی، رویکردی کاملاً متمایز است.

در صورت تمایل می‌توانید فیلم تهیه‌شده در خصوص عملکرد یکی از استراتژی‌های تولیدشده توسط دانشجویان دوره‌های پیشین کوچینگ را مشاهده کنید.

ما در مهد سرمایه به دنبال گزینش ده‌ها استراتژی با کیفیت بالا از میان هزاران استراتژی سودده هستیم (که در دوره کوچینگ با نحوه به‌دست آوردن این استراتژی‌ها آشنا خواهید شد). همانند تشکیل سبد سهام، با ترکیب هوشمندانه و علمی این استراتژی‌ها می‌توان عملکرد و بازدهی معاملاتی خود را بهبود بخشید.

این امر با گزینش و ترکیب صحیح استراتژی‌های غیرهمبسته و در نتیجه پوشش ریسک‌های معاملاتی محقق می‌گردد.

دست‌یابی به چنین سبدی مستلزم انجام محاسبات زیادی است که توسط ابزارهای پیشرفته معرفی‌شده در این دوره قابل انجام‌اند.

الگوتریدینگ یا معاملات الگوریتمی یک عنوان کلی است که به طراحی استراتژی با استفاده از انواع الگوریتم‌های معاملاتی اطلاق می‌شود. این الگوریتم‌ها می‌توانند به صورت دستی و یا خودکار جهت انجام معاملات مورد استفاده قرار گیرند.

استراتژی‌هایی که توسط نرم‌افزار یا به‌صورت دستی طراحی می‌شوند می‌توانند با زبان‌های برنامه‌نویسی MQL4 یا MQL5 تبدیل به کد اکسپرت شوند. این اکسپرت‌ها عموماً جهت انجام معاملات به صورت اتوماتیک (Auto Trading) استفاده می‌شوند.

از مزایای معاملات خودکار این است که علاوه بر واکنش بلادرنگ به شرایط بازار و سیگنال‌ها معاملاتی، به‌طور کلی خطرات ناشی از معاملات احساسی را برطرف می‌کنند. ولی باید در نظر داشت که اصل اساسی و مهم در معاملات بورس طراحی استراتژی سودده و با ثبات است و انجام معاملات خودکار از درجه اهمیت کمتری برخوردار است.

افرادی که با مفاهیم اولیه بورس آشنایی دارند، می‌دانند که طراحی استراتژی یک امر بسیار زمان‌بر و فراتر از توانایی مغز انسان است.

با توجه به اثبات قدرت هوش مصنوعی در بسیاری از زمینه‌ها، بهره‌گیری از نرم‌افزارهای تخصصی در بازارهای سرمایه نیز ضروری می‌ باشد.

این نرم‌افزارها که با هوش مصنوعی کار می‌کنند قابلیت طراحی صدها استراتژی در مدت زمانی بسیار کوتاه و با در نظر گرفتن میلیون‌ها حالت مختلف را خواهند داشت که مغز انسان به هیچ وجه نمی‌تواند در زمان کوتاه به چنین نتایجی برسد.

به کمک این ابزارها تست‌هایی را می‌توان روی استراتژی‌ها انجام داد که به‌صورت دستی غیرقابل انجام هستند.

بله. پس از پایان این دوره آزمونی برگزار می‌شود. دانشجویانی که بتوانند حداقل ۸۰ درصد نمره را کسب کنند موفق به دریافت مدرک می‌شوند. (هزینه تایید مدرک توسط دانشجو پرداخت می‌شود)

این مدرک مورد تا‌ٔیید اتحادیه اروپا و قابل استعلام بوده و جهت ارائه به عنوان رزومه در خارج از کشور از اعتبار قابل قبولی برخوردار است.

توجه: اعتقاد ما بر این است که مدرک‌گرایی در معامله‌گری حرفه‌ای بورس تأثیری ندارد.

بسیاری از معامله‌گران جهت انجام معاملات خود از اکسپرت‌های آماده موجود در سایت‌های مختلف استفاده می‌کنند.

این اکسپرت‌ها که عموماً با زبان‌های برنامه‌نویسی MQL نوشته می‌شوند روی نرم‌افزار متاتریدر قرار گرفته و به انجام معامله به‌صورت اتوماتیک می‌پردازند. ولی توجه داشته باشید که خرید اکسپرت مثل خرید یک جعبه سیاه است و شما به هیچ وجه از نکات مثبت و منفی سیستم معاملاتی که خریداری کردید، آگاه نخواهید شد و در نتیجه در مواقع مختلف بازار ممکن است بر اساس شرایطی که برخلاف اکسپرت مربوطه است شما متحمل ضرر و زیان فراوانی شوید.

دانشجویان دوره کوچینگ، به کمک دانش روز و پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای موجود، قادر خواهند بود استراتژی‌های معاملاتی فراوانی تولید کرده و پس از انتخاب بهترین استراتژی‌ها، تنها با چند کلیک، کد MQL استراتژی خود را دریافت کنند.

این کدها پس از بارگذاری در متاتریدر، آماده انجام معاملات خودکار خواهند بود.

این دوره آموزشی منحصراً در شرکت مهد سرمایه برگزار می‌شود و مطابق با استانداردهای جهانی روز می‌باشد.

دوره‌ای مشابه با این دوره در سطح کشور برگزار نمی‌شود.

از این رو، ما جهت ارتقای سطح دانش بورسی و برای رفاه حال دانشجویان عزیز، این دوره را با حداقل قیمت در مقایسه با قیمت جهانی آن عرضه کرده‌ایم.

ثبت نام در دوره

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد ثبت نام و شرایط پرداخت می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید یا فرم درخواست مشاوره زیر را ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم. 

تلفن پشتیبانی: 02191070085

پرداخت هزینه رزرو دوره

درخواست مشاوره شرکت در دوره

ویدئوهای تکمیلی

ورکشاپ آموزش ساخت استراتژی

ویدیوهای مبانی الگوتریدینگ

مهندس مهدی صفائی با سری ویدیوهای مبانی الگوتریدینگ تلاش می‌کند با نقد روش‌های سنتی طراحی استراتژی، مباحثی را در زمینه معاملات الگوریتمی به مخاطبان عرضه کند که کاملا تازه و منحصر به فرد هستند. در این مجموعه، مهندس صفائی ضمن بررسی دلایل عدم موفقیت اکثر معامله‌گران، به معرفی تکنیک‌ها و نرم‌افزارهای تخصصی هوش مصنوعی در زمینه طراحی و تست پیشرفته استراتژی‌های معاملاتی می‌پردازد.