مزایای معامله ارز دیجیتال و تاثیرات آن در جامعه + تاریخچه

مزایای معامله ارز دیجیتال و تاثیرات آن در جامعه + تاریخچه

فهرست مطالب

امروزه یکی از کلماتی که زیاد به گوش می‌رسد ارز دیجیتال می باشد. مدتی است که حتی جامعه را ملتهب کرده است. در تعریف و توضیح این ارز توضیحات و توصیه هایی گفته شده است. در ادامه و در مقاله پیش رو در مورد مزایای معامله ارز دیجیتال توضیحاتی هرچند مختصر برای شما خواهیم گفت.

تعریف ارز دیجیتال

در تعریف این ارز می توان گفت که نوعی پول مجازی است که از فن آوری رمز نگاری در طراحی آن استفاده شده است. مزایای معامله ارز دیجیتال بسیار زیاد است. معمولا به صورت غیر متمرکز اداره می شود. یکی از فرآیند های مهم در ارز دیجیتال تحلیل بنیادی و استفاده از معاملات الگوریتمی است. رمز ارزها می توانند مانند سایر ارزهای بدون پشتوانه قابلیت مبادله و انجام تراکنش خرید آنلاین و غیره را داشته باشند. برخی از این نوع ارزهای دیجیتال امروزه عبارتند از: بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش، بایت کوین، ریپل، مونرو، استلار و دیگر ارزها.

تاریخچه ارزهای دیجیتال

تاریخ ارزهای دیجیتال به سال ۲۰۰۹ میلادی باز می گردد. زمانی که یک برنامه نویس کامپیوتر با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو اولین ارز دیجیتال دنیا یعنی بیت کوین را اختراع کرد. ساتوشی مخترع فن آوری بلاک چین نیز هست. این اختراع باعث شد مزایای معامله ارز دیجیتال در دنیا مشخص شود. بلاک چین فن آوری است که بستر فعالیت ارزهای دیجیتال غیر متمرکز را به وجود آورده است. هدف از اختراع بلاک چین ارائه یک راه حل برای مشکل دو بار خروج کردن در ارزهای دیجیتال بود.

مزیت های ارز دیجیتال و مزایای معامله ارز دیجیتال

استفاده از ارز دیجیتال به جای ارزهای فیزیکی مانند اسکناس مزایای زیادی دارد. از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • هنگامی که شما خرید و فروش خود را از طریق ارز دیجیتال انجام می دهید سبب می شود که معامله بین شما و طرف مقابل بدون هیچ واسطه ای انجام پذیرد.
  • انجام این معاملات با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان انجام می پذیرد.
  • از سویی دیگر باعث می شود که تمام سوابق سفارش شما به صورت دقیق و کاملا شفاف ثبت شود.

انواع ارز های دیجیتال و مزایای معامله ارز دیجیتال

به طور کلی ما چند نوع ارز دیجیتال داریم که در ادامه به معرفی برخی از آن ها و مزایای معامله ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

 

مزایای معامله ارز دیجیتال

کلاهبرداری در حوزه پرداخت وجود ندارد

ارز دیجیتال چون از الگوریتم و پروتکل های رمز نگاری استفاده می کندد دور زدن آن عملا غیر ممکن است. همچنین در ارز دیجیتال کسی نمی تواند حساب فرد دیگری را دستکاری کند.

احتمال سرقت هویت وجود ندارد

در ارزهای دیجیتال  تراکنش ها با نام مستعار صورت می‌گیرد. پس نیازی به وارد کردن اطلاعات شخصی یا هر گونه اطلاعات حساس در خصوص دریافت کننده ها یا گیرنده وجود ندارد. همین مسئله باعث می شود سرقت هویت در ارزهای دیجیتال به صفر برسد.

بدون واسطه و مستقیما از طرف خود فرد است

یکی از مهم ترین مزایای معامله ارز دیجیتال همین مورد است.  در ارز دیجیتال چیزی به نام واسطه وجود ندارد. این معاملات به صورت مستقیم بین فرستنده و گیرنده صورت می پذیرد. به همین دلیل عدم وجود واسطه خبری از کارمزد وجود ندارد.

معامله ارز دیجیتال به صورت آنی است

در معاملات ارز دیجیتال چون خبری از واسطه نیست معاملات و تسویه حساب ها به صورت آنی صورت می‌گیرد. در واقع به محض انجام تراکنش دیگر امکان بازگشت وجود ندارد.

مزایای معامله ارز دیجیتال – انجام راحت تراکنش بین المللی

یکی از بهترین مزیت های معامله ارز دیجیتال  این مورد است. ارز دیجیتال راحت ترین مسیر برای تراکنش بین المللی است. خصوصا برای مبالغ بالا چرا که هیچ گونه کارمزدی پرداخت نمی گردد.

ارز دیجیتال را نمی توان مسدود کرد

هیچ دولت یا نهادی نمی تواند ارز دیجیتال را مسدود کند. یا به زبان دیگر دارایی هایی را که به صورت ارز دیجیتال در آمده را مصادره کرد. این فرآیند مزایای معامله ارز دیجیتال بسیار با ارزش تر کرده است.

امنیت بالا

ارز دیجیتال از امنیت بالایی برخوردار است. به طوری که  تقلب در پرداخت شبکه های  ارز دیجیتال غیر متمرکز است.

سخن آخر

جالب است بدانید معاملات ارز دیجیتال به مهارت های خاص خود نیاز دارد. بنابراین برای استفاده بهتر از مزایای معامله ارز دیجیتال در صورت عدم اگاهی اقدامی نسبت به این کار نکنید. به یاد داشته باشید که در کنار همه مزیت ها معایبی نیز دارد. در واقع کلاهبرداران حرفه ای که راه هایی برای فریب شما داشته باشند وجود دارند.

 

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *