خرید خانه در متاورس؟چگونه زمین مجازی بخریم؟

خرید خانه در متاورس؟چگونه زمین مجازی بخریم؟

فهرست مطالب

ما به سرعت به سمت فراجهان ( متاورس )  پیش می رویم، جایی که در آن واقعیت مجازی به طور مداوم در حال رخنه کردن در زندگی ماست. همه کاربران به طور فزاینده ای از این فضاها برای کار، بازی، معاشرت و یادگیری استفاده می کنند. هر کاری را که در دنیای واقعی می توانیم انجام دهیم همانند آن را در فضای مجازی می توانیم با کمک متاورس به واقعیت تبدیل کنیم. در کل بدون اینکه نیازی به خروج از خانه باشد با این محیط مجازی تعامل داشته باشیم. از این رو چنین بستری بهترین و محبوب ترین راه برای انجام کار و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستقلات است.

نحوه خرید زمین و املاک در متاورس

بخش املاک در متاورس جزوه بزرگ ترین تجارت های پرسود است. بسیاری از هنرمندان از جمله اسنوپ داگ (Snoop Dog) و برخی از کسب و کارهای مطرح جهانی همانند PwC، JP Morgan، HSBC و سامسونگ، قطعه زمین های مجازی را در متاورس خریداری کرده اند و قصد دارند آنها را برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار دهند.

کسانی که پیش تر وارد این حوزه شده اند بازدهی و سود بسیار زیادی را بدست آورده اند. به عنوان مثال کم تر از یک سال پیش کوچکترین زمین برای خرید در سندباکس (Sandbox) و یا دیسنترالند (Decentraland) که جز بزرگترین پلتفرم های متاورسی هستند کم تر از 1000 دلار ارزش داشتند که در حال حاضر قیمت آنها بالغ بر 13000 دلار است.

شاید اکنون سوالی که برای شما پیش آمده این است که آیا فرصت مجددی برای سود بردن از دارایی های دیجیتال قبل از رشد نجومی آنها وجود دارد؟ در جواب باید گفت که برخی از پروژه‌ های متاورسی زمینه بسیار زیادی برای رشد دارند اما قبل از اقدام به خرید حتما تسلیم تبلیغات برخی از پلتفرم ها نشوید و اطلاعات لازم را درباره آنها بدست آورید.

چرا خانه در متاورس خریداری کنیم؟

همانند خرید خانه در دنیای واقعی، دو دلیل اصلی برای خریدن خانه در متاورس وجود دارد. اولین مورد این است که احتمالا در نظر دارید در خانه مجازی خود چیزی نگهداری کنید و یا از آن به عنوان سرمایه برای تجارت خود استفاده کنید.

وقتی در مورد زندگی در متاورس بحث می کنیم منظورمان این است که خانه ای در این بستر داشته باشید و در آن دارایی های قابل عرضه نگهداری کنید و یا اینکه دوستان خود را به صورت مجازی به مهمانی دعوت کنید. شاید چنین شرایطی همانند استفاده از اینترنت برای اولین بار باشد اما نگران نباشید بعد از مدتی به یک امر عادی بدل خواهد شد.

چگونه از متاورس خانه بخریم؟

خرید خانه از متاورس معمولا با ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. به عنوان مثال می توانید از اتریوم برای خرید خانه استفاده کنید و یا اینکه برخی از پلتفرم ها ارزهای مختص خود را دارند. به عنوان نمونه سند (SAND) رمزارز بومی The Sandbox و مانا (MANA) نیز ارز دیجیتال اصلی پلتفرم دسنترالند (Decentraland) است و کاربران برای استفاده از خدمات این پلتفرم ها باید از رمزارزهای اختصاصی آنها استفاده کنند.

این دو پلتفرم در حال حاضر جزوه محبوب ترین پروژه ها برای خرید خانه و مستغلات آنلاین به شما می روند. زیرا دارای زیرساخت های قدرتمند و کاربران بالایی دارند که بخش اعظم آنها را افراد مشهور و شرکت های مطرح دنیا تشکیل می دهند.

برای اینکه در این پروژه ها خانه و یا زمین برای ساخت و ساز مجازی خرید کنید می توانید به صورت مستقیم از خود این پلتفرم ها آنها را تهیه کنید و یا اینکه برخی از کاربران قطعه زمین ها را به صورت توکن های منحصربه فرد (NFT) به فروش می رسانند بنابراین می توانید از آنها مستغلات مجازی را خریداری نمایید.

دومین چیزی که به آنها نیاز خواهید داشت کیف پول مختص ارز دیجیتال است. در حال حاضر تعداد زیادی کیف پول مناسب برای خرید زمین در متاورس وجود دارد اما بهترین گزینه کیف پول متامسک (Metamask) و بایننس (Binance) است.

برخی از پلتفرم ها همانند opensea.io و nonfungible.com به عنوان بنگاه املاک غیرمتمرکز در دنیای دیجیتال عمل می کنند و برای فروشندگان این امکان را فراهم کرده اند تا دارایی های خود را در این بستر فهرست کنند و یا بتوانند با خریداران درباره املاک به مذاکره بپردازند.

آیا خرید زمین در متاورس قابل اعتماد و سرمایه گذاری صحیحی است؟

شاید این سوال بسیاری از افراد باشد که به تازگی قصد ورود به این حوزه را دارند. اگر شما هم می خواهید در متاورس و در قسمت مستغلات سرمایه گذاری کلانی داشته باشید. باید در وهله اول بدانید که خرید زمین مجازی در متاورس یک سرمایه گذاری بسیار پر ریسک، همانند خرید ارزهای دیجیتال است. بدین معنی که ممکن است برای شما در هنگام خرید مشکلات زیادی به وجود بیایید مثلا فروشنده ای قصد کلاهبرداری از شما را داشته باشد و بدین ترتیب تمام دارایی شما به طور کامل از بین برود.

در چنین پلتفرم هایی کانالی برای پیگیری افراد سود جو وجود ندارد و به طور کل چنین چیزی در آنها تعریف نشده است. با این حال برخی از ملاحضات فنی در آنها گنجانده شده تا یک لایه امنیتی قابل قبولی برای محافظت از دارایی شما باشد.

باید توجه داشته باشید که هرگونه تراکنشی در بستر بلاک چین صورت می گیرد و به صورت ارزهای رمز پایه و NFT است. قبل از اقدام به تراکنش، مطمئن شوید که دارایی شما به صورت ایمن ذخیره شده است و رمز عبور و یا هر ابزاری که امکان دسترسی افراد به احراز هویت شما را فراهم می کند، در امنیت کامل است.

تا زمانی که رمز عبور خود را به خاطر داشته باشید جای نگرانی برای دارایی شما وجود ندارد. زیرا همه چیز در بلاک چین و قراردادهای هوشمند موجود در آن کاملا ایمن ذخیره سازی شده است. به طوریکه هر شخصی نمی تواند دارایی شما را مورد سرقت قرار دهد و یا از توافقات موجود در پروژه به نفع خود استفاده کند.

با این حال برخی نگرانی ها در ارتباط با چنین فناوری هایی وجود دارد. برای مثال با استفاده از ماشین های کوانتومی امکان سودجویی در آنها فراهم می شود. البته چنین خطری بالفعل نیست و به عنوان یک تهدید در آینده محسوب می شود که مطمئنا برای مقابله با آن برخی تمهیدات لازم پیش بینی خواهد شد. بنابراین برای سرمایه گذاری نگرانی در این مورد تقریبا بیجاست.

مسئله دیگری که در متاورس وجود دارد رشد مداوم قیمت خانه و مستغلات است. به دلیل اینکه منابع محدودی دارند و تعداد افرادی که به طور مداوم علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند دائما در حال افزایش است. بنابراین این احتمال وجود دارد که پلتفرم ها چنین روندی را به صورت دست کاری شده انجام دهند تا قیمت ها به صورت تساعدی افزایش یابد و هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده هم چنین روندی وجود داشته باشد.

آینده سرمایه گذاری در بخش املاک متاورس چگونه است؟

آینده هر پروژه ای در دراز مدت مشخص خواهد شد و هیچ کس نمی تواند چنین ارزیابی دقیقی از سرمایه گذاری در بخش املاک متاورس به دست بدهد. با این وجود برخی از شرکت های فناوری بسیار بزرگ که در این حوزه فعال هستند این تضمین را می دهند که متاورس نسل آینده اینترنت است و هر گونه سرمایه گذاری در هر بخشی از این حوزه سود آور خواهد بود اما همانطور که می دانید در هیچ نوع سرمایه گذاری سود صددرصد تضمین شده ای وجود ندارد.

اما اگر معلوم شود که متاورس بعد از گذشت 20 سال به محبوبیتی به اندازه اینترنت کنونی دست خواهد یافت قطعا برای سرمایه گذاری و تجارت یکی از بهترین گزینه های حال حاضر خواهد بود. بنابراین سرمایه گذاری در بخش املاک مطمئنا جذابیت بسیار بالایی خواهد داشت. زیرا به احتمال زیاد بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و برندهای شخصی مطرح و افراد تاثیرگذار از این فرصت برای مطرح کردن هر چه بیشتر خود استفاده خواهند کرد.

خرید زمین مجازی از سندباکس

برای خرید زمین باید چهار مرحله اصلی را طی کنید.

  • کیف پول خود را تنظیم کنید. این کار با هدف مشارکت در خرید زمین در لند (LAND) انجام می گیرد. از این رو باید حساب کاربری ایجاد کرده و کیف پول خود را به حساب کاربری متصل نمایید. زمین خریداری شده به صورت یک توکن منحصر به فرد (NFT) در آن ذخیره می شود. حتما به یاد داشته باشید که اگر حساب کاربری ایجاد کرده و کیف پول خود را به آن متصل کردید به هیچ عنوان نمی توانید آن را تغییر دهید. بنابراین در هنگام اتصال توجهات لازم را داشته باشید.

برای ایجاد حساب کاربری به وب سایت https://www.sandbox.game/en/  وارد شوید. در این بخش کیف پول های متامسک ، Bitski و Arkane وجود دارند. در حال حاضر متامسک از محبوبیت بالایی برخوردار است.

پس از نصب متامسک می توانید کیف پول آن را به بازار سندباکس متصل کنید. پس از این مرحله آدرس ایمیل خود را وارد کرده و یک نام مستعار با حداقل سه حرف و همچنین رمز تنظیم کنید و به مرحله بعد بروید.

کیف پول Bitski نیز یک راه حل ساده برای ایجاد کیف پول از طریق ایمیل است که نیازی به نصب افزونه ندارد و برای نصب آن بایستی مراحل زیر را دنبال کنید.

کیف پول Bitski

پس از کلیک بر روی دکمه ورود (Login) که در بخش داشبورد آن وجود دارد پنجره ای باز می شود که باید  connect your wallet را انتخاب کرده و بر روی دکمه (Continue) کلیک کنید.

کیف پول Bitski

در این مرحله باید اطلاعات اولیه را وارد کرده و به بازار آن اجازه دسترسی به کیف پول خود برای خرید زمین را بدهید.

کیف پول Bitski

حال بر روی دکمه  Sign Inکلیک کنید و وارد مرحله بعدی شوید.

کیف پول Bitski

حال باید آدرس ایمیل و نام کاربری خود را با حداقل سه حرف ثبت کرده و بر روی گزینه Continue  کلیک کنید.

کیف پول Bitski

در این بخش آدرس کیف پول شما ظاهر خواهد شد و آدرس خود را وارد کنید.

ارز دیجیتال SAND و یا ETH را خریداری کنید. برای اینکه زمین خود را به فروش برسانید باید از SAND استفاده کنید.

در هنگام واریزی ارز به حساب کاربری خود روی بخش ME در پنل سمت چپ کلیک کرده و آدرس کیف پول خود را در بخش Your WALLET پیدا کنید سپس ارزها را به این آدرس واریز نمایید.

کیف پول Bitski

با استفاده از آدرس  https://www.sandbox.game/en/land/ امکان دسترسی به نقشه زمین مجازی فراهم می شود. زمین مجازی خود را انتخاب کنید.

در این نقشه اطلاعات مربوط به مکان، اندازه، بلوک ها و قیمت های هر کدام از بخش های مورد نظر وجود دارد. پس از اینکه زمین مورد نظر خود را انتخاب کردید بر روی دکمه خرید زمین کلیک کنید و معامله را انجام دهید.

کیف پول Bitski

پس از اینکه زمین را در سند باکس خریداری کردید یک اعلان از کیف پول متامسک مبنی برای ادامه خرید دریافت خواهید کرد که اولین اعلان مربوط به پرداخت گس شبکه است. توجه داشت باشید که هر چه میزان کارمزد پرداختی شما بیشتر باشد سرعت تراکنش شما نیز بالاتر خواهد بود.

پس از اینکه قیمت و کارمزد تراکنش را پرداخت کردید. مدت زمان اندکی طول خواهد کشید تا روند تراکنش تکمیل شود. بعد از تکمیل فرایند تراکنش شما اکنون مالک زمین در سند باکس خواهید بود.

چگونه از بازارهای NFT خانه سندباکس خریداری کنیم؟

برای خرید خانه مجازی علاوه بر سندباکس، برخی بازارهای ثانویه همانند ریربیل (Rarible) و اوپن سی (openSea) خدمات مربوط به خرید و فروش خانه و مستقلات مجازی سندباکس را ارائه کرده اند. برای اینکه از خدمات آنها بهره مند شوید کافی است که وارد بخش مارکت پلیس این وب سایت ها شوید و کیف پول خود را به آنها متصل کنید.

اجاره زمین در سندباکس

یکی از ویژگی های جدیدی که در این پلتفرم ایجاد شده است امکان اجاره زمین در سندباکس است. کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند تجربه ای از یک بازی، دیوارما و هر نوع خلاقیت و ایده ای که در ذهن خود دارند در این زمین مجازی پیاده سازی کنند.

برای اجاره زمین مجازی یک قرار داد بین مستاجر و مالک زمین بسته می شود و تا زمانی که این قرار داد فسخ نشده است صاحبان آن زمین مجازی نمی توانند آن را به شخص دیگری بفروشند و یا به اجاره واگذار کنند. قیمت این اجاره نیز همانند دنیای واقعی نسبت به مکان آن متفاوت است و براساس توافق بین صاحب آن زمین و مستاجر تعیین می شود به عبارت دیگر یک نوع حالت رقابتی با انگیزه اقتصادی وجود دارد.

 

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *