کیف پول سوفی (SoFi) چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

فهرست مطالب

کیف پول سوفی (SoFi) با نام Social Finance، به عنوان یک شرکت و با هدف ارائه ی وام های دانشجویی و همچنین برخی وام های شخصی، فعالیت خود را آغاز کرد. این بخش در آن زمان به چندین حوزه ی مالی دیگر مانند پس انداز و گزینه های مرتبط با سرمایه گذاری نیز تقسیم بندی شده بود.

کیف پول سوفی یک حوضه ی سرمایه گذاری است که دو نوع حساب گوناگون ارائه می دهد. مورد اول حساب سرمایه گذاری فعال است که شما کنترل کامل بر خرید و فروش سهام و صندوق های دلخواه خود را دارید. مورد دوم مشاور روبو (Robo-Adviser) و یا حساب های سرمایه گذاری منفعل است، که پرتفوی های از پیش ساخته را بر اساس سطح ریسک و سطح مالی به کاربران ارائه می دهد.

افتتاح حساب جدید در کیف پول سوفی یک روند بسیار ساده است. ابتدا شما نام خود را وارد خواهید کرد و سپس به چندین سوال اساسی شناسایی، تجربه سرمایه گذاری و ریسک های موجود پاسخ خواهید داد. کل فرآیند ثبت نام شما حدود دو دقیقه طول می کشد. سوفی (SoFi) ، چندین نوع حساب مختلف از جمله حساب های کارگزاری مشمول مالیات، IRA، Roth و SEP را ارائه می دهد. هر یک از این حساب ها می توانند از سیستم های کاملاً خودکار SoFi استفاده کنند.

سوفی به طور منظم پاداش هایی جهت افتتاح حساب های جدید ارائه می دهد. در اغلب اوقات این پاداش ها به شکلی عمومی در دسترس هستند و در مرحله ی بعد از طریق مراجعه ی مشتری قابل دستیابی می باشند. این پاداش های حساب جدید با گذشت زمان تغییر می کنند و هیچ تضمینی برای پیشنهاد پاداش های بعدی وجود ندارد. در حال حاضر ارزش این پاداش ها می تواند صدها دلار باشد، لذا قبل از باز کردن حساب های جدید می توانید به بررسی آن ها بپردازید.

جهت دسترسی به این کیف پول می توانید از طریق نرم افزار موبایل و همچنین صفحه ی دسکتاپ کامپیوتر استفاده کنید. برنامه هایی که برای موبایل در نظر گرفته شده اند از لحاظ امکانات و منوهای موجود با نوع دسکتاپ آن تقریباً در یک سطح هستند، به طوریکه بسیاری از افراد به جهت قابل حمل بودن تلفن های همراه ترجیح می دهند تا  بیش تر از اپلیکیشن های اندروید یا ios آن استفاده کنند.

 

کیف پول سوفی

 

ویژگی های سرمایه گذاری با کیف پول سوفی

SoFi Invest بهترین گزینه برای سرمایه گذاران مبتدی است که به دنبال یک روش ساده برای شروع سرمایه گذاری هستند. اگر شما سرمایه ی زیادی ندارید باز هم می توانید شروع به کار کنید. اگر از قبل حساب های SoFi دیگری داشته باشید، SoFi Invest گزینه ی مناسبی خواهد بود زیرا در این حالت جابه جایی پول بین SoFi Money و SoFi Invest بسیار آسان می باشد.

کیف پول سوفی ویژگی های منحصر به فردی را دارد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • بدون حساب یا کارمزدهای مدیریتی و همچنین کارمزد بسیار پایین برای برخی مبالغ
 • ارائه ی دسترسی رایگان به برنامه ریزان معتبر مالی (CFP)
 • توانایی سرمایه‌ گذاری در برخی سهام هایی که جزو موارد کسری یا کوچک سهام های شرکت محسوب می شود.
 • ارائه ی یک سرمایه گذاری فعال یا خودکار
 • دسترسی آسان برای سرمایه گذاری در حوزه ی رمزارزها یا کریپتوکارنسی (cryptocurrency)

برای برخی سرمایه گذاران حرفه ای تر و همچنین کسانی که سرمایه ی بیش تری در دسترس دارند، هنوز هم کیف پول سوفی یک گزینه ی ایده آل محسوب می شود. به عنوان مثال سرمایه‌گذارانی که دارای مقدار پول ۳۰۰۰ دلار در کل حساب های مرتبط با کیف پول سوفی هستند این امتیاز را دارند تا در گزینه های بهتری مانند IPO در آینده ای نزدیک سرمایه گذاری کنند.

 

کیف پول سوفی (SoFi)

 

هزینه های سرمایه گذاری با کیف پول سوفی چقدر است؟

کیف پول سوفی دارای یک حالت سرمایه‌گذاری حداقلی است، یعنی شما در مرحله ی اول می توانید با هر چقدر پولی که در اختیار دارید سرمایه گذاری خود را آغاز کنید. کیف پول سوفی هیچ گونه حق کمیسیونی جهت خرید و فروش های شما دریافت نمی کند. اگر شما در برخی از صندوق های موجود سرمایه‌گذاری کنید، چه به صورت فعال و یا بر مبنای مواردی که در بستر سوفی فعالیت می کنند، امکان دارد وجوه شما شامل برخی کارمزدها شود. اما با این حال کیف پول سوفی مجموعه ای عظیم از صندوق های سرمایه‌گذاری را ارائه می دهد مخصوصاً گزینه هایی که دارای کارمزد فوق‌العاده پایین هستند.

آیا کیف پول سوفی مجموعه‌ای قابل اعتماد است؟

کیف پول سوفی توانسته است از مجموعه‌ی Better Business Bureau یا به اختصار BBB، نمره و گرید A دریافت کند، این ارگان هنگام ارزیابی شرکت های مختلف از امتیازدهی A تا F استفاده می کند و در زمان سنجش و رتبه بندی، کلیه ی فاکتورها از قبیل سابقه ی شکایت های مشتری، مجوزها و برخی اقدامات دولتی و همچنین فعالیت های تبلیغاتی را نیز در نظر می گیرد.

اگرچه رتبه بندی کیف پول سوفی نشان می دهد که تعامل بسیار خوبی با مشتریان دارد، اما شما نیز باید کلیه ی مراقبت ها و احتیاط های لازم در مورد شرکت را انجام دهید. زیرا ارگان مذکور این نکته را ذکر می کند که در رتبه بندی های خود عملکرد یک شرکت را به صورت ۱۰۰ % تضمین نمی کند.

در سال ۲۰۱۸ کمیسیون تجارت آمریکا (FTC)، ادعا کرد که کیف پول سوفی اطلاعات نادرستی را در رابطه با مقدار پس انداز مشتریان ارائه داده است. FTC در سال ۲۰۱۹ دستوری را تصویب کرد که شرکت را از ارائه‌ی اطلاعات گمراه کننده منع کند، اما مجموعه ی SoFi در این باره این ادعاها را رد یا تأیید نکرد. به گفته ی SoFi در ۱۲ ماه گذشته ارگان BBB بالغ بر ۸۵ شکایت را مورد ارزیابی قرار داده است.

 

کیف پول سوفی

 

مزایا و معایب کیف پول سوفی

مزایا:

 • مدیریت رایگان
 • هیچ مقدار حداقلی برای شروع سرمایه گذاری وجود ندارد.
 • بدون کارمزدهای معاملاتی
 • دسترسی به برنامه ریزان مجاز بدون پرداخت هزینه های اضافی
 • قابلیت انجام معاملات مرتبط با ارزهای دیجیتال

معایب:

 • دارای مالیات، یک روش سرمایه گذاری که شما ممکن است یک سهام را همراه با ضرر به جهت گریز از سود مالیاتی بفروشید.
 • هیچ گزینه ای برای سفارشات stop-loss در هنگام سرمایه گذاری فعال وجود ندارد. حساب سرمایه گذاری سوفی فقط از سفارشات بازار استفاده می کند.
 • سابقه ی محدود، معاملات خودکار SoFi فقط از سال ۲۰۱۷ وجود داشته است، که نشان می دهد سابقه کار آن به اندازه ی سایر کارگزاری ها نیست.
 • در حال حاضر فقط برای ساکنان ایالات متحده آمریکا در دسترس است.

اشتراک گذاری

با نظر سنجی به ما کمک کنید تا بهترین محتوا را برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *